Orzeł jedzie do Gniezna

(ei24)
Orzeł jedzie do Gniezna
Orzeł jedzie do Gniezna ei24
Przed żużlowcami I ligi druga kolejka sezonu. W niedzielę Orła czeka wyjazdowe spotkanie w Gnieźnie ze Startem. Bez wątpienia łódzki beniaminek nie jest w tym meczu faworytem.

Żużlowców Orła czeka w Gnieźnie ciężka przeprawa.

Działacze i zawodnicy Startu nie ukrywają, że myślą o awansie do Ekstraligi. Po raz ostatni tamtejsi żużlowcy w najwyższej klasie rozgrywkowej rywalizowali w 1999 roku. Przed 12 laty, w pierwszej lidze (obecna Ekstraliga) barw Startu bronili m.in. bardzo młodzi wówczas Krzysztof Jabłoński i Scott Nicholls. Obaj znów razem będą punktować dla wielkopolskiego klubu.
Oczywiście w Orle nikt nie wspomina o ekstralidze, ale warto, aby już teraz władze miasta poważnie pomyślały o modernizacji leciwego obiektu przy ul. 6 Sierpnia. Debiut Orła w I lidze pokazał, że jest w Łodzi ogromne zapotrzebowanie na czarny sport.
W ligowej premierze Start wygrał na wyjeździe z Lotosem Wybrzeże Gdańsk 52:37.Punkty dla gnieźnieńskiej drużyny wywalczyli: Mirosław Jabłoński 12, Krzysztof Jabłoński 11, Scott Nicholls 11, Kacper Gomólski 7, Lewis Bridger 6, Simon Gustafsson 4, Michał Szczepaniak 1. (hof)
Fot. Łukasz Kasprzak

Wideo

Dodaj ogłoszenie