Pięć goli ŁKS w Zelowie. Łodzianie wrócili na fotel lidera [zdjęcia]

Dawid Sarafiński zdobył pierwszego gola dla ŁKS w Zelowie.
Dawid Sarafiński zdobył pierwszego gola dla ŁKS w Zelowie. Krzysztof Szymczsk
Piłkarze ŁKS rozbili w Zelowie 5:0 miejscowy Włókniarz. Dzięki zwycięstwu łodzianie wrócili na pierwsze miejsce w tabeli IV ligi.

Łodzianie pozycję lidera stracili po słabym występie w środę przeciwko Pilicy Przedbórz (0:0), ale przed spotkaniem w Zelowie mieli tylko dwa punkty straty do prowadzącego KS Paradyż.

To podziałało mobilizująco. Podopieczni Wojciecha Robaszka wreszcie przełamali strzelecką niemoc i na boisku rywala zagrali tak, jak oczekują tego kibice.

Przed przerwą gościom tylko raz udało się pokonać bramkarza. W 32 min zrobił to Dawid Sarafiński. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Do siatki Włókniarza trafiali kolejno: Paweł Hajduczek (48), ponownie Sarafiński (55), Adrian Kasztelan (60) i najskuteczniejszy piłkarz ŁKS - Adam Patora (78).

ŁKS znów prowadzi w tabeli. Ma punkt przewagi nad drużyną z Paradyża i rozegrał jedno spotkanie mniej. Za tydzień, w kolejnym meczu łodzianie będą podejmować Wartę Działoszyn.

Włókniarz Zelów - ŁKS 0:5 (0:1)
0:1 - Sarafiński (32), 0:2 - Hajduczek (48) , 0:3 - Sarafiński (55), 0:4 - Kasztelan (60), 0:5 - Patora (78).
ŁKS: Przybylski - Słyścio, Zimon, Salski, Filipiak - Jurkowski, Ślęzak (67, Adamski), Hajduczek, Sarafiński (63, Zaleśny), Kasztelan - Patora.