Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Po rewitalizacyjnym remoncie kamienica przy ul. Tuwima 52 znów tętni życiem - biur, zakładów usługowych i mieszkańców. ZDJĘCIA

Piotr Jach
Piotr Jach
Kamienica przy ul. Tuwima znów tętni życiem. Oprócz mieszkań są w niej biura i zakłady usługowe.
Kamienica przy ul. Tuwima znów tętni życiem. Oprócz mieszkań są w niej biura i zakłady usługowe. Piotr Jach
Życie powróciło do zrewitalizowanej kamienicy przy ulicy Tuwima 52. Do budynku wprowadzili się nowi najemcy oraz lokatorzy. Po gruntowym remoncie jest tam sześć mieszkań, cztery lokale biurowe, trzy usługowe oraz pracownia twórcza.

- Na tym polega sedno programu rewitalizacji. Tworzy ona przestrzeń dla mieszkańców, przedsiębiorców i artystów. Oddajemy im budynki, które później anektują na swój sposób. Kamienica przy ulicy Tuwima 52 jest tego przykładem. Mamy tu m.in. biuro projektowe, pracownię architektoniczną, salon wizażu czy studio fotograficzne. To zresztą nie pierwszy obiekt zrewitalizowany w tym obszarze. Po sąsiedzku, przy ul. Tuwima 46, powstała najnowocześniejsza biblioteka w mieście, a budynki pod numerami 33 i 35 przekształciliśmy na mieszkalno-użytkowe – mówi pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi Adam Pustelnik.

- Można powiedzieć, że ukończyliśmy inwestycję z 1880 roku, bo wtedy nie dało się wybudować tej kamienicy według pierwotnego projektu, który zakładał nadbudowę parterowego budynku o jedną kondygnację. W 1922 roku dokonano tego tylko w połowie. Ostatecznie dokończyliśmy tę inwestycję w ubiegłym roku, nadbudowując jedno pełne piętro oraz taras. Wraz z kamienicą przebudowane zostało też podwórze, gdzie obok historycznych „kocich łbów” pojawiła się nowa nawierzchnia, nowe drzewa i zieleń pnąca oraz ławki - doaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Kompleksowy remont kamienicy oraz jej dziedzińca wraz z niewielkim pawilonem gospodarczym, teraz przeznaczonym na usługi, kosztował 5,58 mln zł

- Warunki najmu są atrakcyjne, a lokalizacja taka, jakiej szukałem - w samym centrum. Nieruchomość po remoncie robi bardzo dobre wrażenie, a cała okolica szybko się zmienia: po remoncie ul. Tuwima, po remontach budynków realizowanych przez miasto trwają tu kolejne inwestycje, już prywatne. Ten kawałek miasta robi coraz lepsze wrażenie. Zapraszam na Tuwima 52. Po drodze do EC1 można zatrzymać się na naszym podwórku, poznać nas, skorzystać z usług – zaprasza Wojciech Stępień z Biura Architektonicznego Maki, jeden z najemców lokali.

Kompleksowy remont kamienicy oraz jej dziedzińca wraz z niewielkim pawilonem gospodarczym, teraz przeznaczonym na usługi, kosztował 5,58 mln zł. To nie pierwszy obiekt zrewitalizowany w tym obszarze. Po sąsiedzku, przy ul. Tuwima 46, powstała spektakularna biblioteka, a budynki mieszkalne pod numerami 33 i 35 przekształcone zostały w mieszkalno-użytkowe. Trwa remont fabryki przy ul. Tuwima 10 i zaraz rozpocznie się przebudowa sąsiedniego komisariatu policji pod numerem 12. Miejskie inwestycje goni prywatny biznes – przy ul. Tuwima remontowana jest kamienica pod nr 48, a nowy dom powstaje na skrzyżowaniu z ul. Wysoką. Przy zbiegu ul. Tuwima z ul. Targową inwestor planuje budowę osiedla z 240 mieszkaniami. Stojące tam stare magazyny mają się zmienić w lokale usługowo-handlowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany