Od 15 lutego brzezinianie mogą korzystać z usługi "Twój e-PIT"

Karolina Brózda
Karolina Brózda
Grzegorz Kozieł
W sobotę (15 lutego) na stronie www.podatki.gov.pl zostanie udostępniona usługa "Twój e-PIT". Będzie to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych.

Każdy, kto skorzysta z tej usługi, nie musi wypełniać wniosków ani składać deklaracji, aby rozliczyć swój podatek. Skorzystanie z usługi "Twój e-PIT" nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania ani aplikacji. Wystarczy komputer i dostęp do internetu.

Z tej formy rozliczenia mogą skorzystać podatnicy na następujących formularzach: PIT-37 lub PIT-38 (m.in przychody z umowy o pracę, zlecenia, dzieło, przychodów kapitałowych) oraz PIT-28 lub PIT-36, wyłącznie ci, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej, a uzyskali przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze rozliczanych poza działalnością gospodarczą, nie będzie więc dotyczyć przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

Podatnik, który wybiera sposób rozliczenia za pośrednictwem "Twojego e-PITa" i nie chce skorzystać z ulg czy odliczeń innych poza wskazaną w usłudze np. ulgą na dzieci ani dokonać innych zmian, nie musi się logować i akceptować zeznania. Wówczas 30 kwietnia takie automatycznie przygotowane rozliczenie zostanie uznane za złożone.

Oczywiście każdy ma możliwość wyboru dowolnej formy złożenia swojego zeznania podatkowego. Może złożyć je w formie papierowej lub elektronicznej bądź też skorzystać z przygotowanego przez US rozliczenia.

FLESZ: Wybory Prezydenckie 2020 już w maju - to musisz wiedzieć.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie