Pijany kierowca zasnął w aucie na środku ruchliwej ulicy! Plaga kierowców z promilami!

Lila Sayed
-Tylko w marcu pabianiccy funkcjonariusze zatrzymali 31 pijanych kierowców.
Aż 31 kierowców na podwójnym gazie zatrzymali funkcjonariusze pabianickiej drogówki od początku tego miesiąca. Wśród nich 38-letniego mieszkańca Pabianic, który był tak pijany, że jadąc ul. 20 Stycznia zasnął za kierownicą mercedesa. Auto zatrzymało się na środku ruchliwej ulicy (na wysokości numeru 18), a 38-latek... spał!

Jako pierwsze na miejsce przyjechało pogotowie, które wezwał jeden z przechodniów zaniepokojony takim widokiem kierowcy. Dopiero kiedy policjanci wybili szybę w mercedesie i wyciągnęli śpiącego mężczyznę z pojazdu, okazało się, że przyczyną jego „zasłabnięcia” są... ponad 3 promile alkoholu w organizmie!

Tylko w ostatni weekend narozrabiało jeszcze dwóch kierowców. 51-letni pabianiczanin, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, uderzył w słup trakcji tramwajowej u zbiegu ul. Warszawskiej i ul. Myśliwskiej. Mężczyzna podróżował z pasażerem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nieco więcej (2,6 promila) wydmuchała z kolei 34-letnia kierująca bmw, która wjechała w stojące na ul. Piotra Skargi mitsubishi. Kobieta uciekła z miejsca zdarzenia. Podobnie jak kierowca czerwonego bmw, które kilka dni wcześniej wjechało w latarnię na ul. Łódzkiej wKonstantynowie Łódzkim. Sprawca wypadku odnalazł się kilka godzin później w Pabianickim Centrum Medycznym. Jeszcze był pijany...

- Kierowanie pojazdem wstanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do lat 2. Wraz z sądowym wyrokiem, traci się także prawo jazdy- ostrzega kom. Joanna Szczęsna, oficer prasowy KPP w Pabianicach. - Jeśli ktoś z rodziny nie odbierze auta, koszt holowania (kilkaset zł - przyp.red.) pokrywa także kierowca - dodaje.

Przypominamy, że dozwolona ilość alkoholu w organizmie, z którą można usiąść za kierownicą samochodu, to najwyżej 0,2 promila.

Co najmniej jeden pijany dziennie!
Od początku roku pabianiccy policjanci zatrzymali już 107. pijanych kierowców (mieli ponad 0,5 promila alkoholu). A to oznacza, że średnio na bani był co najmniej jeden zatrzymany w ciągu dnia mieszkaniec powiatu pabianickiego. Nie wspominając o tych, którzy nie zostali przyłapani...

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM- Zamachy w Brukseli. Mieli bomby w walizkach (autorDzień Dobry TVN/x-news)