Pływanie. Łodzianie pokazali się w memoriale Marka Petrusewicza

Łódzcy pływacy udanie startowali we Wrocławiu w XXIX Memoriale Marka Petrusewicza, autora pierwszego polskiego rekordu świata w pływaniu.

Marek Petrusewicz 18 października 1953 r. przepłynął 100 m klasycznym w 1:10,9.
Bardzo dobrze rozpoczęła sezon Weronika Guść z Delfina Piotrków Trybunalski. Była najlepszą zawodniczką w grupie 13-16 lat, wygrywając w tej kategorii konkurencje 50, 100, 200 i 400 dowolnym, 100 i 200 m zmiennym. Na dystansach 100 i 200 m dowolnym w zestawieniu open znalazła się na drugim miejscu.
Drugie miejsce na 400 m dowolnym zajęła Paulina Piechota z UKS 190. Łodzianka w klasyfikacji najlepszych zawodniczek memoriału zajęła czwarte miejsce.
Dwa razy na trzecim stopniu podium stanął Jakub Balcerak z MKS Trójka. Wysokie miejsca dały mu wartościowe rekordy życiowe ustanowione 24,85 na 50 i 53,29 na 100 m grzbietowym. Dobre występy zaliczyli także Kacper Olczak, najlepszy w grupie wiekowej 14 lat, Kamil Piotrowicz (obaj Trójka) piąty z bardzo dobrym rekordem życiowym 1:01,24 na 100 m klasycznym i Bartosz Skóra (Piątka Konstantynów) piąty w kategorii chłopców 15 lat.
W weekend w Oświęcimiu Arena Grand Prix Puchar Polski. Będą emocje.