Piłkarska II liga. Andrzej Pawelec: Wizytówką działaczy Widzewa jest wynik drużyny

Jan HofmanZaktualizowano 
O sytuacji w Widzewie rozmawiamy z Andrzejem Pawelcem, byłym właścicielem piłkarskiej spółki z al. Piłsudskiego.Śledzi pan jeszcze losy piłkarskiej drużyny Widzewa?Jakbym mógł tego nie robić, skoro futbolowy zespół z al. Piłsudskiego to moje ukochane sportowe dziecko. Choć klubem teraz zarządza ktoś inny, to przecież z Widzewem jest się na całe życie, na dobre i na złe.Skoro jesteśmy przy zarządzaniu. Jak pan oceni aktualnych sterników klubu?Ich wizytówką jest wynik sportowy, a właściwie jego brak. Wiem co czują, bowiem ja także przeżywałem w klubie ciężkie chwile. Jestem najlepszym przykładem tego, że sportowe życie nie toleruje porażek. Nie pomogły dwa mistrzostwa Polski, Liga Mistrzów i szereg pomniejszych sukcesów, trzeba było przekazać stery w inne ręce. Myślę, że obecni działacze zdają sobie sprawę z te go, że zawiedli. Jest honorowe wyjście w takich sytuacji.Czytaj na kolejnym slajdzie Polskapress/archiwum
O sytuacji w Widzewie rozmawiamy z Andrzejem Pawelcem, byłym właścicielem piłkarskiej spółki z al. Piłsudskiego.

Śledzi pan jeszcze losy piłkarskiej drużyny Widzewa?

Jakbym mógł tego nie robić, skoro futbolowy zespół z al. Piłsudskiego to moje ukochane sportowe dziecko. Choć klubem teraz zarządza ktoś inny, to przecież z Widzewem jest się na całe życie, na dobre i na złe.

Skoro jesteśmy przy zarządzaniu. Jak pan oceni aktualnych sterników klubu?

Ich wizytówką jest wynik sportowy, a właściwie jego brak. Wiem co czują, bowiem ja także przeżywałem w klubie ciężkie chwile. Jestem najlepszym przykładem tego, że sportowe życie nie toleruje porażek. Nie pomogły dwa mistrzostwa Polski, Liga Mistrzów i szereg pomniejszych sukcesów, trzeba było przekazać stery w inne ręce. Myślę, że obecni działacze zdają sobie sprawę z te go, że zawiedli. Jest honorowe wyjście w takich sytuacji.

Jakie?

Myślę, że nie muszę więcej dodawać w tym temacie. Oczywiście jest mi szalenie przykro, że nie udało się przekuć w sukces takiego potencjału klubu. Widzew to fenomen w piłkarskim środowisku. Jestem szalenie zawiedziony tym sezonem, podobnie jak dziesiątki tysięcy fanów Widzewa. Nie tak to miało wyglądać. Wszyscy jesteśmy rozgoryczeni!

Zna pan takie powiedzenie, przyganiał kocioł garnkowi?

Ja i moi partnerzy prowadziliśmy Widzew w innych warunkach. Nie było nowoczesnego stadionu, takiej liczby sprzedanych karnetów i ogromnej pomocy miasta. Wydawaliśmy własne pieniądze, które po dekadzie się skończyły. Do dziś rodzina mi wypomina, że mogłem jednak być bardziej oszczędny.

Wróćmy do rzeczywistości. Jak pan sądzi, co był przyczyną ostatniego niepowodzenia?

Odnoszę wrażenie, że pewni ludzie zbyt szybko uwierzyli w to, że skoro odnoszą sukcesy w biznesowej działalności, to również prowadzenie klubu nie będzie im nastręczać problemów. Pewnie już teraz wiedzą, że nie jest to takie proste. Klub sportowy i piłkarska drużyna to inne wyzwanie, i warto, aby w jego prowadzeniu pomagali ci, którzy na futbolu zjedli zęby. A przecież takich w widzewskiej rodzinie nie brakuje. Nie można szukać prezesa w internecie. To ewidentnie uwłaczało Widzewi. Nie wypada, by taka futbolowa marka przeprowadzała castingi na sternika klubu. Śmiała się z nas cała piłkarska Polska, bo to pokazywało słabość Widzewa.

Od czego trzeba zacząć naprawę sytuacji?

Od zatrudnienia trenera z doświadczeniem, odpowiednim CV i charyzmą. Jeśli taki pojawi się w klubie, to nie trzeba będzie zatrudniać dyrektora sportowego. On będzie sam wiedział, kogo potrzebuje, by drużyna odnosiła sukcesy. Zarząd Widzewa powinien też mieć doradców, którzy futbol mają w jednym palcu. My przez cały czas słuchaliśmy porad nieodżałowanego Ludwika Sobolewskiego. Wydaje się, że obecnie zabrakło takiego wsparcia i to się fatalnie skończyło. Ludzi z widzewskim sercem nie brakuje. Trzeba jednak tylko dobrze wykorzystać ich zaangażowanie, potencjał, chęć działania i miłość do tego klubu.

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 30

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Ł
Łodzianka
2019-05-15T13:36:19 02:00, Gość:

wiecie dlaczego Widzewiacy wątek rozgoryczeni i zdenerwowani brakiem awans dla tego że ŁKS tez awansował wyżej do Ekstraklasy .mogę się założyć że jakby tego nie zrobi to nie było by takiego ciśnienia a jakby spadał to by się nawet cieszyli jeszcze .oni żyją nienawiścią do ŁKS i ich sukcesy ŁKS dobijają i frustrują

2019-05-15T14:07:05 02:00, Tylko Łódzki Klub Sportowy:

Dokładnie tak jak mówisz! Nienawiść do ŁKS przede wszystkim. Im się marzy mieć monopol na bycie jedynakiem w Łodzi i żeby ŁKS zniknął albo chociaż był klubem marginalnym jak Warta w Poznaniu, Polonia w Warszawie czy Bałtyk w Gdyni, aczkolwiek jak wszyscy wiemy to są ich czcze życzenia.

2019-05-15T18:37:13 02:00, Łodzianka:

Jest taki cytat:

Istnieją trzy powody dla których ludzie Cię nienawidzą.

Po pierwsze Chcą być tacy jak ty.

Po drugie nienawidzą samych siebie.

Po trzecie widzą w tobie zagrożenie.

Czytaj tak:

Istnieją trzy powody dla których Widzew nienawidzi ŁKSu.

Po pierwsze Widzew chce być jak ŁKS.

Po drugie nienawidzą samych siebie za niepowodzenia.

Po trzecie Widzew widzi zagrożenie w ŁKSie.

2019-05-16T00:32:18 02:00, Tylko Łódzki Klub Sportowy:

Wszystko się zgadza. Ale jaki w tym wszystkim oni mają cel? Przecież gdyby ŁKS przestał istnieć to definitywnie Widzew straciłby swoje jedyne źródło inspiracji. Nie od dziś wiadomo że kserują po nas wszystko jak leci, od przyśpiewek, inicjatyw klubu po akcje marketingowe. Przykładów znajdzie się wiele.

Nie wiem może chcą się czuć lepsi przecież cały czas się wywyższają.

Nie tylko źródło inspiracji by stracili ale i rywala....

Ł
Łodzianka
2019-05-15T13:36:19 02:00, Gość:

wiecie dlaczego Widzewiacy wątek rozgoryczeni i zdenerwowani brakiem awans dla tego że ŁKS tez awansował wyżej do Ekstraklasy .mogę się założyć że jakby tego nie zrobi to nie było by takiego ciśnienia a jakby spadał to by się nawet cieszyli jeszcze .oni żyją nienawiścią do ŁKS i ich sukcesy ŁKS dobijają i frustrują

2019-05-15T14:07:05 02:00, Tylko Łódzki Klub Sportowy:

Dokładnie tak jak mówisz! Nienawiść do ŁKS przede wszystkim. Im się marzy mieć monopol na bycie jedynakiem w Łodzi i żeby ŁKS zniknął albo chociaż był klubem marginalnym jak Warta w Poznaniu, Polonia w Warszawie czy Bałtyk w Gdyni, aczkolwiek jak wszyscy wiemy to są ich czcze życzenia.

2019-05-15T18:37:13 02:00, Łodzianka:

Jest taki cytat:

Istnieją trzy powody dla których ludzie Cię nienawidzą.

Po pierwsze Chcą być tacy jak ty.

Po drugie nienawidzą samych siebie.

Po trzecie widzą w tobie zagrożenie.

Czytaj tak:

Istnieją trzy powody dla których Widzew nienawidzi ŁKSu.

Po pierwsze Widzew chce być jak ŁKS.

Po drugie nienawidzą samych siebie za niepowodzenia.

Po trzecie Widzew widzi zagrożenie w ŁKSie.

2019-05-15T19:13:51 02:00, wasz czerwony Pan:

totalne bzdury wypisujesz ,Widzew nie może chcieć z klubu z historią i sukcesami oraz największą ilością kibiców w kraju stać się małym zapiździałym klubikiem z marną ilością kibiców ,z siebie kibice Widzewa są bardzo dumni (może jakieś problemy mają działacze i piłkarze) ,zagrożenie jest zawsze że ktoś może się czymś zarazić (np. grzybica)

Dalsza część poprzedniego komentarza...

....jest największym rywalem o czym nadal piszą nie które portale sportowe.Tak że w nie skończoność moglibyśmy wracać do historii i ciągle coś wypominać tylko po co jaki ma sens życie przeszłością zamiast przyszłością?!

Spójrz że historia lubi się powtarzać kiedyś ŁKS miał całe boisko a Widzew miał niepełnowymiarowe boisko teraz Widzew ma cały stadion a ŁKS 1 trybunę ale też doczeka się wszystkich trybun.To że wasz klub odniósł w przeszłości więcej sukcesów nie znaczy że ŁKS nie odniesie ich w przyszłości! Pamiętaj że historia lubi pisać się na nowo!

Ł
Łodzianka
2019-05-15T13:36:19 02:00, Gość:

wiecie dlaczego Widzewiacy wątek rozgoryczeni i zdenerwowani brakiem awans dla tego że ŁKS tez awansował wyżej do Ekstraklasy .mogę się założyć że jakby tego nie zrobi to nie było by takiego ciśnienia a jakby spadał to by się nawet cieszyli jeszcze .oni żyją nienawiścią do ŁKS i ich sukcesy ŁKS dobijają i frustrują

2019-05-15T14:07:05 02:00, Tylko Łódzki Klub Sportowy:

Dokładnie tak jak mówisz! Nienawiść do ŁKS przede wszystkim. Im się marzy mieć monopol na bycie jedynakiem w Łodzi i żeby ŁKS zniknął albo chociaż był klubem marginalnym jak Warta w Poznaniu, Polonia w Warszawie czy Bałtyk w Gdyni, aczkolwiek jak wszyscy wiemy to są ich czcze życzenia.

2019-05-15T18:37:13 02:00, Łodzianka:

Jest taki cytat:

Istnieją trzy powody dla których ludzie Cię nienawidzą.

Po pierwsze Chcą być tacy jak ty.

Po drugie nienawidzą samych siebie.

Po trzecie widzą w tobie zagrożenie.

Czytaj tak:

Istnieją trzy powody dla których Widzew nienawidzi ŁKSu.

Po pierwsze Widzew chce być jak ŁKS.

Po drugie nienawidzą samych siebie za niepowodzenia.

Po trzecie Widzew widzi zagrożenie w ŁKSie.

2019-05-15T19:13:51 02:00, wasz czerwony Pan:

totalne bzdury wypisujesz ,Widzew nie może chcieć z klubu z historią i sukcesami oraz największą ilością kibiców w kraju stać się małym zapiździałym klubikiem z marną ilością kibiców ,z siebie kibice Widzewa są bardzo dumni (może jakieś problemy mają działacze i piłkarze) ,zagrożenie jest zawsze że ktoś może się czymś zarazić (np. grzybica)

Widzę że bardzo wziąłeś mój komentarz do siebie więc trochę prawdy w tym jest bo chyba nie powiesz mi że wolicie być w 2 lidze zamiast awansować wyżej do 1 ligi albo być obecnie na miejscu ŁKSu w ekstraklasie?Wiesz na czym polega wasz problem że ciągle próbujecie swoje obecnie niepowodzenia zasłaniać historią ,nie zaprzeczam że Widzew ma więcej sukcesów ale było było to już historia do której nspewno miło wam się wraca ale borxy tym za każdym razem chcecie okazać swoją wyższość co widać nawet w twoim podpisie cyt. wasz czerwony Pan.I pozwolę sobie przytoczyć kolejny raz cytat. Kto się wywyższa , będzie poniżonym Tak nisko,jak chciał ulecieć wysoko.Bo nie sztuką jest się chwalić odniesionymi sukcesami ale sztuką jest pogratulować innym za awans i dążenie do dalszych sukcesów pomimo rywalizacji kto lepszy a kto gorszy jest.Co do kibiców nie chodziło mi o wasze niepowodzenia a ogólnie klubu złe zarządzanie ....etc. Teraz macie dużo kibiców kiedyś tylu nie mieliście zresztą jak zapewne zdążyłeś zauważyć liczba kibiców nie przekłada się na grę piłkarzy samą frekwencją kibicowską sukcesów mieć nie będziecie bo to piłkarze mają grać dobrze ofensywnie żeby kolejne sukcesy były.Wracając jeszcze do sukcesów to uważam że ŁKS awansując do ekstraklasy odniósł mały sukces po tym jak został degradowany do 1 ligi z ekstraklasy potem został wycofany z rozgrywek w 1 lidze i nie którzy myśleli że już nie będzie ŁKSu ale na szczęście byli też tacy co wierzyli w odrodzenie się klubu zaczęliśmy od 4 ligi teraz będzie ekstraklasa coś się skończyło i coś zaczęło. Zresztą jak u was upadku klubu za czasów Cacka też zaczynaliście od nowa i byliście trochę w lepszej sytuacji bo zaczynaliście od 3 ligi... Każdy kibicuje swojemu klubowi, każdy z nas jest inny dla tego opinie zawsze będą różne i nie musimy się z nimi zgadzać bo oczywiste jest że to że kochamy swoje kluby i dla nas zawsze będą tymi najlepszymi!Ja np. nie zgadzam się z twoją opinią że ŁKS jest małym zapyziałym klubikiem bo nie jest! Ciągle też wypisujecie bo Widzew jest wielki w waszej obecnej sytuacji trochę to śmieszne brzmi no i pamiętajcie że nie zawsze był taki wielki kiedyś to tylko ŁKS liczył się w mieście a Widzew był małym biednym klubem pod koniec lat 60 miał tylko garstkę kibiców nie co ponad sto osób nie mieliście w tam tych latach nawet pełnowymiarowego boiska i tak jak w tam tych ŁKS był największym rywalem Widzewa tak i dziś jest.....

T
Tylko Łódzki Klub Sportowy
2019-05-15T13:36:19 02:00, Gość:

wiecie dlaczego Widzewiacy wątek rozgoryczeni i zdenerwowani brakiem awans dla tego że ŁKS tez awansował wyżej do Ekstraklasy .mogę się założyć że jakby tego nie zrobi to nie było by takiego ciśnienia a jakby spadał to by się nawet cieszyli jeszcze .oni żyją nienawiścią do ŁKS i ich sukcesy ŁKS dobijają i frustrują

2019-05-15T14:07:05 02:00, Tylko Łódzki Klub Sportowy:

Dokładnie tak jak mówisz! Nienawiść do ŁKS przede wszystkim. Im się marzy mieć monopol na bycie jedynakiem w Łodzi i żeby ŁKS zniknął albo chociaż był klubem marginalnym jak Warta w Poznaniu, Polonia w Warszawie czy Bałtyk w Gdyni, aczkolwiek jak wszyscy wiemy to są ich czcze życzenia.

2019-05-15T18:37:13 02:00, Łodzianka:

Jest taki cytat:

Istnieją trzy powody dla których ludzie Cię nienawidzą.

Po pierwsze Chcą być tacy jak ty.

Po drugie nienawidzą samych siebie.

Po trzecie widzą w tobie zagrożenie.

Czytaj tak:

Istnieją trzy powody dla których Widzew nienawidzi ŁKSu.

Po pierwsze Widzew chce być jak ŁKS.

Po drugie nienawidzą samych siebie za niepowodzenia.

Po trzecie Widzew widzi zagrożenie w ŁKSie.

Wszystko się zgadza. Ale jaki w tym wszystkim oni mają cel? Przecież gdyby ŁKS przestał istnieć to definitywnie Widzew straciłby swoje jedyne źródło inspiracji. Nie od dziś wiadomo że kserują po nas wszystko jak leci, od przyśpiewek, inicjatyw klubu po akcje marketingowe. Przykładów znajdzie się wiele.

T
Tylko Łódzki Klub Sportowy
2019-05-15T13:23:43 02:00, Tylko Łódzki Klub Sportowy:

Wchodzę sobie na dzisiejsze artykuły z Expressu i jakiś dziwny tutaj spokój panuje.

Gdzie ten czerwony klaun który podpisuje się RTS1910? Mam ochotę poczytać ``Wypociny czerwonego frustrata``. Nic tak nie poprawia mi humoru jak jego ględzenie :D

2019-05-15T13:39:31 02:00, RTS1910:

Piesku widze ze szczekasz to widzewski pan znowu musi skrocic ci łancuch .

Kundelku jeden moge wejsc z toba w polemike nt widzewa czy kalesu ale najpierw odpowiedz mi na jedno zwykle prostackie pytanie

Jakie sa sukcesy kalesu przez 111lat jego dumnej rodowitej zydowskiej historii ????

Odpowiedz uzasadnij co najmniej w 2 zdaniach zlozonych

2019-05-15T13:49:28 02:00, Tylko Łódzki Klub Sportowy:

Mówisz i masz! Lepiej niż kurewka na telefon. Wystarczy jedno zawołanie a czerwona lambadziara pojawia się w trybie natychmiastowym. To co nam ciekawego dzisiaj zaserwujesz? Mam ochote się pośmiać z twoich debilizmów, bo przy tobie Macierewicz i jego Komisja Smoleńska to cienkie bolki.

Bua ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha!!!

2019-05-15T14:55:56 02:00, RTS1910:

Czy ty zwykla brudna podpasko umiesz odpowiedziec na moje pytanie?

Od 3 dni zaden kundel bialo smietankowy nie umie wyszczekac tych mitycznych sukcesow kalesu

Ty czerwona i nieogolona końcówo!!! Od przynajmniej dwóch tygodni dostałaś co najmniej kilka odpowiedzi i miłych laurek z tobą w roli głównej!

Ok. Będę tak miły i przypomnę ci po raz kolejny! Łódzki Klub Sportowy to 22 krotny mistrz Polski w grach zespołowych. Wielu jego sportowców reprezentowało Polskę i Łódź na arenie międzynarodowej (mistrzostwa kontynentu, świata, Igrzyska Olimpijskie). Czyli wszystko to o czym ty jako półmózg, frustrat i przygłup możesz sobie tylko pomarzyć!

A teraz opowiedz mi coś o fakturze z Bombashopu dla Parkietów. Co prawda temat ostatnio przycichł, ale jestem ciekaw jakie ty masz zdanie w tej kwestii. No dalej! Wyj łachmaniarzu, bo mam ochotę na dawkę widzewskiego humoru. Bo przecież jak wiadomo Widzew to Ludzie Humoru :D

w
wasz czerwony Pan
2019-05-15T13:36:19 02:00, Gość:

wiecie dlaczego Widzewiacy wątek rozgoryczeni i zdenerwowani brakiem awans dla tego że ŁKS tez awansował wyżej do Ekstraklasy .mogę się założyć że jakby tego nie zrobi to nie było by takiego ciśnienia a jakby spadał to by się nawet cieszyli jeszcze .oni żyją nienawiścią do ŁKS i ich sukcesy ŁKS dobijają i frustrują

2019-05-15T14:07:05 02:00, Tylko Łódzki Klub Sportowy:

Dokładnie tak jak mówisz! Nienawiść do ŁKS przede wszystkim. Im się marzy mieć monopol na bycie jedynakiem w Łodzi i żeby ŁKS zniknął albo chociaż był klubem marginalnym jak Warta w Poznaniu, Polonia w Warszawie czy Bałtyk w Gdyni, aczkolwiek jak wszyscy wiemy to są ich czcze życzenia.

2019-05-15T18:37:13 02:00, Łodzianka:

Jest taki cytat:

Istnieją trzy powody dla których ludzie Cię nienawidzą.

Po pierwsze Chcą być tacy jak ty.

Po drugie nienawidzą samych siebie.

Po trzecie widzą w tobie zagrożenie.

Czytaj tak:

Istnieją trzy powody dla których Widzew nienawidzi ŁKSu.

Po pierwsze Widzew chce być jak ŁKS.

Po drugie nienawidzą samych siebie za niepowodzenia.

Po trzecie Widzew widzi zagrożenie w ŁKSie.

totalne bzdury wypisujesz ,Widzew nie może chcieć z klubu z historią i sukcesami oraz największą ilością kibiców w kraju stać się małym zapiździałym klubikiem z marną ilością kibiców ,z siebie kibice Widzewa są bardzo dumni (może jakieś problemy mają działacze i piłkarze) ,zagrożenie jest zawsze że ktoś może się czymś zarazić (np. grzybica)

Ł
Łodzianka
2019-05-15T13:36:19 02:00, Gość:

wiecie dlaczego Widzewiacy wątek rozgoryczeni i zdenerwowani brakiem awans dla tego że ŁKS tez awansował wyżej do Ekstraklasy .mogę się założyć że jakby tego nie zrobi to nie było by takiego ciśnienia a jakby spadał to by się nawet cieszyli jeszcze .oni żyją nienawiścią do ŁKS i ich sukcesy ŁKS dobijają i frustrują

2019-05-15T14:07:05 02:00, Tylko Łódzki Klub Sportowy:

Dokładnie tak jak mówisz! Nienawiść do ŁKS przede wszystkim. Im się marzy mieć monopol na bycie jedynakiem w Łodzi i żeby ŁKS zniknął albo chociaż był klubem marginalnym jak Warta w Poznaniu, Polonia w Warszawie czy Bałtyk w Gdyni, aczkolwiek jak wszyscy wiemy to są ich czcze życzenia.

Jest taki cytat:

Istnieją trzy powody dla których ludzie Cię nienawidzą.

Po pierwsze Chcą być tacy jak ty.

Po drugie nienawidzą samych siebie.

Po trzecie widzą w tobie zagrożenie.

Czytaj tak:

Istnieją trzy powody dla których Widzew nienawidzi ŁKSu.

Po pierwsze Widzew chce być jak ŁKS.

Po drugie nienawidzą samych siebie za niepowodzenia.

Po trzecie Widzew widzi zagrożenie w ŁKSie.

k
kinia
2019-05-15T13:53:27 02:00, www:

Brawo.Autorytet wstydzewski jakich mało.Razem z Grajewskim oszukali ludzi na lekko 30 mln a czerwona tuba hofman przeprowadza z nim wywiad i dzieli się radami.

święte słowa,

R
RTS1910

Szczekać mi tu kalesiaki frajerzaki te mityczne sukcesy KAŁESU

Szczekać szybko !!!!

....hehhe lubie was gasic jak pety.

R
RTS Huje
2019-05-15T15:03:27 02:00, Gucio z galery:

Przecweluchy z aleja ujni wydubują sobie karmelki z duupska maczają w psim wymazie i wpierniczają. Bo myślą że to sushi...

Jebać żydzew cwelu z Piłsudskiego

a
ap cwele

W 1956 partia nakazała a drugiego majstra ptaszyna z cebulą kupili........pasmo sukcesów..

w
www
2019-05-15T13:23:43 02:00, Tylko Łódzki Klub Sportowy:

Wchodzę sobie na dzisiejsze artykuły z Expressu i jakiś dziwny tutaj spokój panuje.

Gdzie ten czerwony klaun który podpisuje się RTS1910? Mam ochotę poczytać ``Wypociny czerwonego frustrata``. Nic tak nie poprawia mi humoru jak jego ględzenie :D

2019-05-15T13:39:31 02:00, RTS1910:

Piesku widze ze szczekasz to widzewski pan znowu musi skrocic ci łancuch .

Kundelku jeden moge wejsc z toba w polemike nt widzewa czy kalesu ale najpierw odpowiedz mi na jedno zwykle prostackie pytanie

Jakie sa sukcesy kalesu przez 111lat jego dumnej rodowitej zydowskiej historii ????

Odpowiedz uzasadnij co najmniej w 2 zdaniach zlozonych

2019-05-15T13:49:28 02:00, Tylko Łódzki Klub Sportowy:

Mówisz i masz! Lepiej niż kurewka na telefon. Wystarczy jedno zawołanie a czerwona lambadziara pojawia się w trybie natychmiastowym. To co nam ciekawego dzisiaj zaserwujesz? Mam ochote się pośmiać z twoich debilizmów, bo przy tobie Macierewicz i jego Komisja Smoleńska to cienkie bolki.

Bua ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha!!!

2019-05-15T14:55:56 02:00, RTS1910:

Czy ty zwykla brudna podpasko umiesz odpowiedziec na moje pytanie?

Od 3 dni zaden kundel bialo smietankowy nie umie wyszczekac tych mitycznych sukcesow kalesu

Debilu z IQ mrówki,masz problemy z korzystaniem z internetu ? Kliknij pajacu sobie w wujka google i już.Za trudne ? W remizie nie ma zasięgu ?

Jesteś pełną wizytówką wstydzewskiego buractwa.Pisz jak najwięcej,jest się z czego pośmiać.Tyle......

ś
śżk

Jak można za wzór stawiać lutka rozenbauma kapitana polskiego nkwd

G
Gucio z galery

Przecweluchy z aleja ujni wydubują sobie karmelki z duupska maczają w psim wymazie i wpierniczają. Bo myślą że to sushi...

G
Gucio z galery

Grabarz >>>>banderowca.....pewne info. klepsydra ole ole

Dodaj ogłoszenie