Pijana kobieta zajmowała się 9-miesięczną córką

(kb)
Ponad 2 promile alkoholu miała w organizmie 43-letnia mieszkanka Bełchatowa, która opiekowała się 9-miesięczną córką. Matce grozi do 5 lat więzienia.

W jednym z mieszkań przy ul. Czaplinieckiej w Bełchatowie było słychać donośny płacz dziecka. Policjanci dobijali się do drzwi przez dłuższą chwilę, otworzyła je zataczająca się kobieta, od której wyczuwalny był wyraźny zapach alkoholu. W mieszkaniu na podłodze leżało maleństwo, które zanosiło się z płaczu. Było brudne, zaniedbane, głodne i odparzone. Od dłuższego czasu nie było przewijane.

W pokoju, w którym przebywało, znajdowały się rzeczy świadczące o wcześniejszej libacji alkoholowej. Policjantka natychmiast udzieliła dziecku pierwszej pomocy. Zapewniła mu bezpieczeństwo i otoczyła dziewczynkę opieką. Wezwany na miejsce lekarz zdecydował o przewiezieniu dziecka do szpitala wojewódzkiego w Bełchatowie. 43-latka została zatrzymana. Badanie wykazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobieta była wcześniej notowana przez policję. Jak ustalono, decyzją sądu odebrano jej wcześniej troje starszych dzieci. Sprawą zajął się już prokurator.

Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi nawet do 5 lat więzienia. O dalszych losach dziewczynki zadecyduje sąd rodzinny.

[ZOBACZ TEŻ FILM Magda Gessler i Robert Biedroń w kuchni (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Magda Gessler i Robert Biedroń w kuchni (autorDzień Dobry TVN/x-news)