Piłkarska ekstraklasa. ŁKS - Cracovia 0:2. To była bezradność po łódzku. Co z trenerem Moskalem?

Siódma porażka piłkarzy ŁKS stała się faktem. Siedem punktów w dziesięciu spotkaniach to bardzo słaby wynik. Porażka z Cracovią sprawiła, że beniaminek spadł na siedemnaste miejsce w tabeli ekstraklasy, choć wieczorem było jeszcze gorzej. Łodzianie spadli na dno tabeli. Można było odnieść wrażenie, że łódzka drużyna straciła swoją moc wraz z tym, jak trener Kazimierz Moskal zasiadł na trybunach. Dziś musiał, bowiem była to konsekwencja czerwonej kartki z poprzedniej kolejki. ŁKS zaskakująco wolny, bez należytej dynamiki, a przede wszystkim bez pomysłu na stawienie czoła Cracovii. I dlatego to nie mogło się udać. Już po 20 minutach widać było różnicę klasy i umiejętności dzielące te drużyny. Goście grali pewnie, dokładnie po prostu w ekstraklasowym stylu. Łodzianie wypadli prowincjonalnie i kolejny raz można spytać, dlaczego w tym klubie nie przeprowadzono odpowiednich transferów? Na pewno przy al. Unii zrobiło się nerwowo, bo nie widać żadnych postępów w grze tej drużyny. Zespół pozostał w pierwszej lidze!

ŁKS Cracovia na żywo

Wynik meczu ŁKS Cracovia 0:2

Koniec spotkania, ŁKS przegrywa 0:2
90+4' Ostatnie 60 sekund spotkania

90+3' Wszystko wskazuje na to, że Cracovia po 61 latach wygra na stadionie przy al. Unii

90' Mecz potrwa pięć minut dłużej. Czy to coś zmieni?

90' Zmiana w drużynie ŁKS, z boiska schodzi Pirulo, pojawia się Fase

89' Żółta karka dla Jaroszyńskiego

88' ŁKS jeszcze próbuje...

86' Pirulo z bliska nie trafił do siatki

85' Dwie zmiany w Cracovii, z boiska schodzi Jugas i Makuch, na boisku są Bochnak i Hoskonen.

83' ŁKS nadal bez pomysłu

81' Rożny dla ŁKS i po chwili drugi

79' Cracovia cały czas umiejętnie zwalnia tempo gry

77' Zmiana w Cracovii, zszedł Rakoczy, na boisku pojawił się Knap

76' ŁKS idzie coraz trudniej

74' Cracovia czeka na koniec spotkania, ŁKS bezradny, zmiany w ŁKS, schodzi Hoti i Dankowski, wchodzą Śliwa i Gulen

72' Trener Moskal nerwowo chodzi na trybunie

70' Ostatnie dwadzieścia minut spotkania. Czy ŁKS znajdzie sposób na odrobienie strat?

68' Teraz sporo chaosu na boisku

66' Tempo spotkania znacznie spadło

65' Wszystko ok z ełkaesiakiem

64' Pirulo, po zderzeniu zawodnikiem gości, leży na murawie

61' Rzut rożny dla Cracovii

59' ŁKS próbuje, ale daleko od bramki Cracovii

57' Rożny dla ŁKS

55' Zmiana w Cracovii, Källman zmienia Śmiglewskiego

54' Znów głośmy doping kibiców łódzkiej drużyny

52' Rzut ro0ny dla ŁKS

51' ŁKS nieco bardziej dynamiczny

49' W przerwie była zmiana w ŁKS, miejsce Bartosza Szeligi zajął Piotr Janczukowicz

48' Cracovia sprawia wrażenie zadowolonej z wyniku

46' Zaczęła się druga część spotkaina

Koniec pierwszej części spotkania, gwizdy kibiców ŁKS

45' Minuta doliczona

45' Rożny dla ŁKS

43' Bobek łapie pikę

41' Kolejny celny strzał Cracovii, tym razem Oshima

40' Strasznie dużo niedokładności w zagraniach ŁKS

38' Gwizdy kibiców ŁKS pod adresem postawy Pirulo

37' Bobek broni z bliska uderzenie Oshimy

36' Strzał Makucha trafił w słupek

35' Aut dla łodzian

33' Strzał Tejana broni Madejski, rożny dla gospodarzy

32' ŁKS ma spore kłopoty z przerwaniem akcji rywali

30' Silny strzał Mokrzyckiego, ale obok bramki

29' Strzały: ŁKS 2, Cracovia 8!

27' Piłkarze ŁKS nadal bezradni. Goście kontrolują wydarzenia na boisku

25' Jeśli ŁKS nie zmieni stylu gry, to nie ma co liczyć dziś na korzystny wynik

23' Zmiana w ŁKS, zszedł kontuzjowany Letniiwski, a wszedł Ramirez

21' Gol dla Cracovii, na bramkę Bobka strzelał Atanasov, piłka odbiła się jeszcze od Flisa i zmyliła łódzkiego bramkarza

[b20[/b] ŁKS nadal nie może złapać właściwego rytmu

17' Strzał z dystansu Ghițy

16' Nie ma spodziewanego zrywu ŁKS. Nadal przeważa Cracovia

14' Gila dla gości, błąd łódzkiej defensywy po rzuci rożny i Ghița strzałem głowową z ostrego kąta pokonuje Bobka.

13' Nieco więcej jakości prezentują goście

11' Rakoczy trafił w poprzeczkę z jedenastki i nadal 0:0

9' Karny dla Cracovii, Bobek faulował przy interwencji zawodnicy rywala, żółta kartka dla bramkarza ŁKS

7' Tejan w dobrej sytuacji, ale wyraźnie pogubił się

6' Bobek doskonale broni strzał Rakoczego

5' ŁKS zaczął bardzo spokojnie

3' Na razie nieco aktywniejsza Cracovia

2' Aut dla gości w środkowej strefie boiska

1' Sędzia rozpoczął mecz

Godz. 14.58 Ławka rezerwowych Cracovii: Wilk – Skovgaard, Källman, Bochnak, Knap, Hoskonen, Jodłowski, Rózga, Kolec.

Godz. 14.54 Rezerwowi ŁKS: Arndt – Gülen, Monsalve, Ramirez, Janczukowicz, Śliwa, Lorenc, Fase, Marciniak.

Godz. 14.50 Wyjściowy skład Cracovii. Sebastian Madejski - Cornel Emilian Râpa, Kamil Jacek Glik, Virgil Eugen Ghiță, Jakub Jugas, Paweł Kamil Jaroszyński, Takuto Oshima, Jani Atanasov, Michał Rakoczy, Patryk Makuch, Kacper Śmiglewski

Godz. 14.45 Wyjściowy skład ŁKS: Aleksander Bobek - Piotr Głowacki, Marcin Flis, Adrien Louveau, Kamil Dankowski, Michał Mokrzycki, Engjell Hoti, Jakub Letniowski, Bartosz Szeliga, Kay Tejan, Pirulo

Godz. 14.40 Właśnie z Cracovią piłkarze ŁKS-u rozegrali swój pierwszy w historii mecz w ramach mistrzostw Polski. 28 sierpnia 1921 roku 7:1 wygrał faworyt.

Godz. 14.35 - Nam chodzi nie tylko o ładną grę, ale przede wszystkim punkty. Jestem bardzo krytyczny wobec swoich zawodników, może czasem nawet za bardzo - mówi szkoleniowiec beniaminka z al. Unii.

Godz.14.30 Popularne Pasy nie mogą być jednak zadowolone z ostatnich wyników. Cracovia przegrała bowiem dwa ostatnie mecze ligowe (w minionej serii doznała dotkliwej domowej porażce z Pogonią 1:5), a na zwycięstwo czeka już od pięciu kolejek.

Godz. 14.25 Warto podkreślić, że ŁKS nie przegrał u siebie żadnego z siedmiu wcześniejszych starć z Cracovią o punkty.

Godz. 14.20 Podpieczeni trenera Kazimierza Moskala nie wygrali od czterech ligowych kolejek, ale ostatni mecz z Jagiellonią Białystok zremisowali w dramatycznych okolicznościach 2:2. ŁKS walczył ambitnie i mimo, że grał całą drugą połowę w osłabieniu (czerwona kartka Hoti) zdołał wywalczyć punkt

Godz. 14.15 W pierwszym spotkaniu dziesiątej kolejki ekstraklasy Stal Mielec przegrała u siebie 2:3 z Koroną Kielce. Ten wynik sprawiał, że ŁKS spadł na siedemnaste miejsce w tabeli, a to oznacza, że sytuacja beniaminka nie jest wesoła.

Godz. 14. 10. Piłkarze do meczu z Cracovią przystąpią podbudowani zwycięstwem w meczu Pucharu Polski, we wtorek „Rycerze Wiosny” na wyjeździe pokonali KKS Kalisz 3:2.

Godz.14.03 Sędzia główny dzisiejszego meczu jest Bartosz Frankowski (Toruń), asystenci: Marcin Boniek oraz Jakub Winkler

Szykuje się ciekawy mecz. Obie drużyny potrzebują punktów. Jednak to ŁKS jest zdecydowanie bardziej na przysłowiowym "musiku". Przedostatnie miejsce w tabeli i tylko punkt przewagi nad ostatnim Ruchem Chorzów nie wygląda najlepiej.
W przypadku porażki łodzianie mogą spaść na ostatnie miejsce. Ale wszystko w głowach i nogach piłkarzy. Kibice w Łodzi wierzą, że ŁKS stać na zwycięstwo i mamy nadzieję, że wreszcie tak się stanie.

Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się ze sobą we wrześniu 2021, wówczas w 1/32 finału Pucharu Polski po rzutach karnych lepszy okazał się ŁKS. Natomiast wcześniejsze dwa spotkania były już na poziomie Ekstraklasy.

W sezonie 2019/20 dwukrotnie lepsi okazali się łodzianie, którzy najpierw na wyjeździe odnieśli zwycięstwo 2:1, natomiast na własnym obiekcie pokonali Cracovię 1:0
Nie mamy nic przeciwko temu, by któryś z tych scenariuszy dziś się powtórzył.