Plan dla osiedli w Łodzi. W tym roku magistrat zrealizuje projekty warte 75 mln zł

(MSM)
Urząd Miasta Łodzi przystępuje do realizacji "Planu dla osiedli", czyli obiecywanych przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską w czasie kampanii wyborczej szeregu inwestycji osiedlowych. W tym roku mają zostać zrealizowane 74 projekty, a miasto wyda na nie ok. 75 mln zł. Właśnie są ogłaszane pierwsze przetargi. - To remonty osiedlowych uliczek, ławki i kosze na śmieci, montaż nowego oświetlenia, nie tylko w centrum miasta, ale tam, gdzie łodzianie są codziennie - tuż obok ich domu, szkoły czy miejsca pracy - mówi Robert Kolczyński, dyrektor departamentu Architektury i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi. - Najwięcej, bo aż 45 dotyczy modernizacji dróg i chodników, ale także działań w zakresie edukacji, zdrowia i rekreacji.  Zobacz na kolejnych slajdach, co zostanie wyremontowane Grzegorz Gałasiński
Urząd Miasta Łodzi przystępuje do realizacji "Planu dla osiedli", czyli obiecywanych przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską w czasie kampanii wyborczej szeregu inwestycji osiedlowych. W tym roku mają zostać zrealizowane 74 projekty, a miasto wyda na nie ok. 75 mln zł. Właśnie są ogłaszane pierwsze przetargi.

- To remonty osiedlowych uliczek, ławki i kosze na śmieci, montaż nowego oświetlenia, nie tylko w centrum miasta, ale tam, gdzie łodzianie są codziennie - tuż obok ich domu, szkoły czy miejsca pracy - mówi Robert Kolczyński, dyrektor departamentu Architektury i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi. - Najwięcej, bo aż 45 dotyczy modernizacji dróg i chodników, ale także działań w zakresie edukacji, zdrowia i rekreacji. 

W przyszłym miesiącu magistrat planuje ogłoszenie 16 przetargów, w ramach których wyłonieni zostaną wykonawcy mniejszych zadań, takich jak parki kieszonkowe czy skwery. Wszystkie inwestycje ukończone zostaną do grudnia tego roku.

Najważniejsze inwestycje w tegorocznym "Planie dla osiedli" to m.in. modernizacja ogrodzenia ogrodu botanicznego na długości ok. 4 km, zabezpieczenie budynków palmiarni przed napływem wód deszczowych i gruntowych oraz modernizacja konstrukcji stalowej palmiarni.

Wyremontowana będzie ul. Zarzewska na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Praskiej, a jej kolejny odcinek - do ul. Rzgowskiej będzie remontowany w przyszłym roku. Położona będzie nowa nawierzchnia asfaltowa na ul. Rzgowskiej - na odcinku od ul. Kurczaki do ul. Warneńczyka, na ul. Widzewskiej od ul. Wiejskiej do Milionowej, ul. Wróblewskiego od ul. Bandurskiego do Bratysławskiej, oraz na ul. Sikorskiego od ronda im. Biłyka do ul. Nastrojowej.

Na liście ulic do remontu są także: Terenowa, Mewy, Matowa, Finansowa, Tabelowa, Opałowa, Lechicka, Bałtycka, Jaśminowa, Minerska, Chłodnikowa, Liściasta, Boya-Zeleńskiego, Wapienna, Wileńska, Sielanki, Serenady, Szecherezady i Dobrej Wróżki. Na Stawach Stefańskiego pojawi się motitoring, na Stawach Jana zostanie zmodernizowany zbiornik wodny, a w parku na Janowie nowe alejki, latarnie i siłownia plenerowa.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie