Piłkarze ŁKS wygrali z Zagłębiem Sosnowiec!

Piłkarze ŁKS w czwartym spotkaniu sparingowym tego lata wygrali 3:2 z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec.

Ten wynik trzeba uznać za dobre osiągnięcie łodzian, bowiem nie wolno zapominać, że rywale grają wyższej kasie, a ponadto zgłaszają aspiracje gry w ekstraklasie.
W ostatniej akcji pierwszej części spotkania ełkaesiacy wyrównali na 1:1. Dynamiczną akcję Mikołaja Maschery (bardzo aktywny w tym spotkaniu) przerwał faulem w polu karnym obrońca gospodarzy. Rzut karny pewnie wykorzystał Jewgen Radionow.
Po przerwie błąd Roberta Sulewskiego wykorzystał Filip Burkhardt. Sześć minut przed końcem spotkania kapitalnym strzałem popisał się Maksymilian Rozwandowicz i trafił prosto pod poprzeczkę. Obserwatorzy mecz byli pod ważeniem pięknego strzału łodzianina.
To trzecia wygrana drużyny trenera Wojciecha Robaszka w tym okresie przygotowawczym

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS 2:3 (1:1)
1:0 - Sebastian Milewski (22)
1:1 - Jewgen Radionow (45, karny)
1:2 - Filip Burkhardt (72)
2:2 - Michał Kieca (83)
2:3 - Maksymilian Rozwandowicz (84)

Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła (46, Matko Perdijić) - Robert Sulewski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Cichocki (46, Arkadiusz Najemski), Żarko Udovičić (46, Nuno Malheiro) - Adam Banasiak (76, Michał Kieca), Sebastian Milewski (46, zawodnik testowany), Tomasz Nowak, Wojciech Łuczak (76, Patryk Mularczyk), Tomasz Nawotka (46, zawodnik testowany) - Alexander Christovo.

ŁKS Łódź: Michał Kołba (46, Przemysław Kazimierczak) - Paweł Pyciak (73, Damian Nowacki), Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Juraszek, Bartosz Widejko (46, Kamil Rozmus) - Piotr Pyrdoł (73, Jakub Kostyrka), Mikołaj Maschera (73, Damian Guzik), Tomasz Margol (61, Przemysław Kocot), Patryk Bryła (88, Jan Sobociński) - Mateusz Gamrot (46, Filip Burkhardt), Jewhen Radionow (73, Łukasz Zagdański).

W drużynie Zagłębia był dzisiaj testowany środkowy napastnik z Hiszpanii.