reklama

Nie widać końca remontu ul. Sienkiewicza! Prace przedłużą się do czerwca ZDJĘCIA

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska

Wideo

Zobacz galerię (38 zdjęć)
Tak wygląda ul. Sienkiewicza od al. Piłsudskiego do ul. Tuwima - miała być gotowa 3 tygodnie temu.

Remont pierwszego odcinka ul. Sienkiewicza od al. Piłsudskiego do ul. Tuwima miał zakończyć się do listopada tego roku. Wtedy też prace miały rozpocząć się na kolejnym fragmencie - od ul. Tuwima do ul. Narutowicza. Ale cały ten harmonogram jest niestety nieaktualny.

Pytaliśmy wielokrotnie o zakończenie prac na tym pierwszym fragmencie ul. Sienkiewicza - od al. Pisłudskiego do ul. Tuwima, ale cały czas była mowa o zakończeniu prac w listopadzie. W czwartek Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich, poinformowała, że od 1 grudnia ulica Sienkiewicza będzie przejezdna w jednym kierunku od al. Piłsudskiego do al. Narutowicza połową jezdni (po stronie kościoła), ale prace się nie zakończą. Co prawda ŁSI wyremontowałą wodociąg, a gazownia wymieniła gazopciąg, ale prace wszystkich gestorów sieci przedłużały się (gazownia odtwarza właśnie nawierzchnię po wykonaniu prac), więc zakończenie części drogowej robót nie było możliwe.

Na razie ułożono krawężniki, w pasie chodników pojawiły się przyłącza i okablowanie np. oświetlenia zieleńców. Częściwoow ułożono nawierzchnię, przebudowano skrzyżowanie z ul. Nawrot. Po stronie kościoła remont chodników nie ruszył.
Drogowcy zakładają, że remont pierwszego odcinka ul. Sienkiewicza zakończy się w czerwcu przyszłego roku, czyli co najmniej 7 miesięcy po terminie. Nie wiadomo też kiedy i w jakim zakresie ruszą prace na kolejnym odcinku - od ul. Tuwima do ul. Narutowicza. Gazownia jest bowiem w trakcie ustalania budżetu na przyszły rok. Pierwotnym terminem zakończenia rewitalizacji ul. Sienkiewicza od al. Piłsudskiego do ul. Narutowicza był... kwiecień przyszłego roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 24

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
21 listopada, 16:11, łodzianin:

Gazownia dwukrotnie rozkopywała ten sam fragment ulicy od Nawrot do Piłsudskiego ( już po położeniu asfaltu ) , ponieważ źle ułożono studzienki. Po drugie od połowu sierpnia do połowy września na tym odcinku nie prowadzono żadnych prac. Mam zdjęcia , nagrania rozmów z pracownikami, sprawę przekaże odpowiednim służbom.

Gazociąg nie jest uzbrojony w żadne studzienki. Gazownia położyła asfalt jednak na łapy capu i trzeba było rwać i robić porządną podbudowę od nowa

n
niepełnosprawny

kiedy oddacie chodniki ukradzione z ulicy SIENKIEWICZA -4 MIESIĄCE my emeryci i starsi ,niepełnosprawni nie mamy możliwości poruszania się a teraz jeszcze przejścia z kostki -niech kuuurwa co to projektowała przejdzie o lasce lub przejedzie wózkiem inwalidzkim -masakra

n
nawrot

kiedy koniec remontu NAWROT -podobno zakończyli ale ciągle bałagan na chodnikach

G
Gość

Podziekowac Szklance za pilnowanie urzędasów

R
Russel
22 listopada, 6:40, Łodzianin:

O jejku...wcale mnie to nie dziwi. Opóźnienie? A to ci dopiero.

Hehe, w Łodzi to chleb powszedni.

No i co z tego że cię nie dziwi?

To tylko w Łodzi tak jest?

G
Gość

Ręce opadają

Ł
Łodzianin

O jejku...wcale mnie to nie dziwi. Opóźnienie? A to ci dopiero.

Hehe, w Łodzi to chleb powszedni.

.
21 listopada, 22:22, maniek:

którą ulicę wyremontowano w terminie?POzdrowienia

Gdańska

Inflancka

Pabianicka

Kopernika

wszystkie wyremontowano PRZED TERMINEM.

A teraz przeproś i spiierdalaj

m
maniek

którą ulicę wyremontowano w terminie?POzdrowienia

B
Bul
21 listopada, 14:37, Gość:

Ludzie, którzy są odpowiedzialni za tę gazetkę natychmiast do dymisji lub zwolnienia. Żenada!

To jest niemiecka gazeta, więc głęboko w doopie mają opinie polskich czytelników. Drukują to za co im zleceniodawca (czytaj sponsor) płaci.

D
Dżesi Dżejms
21 listopada, 17:40, Gość:

to samo bedzie z tunelem nie w 2 lata a cztery z fabrycznego do kaliskiego

jakie 4 ... "remont" Fabrycznego miał być zakończony na mistrzostwa Europy w 2012. Trwał od 2006 do grudnia 2016. Większość opóźnień to efekty "podziemnych jezior", nieudolność urzędników podczas wykupu gruntów. Tak samo będzie w przypadku tunelu. Obstawiam zakończenie prac na 2030. Jestem w stanie przyjąć zakład.

p
ppp

Śmigłego Rydza, Dąbrowskiego, Rokicińska tak wymieniać można w nieskończoność. Remonty trwające latami, bo ktoś zgarnął łapówkę wybierając najtańsze oferty.... Co więcej tworzy się idiotyzmy a na kwestie ważne (choćby remont wiaduktów na Przybyszewskiego i Dąbrowskiego) pieniędzy nie ma. W chwili kiedy wiadukty zamkną Zdanowska na taczce powinna zostać wywieziona jak najdalej z tego miasta. Szkodnik jakich mało.

G
Gość

Spokojnie, do 2098 zdążą.....

G
Gość

to samo bedzie z tunelem nie w 2 lata a cztery z fabrycznego do kaliskiego

G
Gość

Nie widać końca remontu Zachodnia/Lutomierska

Nie widać końca remontu Zachodnia/Limanowskiego

Nie widać końca remontu itd, itd, itd, itd

Dodaj ogłoszenie