NOWOŚĆ! Łóżko do porodu z mężem. Oryginalny sprzęt w łódzkim szpitalu

lb
Łóżko do porodów jest mobilne i można je składać.
Łóżko do porodów jest mobilne i można je składać. Paweł Łacheta
50 różnych pozycji może przyjąć na specjalnym, olbrzymim fotelu rodząca naturalnie kobieta. Może na przykład wygodnie na nim siedzieć wraz z partnerem, który będzie ją przytulał. Sprzęt pojawił się w jednym z prywatnych łódzkich szpitali.

- Studentki pielęgniarstwa przygotowały prezentację na której pokazały, że kobieta może rodzić w wielu pozycjach opisując przy tym, jakie siły wówczas działają - mówi Irena Rychta, położna. - Tak naprawdę może rodzić tak jak chce, byle było to bezpieczne dla niej i dziecka.

Kobiety najczęściej rodzą w pozycji kolankowo-łokciowej, kucznej, bocznej, klęku, stojąc w przodopochyleniu oraz w przysiadzie. Czasami na łóżku siada mężczyzna, a przed sobą w rozkroku podtrzymuje opartą o niego plecami rodzącą kobietę.

Łóżko jest mobilne, a jedna trzecia jego powierzchni może być złożona. Znajduje się przy nim pałąk umożliwiający rodzącej przyjęcie pozycji kucznej lub stojącej. Kobieta może również wykorzystać pałąk do podwieszenia ciała przyjmując pozycję zbliżoną do podwieszenia na linie.

[ZOBACZ TEŻ FILM Michał Szpak o swoim udziale w Eurowizji i oskarżeniach o plagiat (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Michał Szpak o swoim udziale w Eurowizji i oskarżeniach o plagiat (autorDzień Dobry TVN/x-news)