Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pogoda na niedzielę 24.12.2023 Sprawdź prognozę pogody na Wigilię i Boże Narodzenie 24.12.2023

Dariusz Matyjaszczyk
Dariusz Matyjaszczyk
Za sprawą głębokiego, aktywnego niżu od piątku w Polsce jest bardzo wietrznie. Zarówno w piątek, jak i w sobotę znajdujemy się w chłodnej masie powietrza – wystąpią opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu i gdzieniegdzie krajobraz się zabieli.

Prognoza pogody na piątek 22 grudnia

Polska będzie pod wpływem głębokiego, aktywnego niżu, przemieszczającego się znad Bałtyku nad kraje bałtyckie. Chłodne powietrze polarne morskie będzie wypierane przez coraz chłodniejszą masę powietrza arktycznego. Ciśnienie atmosferyczne zacznie rosnąć.

W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr przeważnie dość silny i silny od 30 km/h do 40 km/h, na Lubelszczyźnie w porywach do 70 km/h, na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej do 90 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W Łodzi prognozowana temperatura w dzień wyniesie 3°C .

Pogoda na sobotę 23 grudnia i Wigilię 24 grudnia 2023

Po zmiennej pogodzie od niedzieli stopniowo napływać będzie cieplejsza masa powietrza, a opady śniegu przejdą w deszcz ze śniegiem i deszcz, także marznący, który powodować będzie gołoledź. Na drogach i chodnikach ślisko i niebezpiecznie. Święta Bożego Narodzenia z dodatnią temperaturą oraz deszczem.

Prognoza pogody na sobotę

Polska znajdzie się na skraju odsuwającego się nad Łotwę niżu. Zachodnie województwa przejściowo dostaną się pod wpływ klina wyżowego. Z północnego zachodu będzie napływało chłodne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza arktycznego. Ciśnienie będzie rosnąć.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od –1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W Łodzi temperatura powietrza wyniesie około 0°C.

Prognoza pogody na Wigilię 24 grudnia 2023

Polska będzie w zasięgu zatoki niżowej znad Danii. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie cieplejsze, wilgotne powietrze polarne morskie.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W dzień miejscami opady śniegu, stopniowo przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo w marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0°C na wschodzie do 5°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na zachodzie w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W Wigilię prognozowana temperatura powietrza wyniesie około 4°C.

Prognoza pogody na Boże Narodzenie 25 grudnia 2023

Polska będzie w zasięgu zatoki niżowej oraz przemieszczającego się nad krajem układu frontów atmosferycznych. Z zachodu napływać będzie cieplejsze, wilgotne powietrze polarne morskie.

Zachmurzenie duże, okresami całkowite. Okresami opady, w nocy śniegu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo marznące, powodujące gołoledź; w dzień przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 75 km/h, zachodni. Temperatura powietrza w pierwszy dzień świąt wyiesie w Łodzi około 10°C.

Prognoza pogody na wtorek - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia
Polska będzie w zasięgu zatoki niżowej oraz przemieszczającego się nad krajem układu frontów atmosferycznych. Z północy zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. Prognozowana temperatura w dzień w Łodzi ma wynieść 9°C.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu Adam Michcik jak oddać ważny głos - na region

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany