Najpierw ukradł kluczyki, potem samochód [zdjęcia]

(kb)
Łódzcy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Funkcjonariusze odzyskali auto, które już wróciło do prawowitego właściciela.

Pod koniec ubiegłego tygodnia do policjantów z VIII Komisariatu zgłosił się pokrzywdzony, który powiadomił, że skradziono mu kię venga. Kradzież była o tyle nietypowa, że sprawca najpierw ukradł pozostawione w altanie działkowej kluczyki od samochodu, a następnie sam pojazd.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że poszkodowany pracował na działce przy ul. Dąbrowskiego w Łodzi. Po skończeniu zorientował się, że z powieszonej w domku kurtki zniknął portfel z 600 złotymi, a także kluczyki od samochodu. Wkrótce okazało się również, że z parkingu skradziono wart 30 tys. zł samochód. Już następnego dnia funkcjonariusze zlokalizowali skradzione auto pod jednym z dyskontów przy ul. Zgierskiej.

Gdy obserwowali samochód, podszedł do niego dobrze znany policjantom mężczyzna. Przy użyciu oryginalnych kluczyków odtworzył kię i próbował ją uruchomić. Wówczas policjanci go zatrzymali. 32-latek nie stawiał oporu. W przeszłości był wielokrotnie notowany za kradzieże pojazdów. Już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, zagrożony karą do 10 lat więzienia.

[ZOBACZ TEŻ FILM Magda Gessler i Robert Biedroń w kuchni (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Magda Gessler i Robert Biedroń w kuchni (autorDzień Dobry TVN/x-news)