Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 12godz.
  • 02min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Na składowisku śmieci pod Pabianicami „trawka” za 2,5 mln złotych!

Edward Mazurkow
Policjanci wyrywali konopie z korzeniami. Policja
Informacje o ogromnej plantacji konopi indyjskich rosnących na trudno dostępnym, porośniętym chaszczami i częściowo bagnistym terenie o powierzchni około 15 hektarów, policjanci otrzymali od swoich informatorów. Zanim się tam pojawili, dyskretnie obserwowali teren, próbując wpaść na trop plantatorów. Ci jednak się tam nie pojawili. To, co zobaczyli na wysypisku śmieci, przeszło ich oczekiwania.

* Konopie indyjskie zostały zdeponowane w policyjnym garażu.
* Na składowisku śmieci pod Pabianicami rosło 3658 krzaków konopi indyjskich
* Można było z nich uzyskać marihuanę wartą 2,5 mln zł!

Rosły tam krzaki konopi mające nawet ponad dwa metry wysokości! Były też poletka świeżo obsadzone sadzonkami, mającymi około 15 centymetrów wysokości. Policjanci naliczyli w sumie 3685 krzaków konopi indyjskich. Z ich kwiatostanu można było wytworzyć marihuanę wartą na czarnym rynku 2,5 mln zł! Funkcjonariusze musieli zakasać rękawy i powyrywać z ziemi wszystkie krzaki. Przez kilka godzin dostawczym samochodem wozili je do komendy w Pabianicach. Tam zostały zdeponowane w garażu. Mdły zapach konopi unosi się po całym placu. Obecnie trwają badania laboratoryjne na zawartość kannabinoli w skonfiskowanym surowcu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej mówią, że Łódź jest ogromnym, nienasyconym rynkiem zbytu dla marihuany. Jej gram na czarnym rynku kosztuje około 30 zł.

W ostatnim czasie, ze względu na swoje centralne położenie w kraju i niedużą odległość od Łodzi, okolice Pabianic stały się prawdziwym zagłębiem dla „plantatorów” konopi.

Jak informuje asp. Tomasz Tarała z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, tylko w ostatnim miesiącu ujawniono tam aż siedem nielegalnych plantacji. Policjanci jednak nieoficjalnie przyznają, że nielegalnych plantacji jest znacznie więcej.

Na jedną z nielegalnych plantacji funkcjonariusze z Pabianic natrafili pod koniec lipca w pobliżu parceli w Kazimierzu, w gminie Lutomiersk. Tam, na porośniętym chaszczami terenie, funkcjonariusze znaleźli 260 krzaków konopi indyjskich. Rośliny miały od 10 centymetrów do nawet 2 metrów wysokości!

Na innej parceli znajdującej się zaledwie kilkadziesiąt metrów od wykrytej plantacji, policjanci natrafili jeszcze na 380 dorodnych krzaków konopi indyjskich. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli aż 640 krzaków konopi, z których można było uzyskać 14 kilogramów marihuany, wartej na czarnym rynku ponad 420 tys. zł.

CZYNNE SKLEPY 15. 08. 2016 OTWARTE SKLEPY15 SIERPNIA BIEDRONKA,LIDL,KAUFLAND,AUCHAN, KAUFLAND

PERSEIDY 2016 NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD o której GODZINIE PERSEIDY 2016
STARTY POLAKÓW NA OLIMPIADZIE W RIO 2016. KIEDY WYSTĘPY POLAKÓW, KIEDY STARTUJĄ POLACY
Olimpiada w Rio. Kiedy grają Polacy. Harmonogram
Życzenia urodzinowe, krótkie życzenia na urodziny, wiersze, wierszyki, smsy na urodziny

[ZOBACZ TEŻ FILM Tornado na filipinach (autor x.news/STORYFUL)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Tornado na filipinach (autor x.news/STORYFUL)