Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oto najbardziej niebezpieczne skrzyżowania 2022 w Łodzi. Policja podsumowała pierwsze 8 miesięcy 2022 roku

Lila Sayed
Lila Sayed
Skrzyżowanie marszałków to kolejne groźne miejsce na mapie Łodzi. Tu do końca sierpnia doszło do 26 kolizji. Gdzie było najwięcej kolizji? Sprawdź na kolejnych slajdach
Skrzyżowanie marszałków to kolejne groźne miejsce na mapie Łodzi. Tu do końca sierpnia doszło do 26 kolizji. Gdzie było najwięcej kolizji? Sprawdź na kolejnych slajdach Lila Sayed
5 wypadków i 6 osób rannych - oto bilans zdarzeń od stycznia do do końca sierpnia 2022 roku na najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniu w Łodzi, czyli u zbiegu ul. Niciarnianej i al. Piłsudskiego. Pod względem liczby kolizji pierwsze miejsce w tym rankingu zajmuje skrzyżowanie ul. Limanowskiego i al. Włókniarzy, gdzie w ciągu 8 miesięcy doszło do 49 stłuczek!

Pod względem liczby wypadków drugą pozycję zajmuje skrzyżowanie ul. Obywatelskiej i al. Jana Pawła II, gdzie policjanci odnotowali 4 wypadki, w których ucierpiało 9 osób. Niebezpiecznie było także u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza - tam także doszło do 4 wypadków, w których 6 osób zostało rannych. Po cztery wypadki odnotowano także na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Wysoką (4 osoby ranne) oraz u zbiegu al. Włókniarzy i al. Bandurskiego, gdzie ucierpiało 5 osób.

Warto zachować także ostrożność na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego z al. Piłsudskiego i u zbiegu al. Wyszyńskiego i al. Bandurskiego. Od stycznia do końca sierpnia tego roku miały tam miejsce po 3 wypadki, w których ucierpiało odpowiednio 5 i 4 osoby.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi podsumowali też pierwsze 8 miesięcy pod względem liczby kolizji. Szczególną ostrożność trzeba zachować na skrzyżowaniu al. Bandurskiego i al. Włókniarzy, gdzie policja interweniowało 44 razy. Zdecydowanie mniej (28) kraks odnotowano u zbiegu ul. Paderewskiego i ul. Pabianickiej. 27 stłuczek zgłoszonych na policję było u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Niciarnianej. Skrzyżowanie marszałków to kolejne groźne miejsce na mapie Łodzi. Tu do końca sierpnia doszło do 26 kolizji. Na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Obywatelskiej uczestnicy kraks wzywali policję 23 razy.

Z policyjnych statystyk wynika, że wtorek i w piątek łodzianie tracili kontrolę na drogach w tych dniach dochodziło najczęściej do kraks i wypadków. Wśród 6848 kolizji we wtorek zdarzyło aż 1179, a w piątek 1157. Wśród 579 wypadków na łódzkich drogach 101 miało miejsce w piątek, o jedną mniej (czyli 100) odnotowano we wtorek. W jaki dzień tygodnia było najmniej zdarzeń? W niedzielę. Tego dnia doszło do 144 kolizji i 46 wypadków.

Pod względem liczby wypadków najgorzej wypadł czerwiec. W tym miesiącu na łódzkich ulicach w 144 wypadkach zginęły 4 osoby. Groźnie było też lipcu, w którym w 90 wypadkach śmierć poniosły dwie osoby.

W maju 2021 roku doszło do 84 zdarzeń z osobami rannymi. Jedna osoba nie przeżyła. W pierwszych 8 miesiącach tego roku luty okazał się miesiącem z najmniejszą liczbą wypadków, za to największą (prawdopodobnie ze względu na śliską nawierzchnię) liczbą kolizji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany