Piłka nożna kobiet. Drużyna UKS SMS ze złotym medalem mistrzostw Polski

hof
W spotkaniu finałowym mistrzostw Polski U-19 piłkarek nożnych UKS SMS Łódź okazał się lepszy od Medyka Konin. Łodzianki wygrały po serii rzutów karnych 5:4, w regulaminowym czasie było 0:0.

Przez całe spotkanie łodzianki miały zdecydowaną przewagę, ale długo nie mogły jej udokumentować zdobyciem bramki. W ostatnie minucie spotkania trafiły w poprzeczkę (Mordel), a 7 minucie gry Glinka trafiła w spojenie.

UKS SMS - Medyk Konin 0:0, karne 5:4
Jedenastki wykorzystały: Achcińska, Jedlińska, Alicja Glinka, Agnieszka Glinka i Grzybowska. Nie trafiła w bramkę Zieniewicz, a strzał Mordel obroniła bramkarka.

Szperkowska obroniła jeden strzał rywalek, a drugi poszybował nad poprzeczką.

UKS SMS: Szperkowska - Glinka I, Zieniewicz, Silny, Giętkowska - Glinka II, Grzybowska, Achcińska, Jedlińska - Kałużna (63, Mordel) , Filipczak.

Były to ostatnie klubowe mistrzostwa Polski juniorek U19. Najstarszą kategorią wiekową mistrzostw kraju będzie rywalizacja w roczniku do lat siedemnastu. Spotkanie obejrzała z trybun, a po jego zakończeniu wręczała medale reprezentantka Polski - Ewa Pajor.