Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 16godz.
  • 41min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Obsuwa z remontem Piotrkowskiej

(MSM)
Termin rozpoczęcia remontu ulicy Piotrkowskiej znów się przesuwa. Dziś miała zostać podpisana umowa z wykonawcą prac, ale odwołanie od wyniku przetargu złożyła jedna z firm, która go przegrała.

Zarząd Dróg i Transportu ogłosił pod koniec września, że Piotrkowską wyremontuje firma Strabag. Jej oferta była najtańsza - 48,5 mln zł. Do przetargu stanęły jeszcze trzy inne firmy, a odwołanie złożyła IDS-BUD, która chciała za wykonanie prac najwięcej - 58,5 mln zł.
- Z uwagi, iż jeden z oferentów złożył odwołanie od rozstrzygnięcia - zawarcie umowy zostało przesunięte. Dalsze działania uzależnione są od wyroku Krajowej Izby Odwoławczej. Musimy zaczekać kilka lub kilkanaście dni na wyrok KIO - mówi Agnieszka Lubiatowska, rzecznik ZDiT.

W warunkach przetargu zostało zapisane, że prace prace mają się zacząć jeszcze tej jesieni, a do końca stycznia 2013 r. powinny być gotowe odcinki od pl. Wolności do ul Próchnika i od al. Mickiewicza do ul. Nawrot, a do końca wakacji w 2013 r. kolejny odcinek - od ul. Nawrot do ul. Narutowicza. Cały deptak ma być wyremontowany do 31 stycznia 2014 r. - wtedy przyjdzie kolej na przebudowę placu Wolności.

Piotrkowska po przebudowie ma być wyłożona granitowymi i porfirowymi płytami na całej szerokości ulicy, bez krawężników!, chodniki będą szersze, a jezdnia znacznie węższa. Pojawią się też nowe drzewa - miłorzęby i platany sadzone w gruncie i doniczkach, kosze na śmieci, ławki i stojaki na rowery (ustawiane co dwie posesje). Poziom jezdni na skrzyżowaniach ma być podniesiony, co ma spowolnić ruch aut na przecznicach. Na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej z ul. Roosevelta oraz na wysokości pasażu Rubinsteina mają się pojawić podnoszone słupki uniemożliwiające w razie potrzeby ruch (gdy trzeba by było zamknąć fragment ulicy na czas organizowanych na niej imprez).

Wideo

Komentarze 14

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

b
bartek

jedyny sensowny pomysł to podniesienie poziomu ulicy na przecznicach, żeby sposolnić auta - z powodzeniem ten sam efekt można osiągnąć montując progi zwalniające. A wymiana nawierzchni całej ulicy to pomysł chory i wywalanie pieniędzy. Niby Hanka szuka oszczędności, a tu taka poroniona inwestycja. No ale kase ściągną podnosząc ceny parkowania, biletów i czynsze. Gdzie jest ta ekipa co chciała ją odwołać? ochłapami sie zadowolili i tyle. A najbardziej mnie ubawił komentarz o rozgarniętych głowach w magistracie - co w tym pomyśle jest rozgarniętego ? mozę to że dadza komuś zarobić.

j
jak

zrobia nowa poetryne to jak ludzie w zime beda po niej chodzic i sie przewracac to jiasto troche odszkodowan bedzie musiało wypłacac zwłaszcza ze te śmieszne żeżby figurki beda jak ktos jeb..nie głową to bedzie tragedia

d
do lodz

kretynie każda kamienica ma fundament!!!

d
do łodzianin

ta myslisz ze ktoś cały czas bedzie zapierdla...c zeby remont szybko zrobic

n
no i dobrze

ta nowa pietryna co m byc m,i sie nie podoba mogli by lepszy projekt zrobić!!!!!!!

Ł
Łódzianin

No tak ogródki i piwko ważniejsze od porządku w mieście. Człowieku gdzie Ty żyjesz? Włącz głowę. Rozejrzyj się po świecie i zobacz jak tam się robi. Szybko i sprawnie bez fuszerek. A ty każesz p.i.p.rzyć się przez 2 lata z kilkoma kilometrami drogi?
Co jet ważniejsze kasa jakiegoś właściciela knajpy czy wygoda ogółu. Czas myśleć o wszystkich a nie tylko o pojedynczych wyjątkach!

p
pepe

zaczna dopiero jak skończy sie budowa dworca centralneo :)

T
Teletubiś

Przędzalnianą też mieli skończyć do połowy wakacji,tylko nie powiedzieli w którym roku.Piotrkowska też się przedłuzy z remontem w Łodzi to norma.Obiecanki cacanki a głupiemu radość.

j
jacek

Stać nas na to,jesteśmy w długach

D
Do łódź

Co ty gadasz? Pomyśl trochę! kamienica bez fundamentów zawaliłaby się w kiilka lat, a te w Łodzi mają w większości ponad 100 lat

D
Do Łodzianina

Co ty gadasz, 2 miesiące robili skrzyżowanie na Rzgowskiej, a Ty myślisz, że w 4 miesiące zrobią całą Piotrkowską. Zresztą po co się aż tak spieszyć. Zamknięcie i rozkopanie całej ulicy w najcieplejsze miesiące to głupota. Nie będzie gdzie postawić ogródków i właściciele nie będą zarabiać, ulica opustoszeje. Na szczęście w UMŁ pracują bardziej rozgarnięte osoby.

l
lodz

pewnie sie boja ze sie cos zawali jak w wawie
a tunel pod miastem to juz chyba przeszlosc zwlaszcza ze w lodzi kamienice nie maja fundamentow wiec wszystkie na trasie tunelu by sie zawalily

ł
łodzianin

Nie wiem kto układał plan remontu? Przecież tę ulicę można wyremontować w 4 miesiące pracując na okrągło. Tylko po cholerę zaczynać jesienią i robić remont zimą? Wiem technologicznie możliwe, ale drogie rozwiązanie. Można zacząć w maju i skończyć na koniec sierpnia. Ludzie za biurkami OBUDŹCIE się. Czas na WŁĄCZENIE ROZUMU!

z
ziom

Jakoś mnie to nie dziwi...w tym mieście udaje się tylko lanie wody przez PO-włodarzy.Łódź to miasto na wymarciu,przykre to ale niestety prawdziwe...

Dodaj ogłoszenie