Pływanie. Memoriał Marka Petruseowicza. Jan Kałusowski w głównej roli?

W najbliższy weekend we Wrocławiu ma zostać rozegrany XXXII Memoriał Marka Petrusewicza, pierwszego polskiego rekordzisty świata w pływaniu.

Jedną z głównych postaci startujących w zawodach będzie Jan Kałusowski z MKS Trójka, który zwyciężył w biegu memoriałowym na dystansie 100 m st. klasycznym w ubiegłym roku.
Na wrocławskiej pływalni Orbita im. Marka Petrusewicza będzie chciał ponownie wywalczyć główną nagrodę i popłynąć szybciej od rekordu życiowego - 58,22, co byłoby jednoznaczne z ustanowieniem nowego rekordu Polski seniorów.
W wyścigach stylu dowolnego o zwycięstwo walczyć będzie z pewnością Jakub Kraska z AZS Łódź, który znakomicie spisuje się w bieżącym roku. Wygrał między innymi wyścig na 100 m dowolnym w lipcowych zawodach 4 Nations w Budapeszcie z rewelacyjnym wynikiem 48,57 (50-metrowa pływalnia).
Do rekordu Polski zabrakło mu wówczas niewiele, tylko 0,35 sek.
Do Wrocławia wybiera się liczna ekipa łódzkich pływaków, wystartują reprezentanci MKS Jedynka, UKS 149, Piątki Konstantynów, UKS 190, MKS Trójka. Liczymy na udane występy naszych zawodników.