MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Orlen z nagrodą za wsparcie sportu dzieci i młodzieży

Informacja prasowa
Ponad 485 tysięcy młodych adeptów sportu uprawiających 24 dyscypliny oraz programy szkoleniowe realizowane ze wszystkimi wspieranymi związkami – w 2023 roku Grupa ORLEN umocniła pozycję największego sponsora sportu również wśród najmłodszych. Właśnie za to koncern został nagrodzony tytułem Mecenasa Sportu Dzieci i Młodzieży podczas Gali Mistrzów Sportu organizowanej przez Przegląd Sportowy.

– Grupa ORLEN to dzisiaj zdecydowanie największy i najbardziej aktywny sponsor sportu w Polsce. W naszych działaniach uwzględniamy inicjatywy o różnym profilu, jednak stałym elementem naszego działalności sponsoringowej jest wsparcie najmłodszych zawodników. W 2023 roku objęliśmy swoimi programami blisko pół miliona dzieci i młodzieży, w tym także sportowców z niepełnosprawnościami. 40% Polaków wyraźnie widzi nasze zaangażowanie w tym obszarze, które od kilku lat konsekwentnie zwiększamy. W ten sposób nie tylko pomagamy wychować przyszłych mistrzów, popularyzujemy sport i promujemy zdrowe nawyki, ale też wzmacniamy wizerunek marki ORLEN – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN.

Wsparcie młodych sportowców jest ważnym elementem współpracy ORLEN ze związkami sportowymi. W umowach sponsoringowych koncern zawiera zapisy dotyczące nie tylko wsparcia zawodowych sportowców, ale i realizacji programów szkoleniowych dla dzieci oraz młodzieży.

Wsparcie młodych sportowców kluczem w ich rozwoju

Świetnym przykładem wsparcia adeptów sportowych są kierowcy stawiający pierwsze kroki w prestiżowych seriach wyścigowych. Jeden z nich – Kacper Sztuka – to świeżo upieczony mistrz włoskiej Formuły 4. Niedawno dołączył do juniorskiego programu Red Bulla, który wykształcił takich kierowców jak mistrzowie świata F1 – Max Verstappen czy Sebastian Vettel. W rozwoju młodych kierowców Grupa ORLEN wykorzystuje też swoją silną pozycję w padoku Formuły 1. Dzięki współpracy ze Scuderia AlphaTauri zawodnicy wspierani przez koncern mogli w sierpniu z bliska przyglądać się rywalizacji F1 podczas Grand Prix Holandii.

Grupa ORLEN bardzo mocno stawia na programy siatkarskie. Sztandarowa inicjatywa w tym obszarze to Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Do grup treningowych w ramach SOS należy 9,5 tys. dziewcząt i chłopców w 617 klasach sportowych z 220 szkół podstawowych i średnich. Celem projektu SOS od początku funkcjonowania jest poszukiwanie młodych talentów. Na liście uczestników międzynarodowych imprez mistrzowskich, które zaczynały karierę w SOS, są między innymi Magdalena Stysiak, Maria Stenzel i Jakub Kochanowski.

Setki tysięcy młodych beneficjentów

Bardzo duży zasięg mają programy lekkoatletyczne. Realizowany w 2023 roku projekt Szkolny Klub Sportowy to flagowa inicjatywa, z której korzystało 340 tys. dzieci i młodzieży w całym kraju. Operatorem programu był Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy. Zajęcia poprawiają kondycję dzieci i młodzieży, promując bezpieczną aktywność fizyczną. Projekt jest realizowany we wszystkich powiatach w kraju.

Drugi kluczowy program popularyzujący królową sportu to „Lekkoatletyka dla każdego” organizowany przez partnera koncernu – Polski Związek Lekkiej Atletyki. Obejmuje dziś ok. 600 grup treningowych w całej Polsce. Jego skuteczność została już trzykrotnie potwierdzona wynikami ogólnopolskiego projektu badawczego #zacznijodlekkiej, w którym dzieci biorące udział w tej inicjatywie osiągały lepsze wyniki sprawnościowe i miały większą wiedzę z zakresu dobrych praktyk żywieniowych od rówieśników, którzy nie zetknęli się z programem.

Poszukiwania następców mistrzów

Koncern wspiera też ponad 23 tys. piłkarzy i piłkarek, w tym przedstawicieli AMP Futbolu i Blind Futbolu. Najważniejszym projektem jest „Piłkarska Przyszłość z ORLENEM”, w ramach którego funkcjonuje 16 ośrodków w formie klubów partnerskich – w tym dwa kluby kobiece. Koncern intensywnie wspiera też rozwój najmłodszych na poziomie lokalnym. ORLEN angażuje się chociażby we wsparcie Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, które zrzesza czternaście drużyn i blisko 500 dzieci z roczników 2005-2018.

Ważne miejsce wśród projektów skierowanych do dzieci i młodzieży zajmują też inicjatywy, które są kontynuacją tych podejmowanych jeszcze przez Grupę LOTOS. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu między innymi Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej „ORLEN Szukamy Następców Mistrza”, w którym uczestniczył chociażby Dawid Kubacki. Wsparcie w tym zakresie obejmuje zakup sprzętu oraz nagrody finansowe dla najlepszych zawodników rywalizujących w ORLEN Cup i ich trenerów. Niedawno zainaugurowano 20. edycję tego programu. W tym czasie ORLEN zapewnił największym talentom polskich skoków m.in. 363 komplety nart skokowych, 263 kombinezony czy 301 par butów skokowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Orlen z nagrodą za wsparcie sportu dzieci i młodzieży - Sportowy24

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany