Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 63,8 tys. łódzkich uczniów zakończyło rok szkolny. Świadectwa rozdane – niech żyją wakacje!

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Zakończenie roku szkolnego klasy IIB  24.06.2022 w Szkole Podstawowej nr 149 w Łodzi.
Zakończenie roku szkolnego klasy IIB 24.06.2022 w Szkole Podstawowej nr 149 w Łodzi. arch. SP 149 kl. IIB
Dzieci i młodzież z nieukrywaną ulgą i radością żegnały wczoraj mury swoich szkół. We wszystkich odbyły się uroczystości – rozdania nagród na najlepsze wyniki w nauce i inne osiągnięcia oraz świadectw promujących do następnej klasy. W Łodzi rok szkolny zakończyło 42 tysiące uczniów szkół podstawowych, 22 tysiące w szkołach ponadpodstawowych, a także 18 tysięcy przedszkolaków.

Ponad 63,8 tysiące łódzkich uczniów zakończyło rok szkolny

Świadectwa rozdane – niech żyją wakacje!

Dzieci i młodzież z nieukrywaną ulgą i radością żegnały wczoraj mury swoich szkół. We wszystkich odbyły się uroczystości – rozdania nagród na najlepsze wyniki w nauce i inne osiągnięcia oraz świadectw promujących do następnej klasy. W Łodzi rok szkolny zakończyło 42 tysiące uczniów szkół podstawowych, 22 tysiące w szkołach ponadpodstawowych, a także 18 tysięcy przedszkolaków oraz 4,5 tys. dzieci z Ukrainy (uczniów i przedszkolaków), które przyjechały do nas po wybuchu wojny.

- Każdy uczył się na miarę swoich możliwości i starania każdego z was doceniam – powiedział wczoraj do uczniów Michał Różański, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26.

W tej szkole niemal każdy uczeń odebrał nagrodę, wyróżnienie, dyplom za różne osiągnięcia i aktywności – od świetnej nauki, przez konkursy przedmiotowe, recytatorskie, czytelnictwo po redagowanie szkolnej gazetki. Wszyscy też byli gorąco oklaskiwani przez nauczycieli, rodziców, kolegów. 4,7 – to średnia, jaką uzyskała cała klasa IV a. Aż 11 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

- Jestem z was bardzo dumna – z całej klasy i z każdego z osobna – podkreśliła wychowawczyni Marzena Wachowiak.
Zespół Szkół Rzemiosła w Grotnikach żegnał grupę młodzieży z Ukrainy, która uczęszczała do klas przygotowawczych. Uczniowie pojechali tam już w czwartek, 23 czerwca, a wczoraj w południe dojechali do nich nauczyciele oraz dyrekcja. Zgodnie z tradycją ukraińską uczniowie zatańczyli walca. Potem odebrali zaświadczenia o odbytej u nas edukacji.
- Wcześniej mieliśmy uroczyste rozdanie świadectw w szkole dla wszystkich naszych pozostałych uczniów - mówi Marcin Józefaciuk, dyrektor ZSR.

Wojewódzkie podsumowanie roku szkolnego miało miejsce w Łowiczu, gdzie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 przy okazji otwarto nowe boisko. Kurator oświaty Waldemar Flajszer podziękował wszystkim za trud pracy w cieniu pandemii i wojny na Ukrainie, życząc odpoczynku. Oczekującym na wyniki egzaminów maturzystom zdradził, żeby się nie martwili – bo matury poszły dobrze. Na razie tylko tyle – bo szczegółowe raporty i wyniki Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi przekaże 5 lipca br.

Przed uczniami wszystkich typów szkół wspaniała perspektywa – dokładnie aż 68 dni wakacji. Na lekcje wrócą dopiero 1 września br.
Tymczasem w Łodzi już od najbliższego poniedziałku rozpoczynają półkolonie. W 44 miejskich szkołach podstawowych oraz placówkach oświatowych będą wypoczywać na nich dzieci na kolejnych turnusach aż do 19 sierpnia. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, wycieczek, zajęć rekreacyjnych, artystycznych. Uczestnicy mają zapewnioną opiekę w godzinach od 7. do 17. oraz posiłki. Szkoły więc nie będą stać puste. Odwiedzą je także jeszcze ósmoklasiści, którzy 1 lipca poznają wyniki swoich egzaminów, jakie zdawali w maju, a od 8 lipca będą mogli odebrać zaświadczenia z tymi wynikami, wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. W szkołach średnich natomiast toczyć się będzie przez cały lipiec rekrutacja. Właśnie ósmoklasiści będą mogli najpierw od 4 do 11 lipca zmieniać preferencje dotyczące wyboru szkół w systemie elektronicznego naboru. Następnie od 8 do 12 lipca – muszą do szkół dostarczyć dokumenty, potwierdzające ich osiągnięcia (świadectwa i zaświadczenia). 19 lipca licea, technika i szkoły branżowe ogłoszą list uczniów zakwalifikowanych i do 22 lipca będą czekać na potwierdzenie przez nich woli podjęcia nauki we wrześniu. 25 lipca zostaną podane listy przyjętych.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany