Miała 6 promili alkoholu metylowego. Czy przeżyje i czy będzie widzieć?

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Kobieta w średnim wieku trafiła na toksykologię mając 6 promili alkoholu metylowego To nieprawdopodobne, ale jej zdrowie nie ucierpi na skutek trucizny. Pacjentka jest mieszkanką podłódzkiej miejscowości. Może mówić o niebywałym szczęściu - nie tylko będzie żyć, ale i nie straci wzroku. Do kliniki została przyjęta kilka godzin po spożyciu alkoholu. Zdaniem lekarzy musiała wypić około litra metanolu aby mieć takie stężenie we krwi. Jest dializowana. Poza typową dla alkoholowego upojenia delirką nie ma żadnych innych objawów zatrucia toksycznym alkoholem. Lekarze podejrzewają, że mogła pić również etanol, który powstrzymał rozkład metylowego. WIĘCEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE... brak
Kobieta w średnim wieku trafiła na toksykologię mając 6 promili alkoholu metylowego To nieprawdopodobne, ale jej zdrowie nie ucierpi na skutek trucizny.

Pacjentka jest mieszkanką podłódzkiej miejscowości. Może mówić o niebywałym szczęściu - nie tylko będzie żyć, ale i nie straci wzroku. Do kliniki została przyjęta kilka godzin po spożyciu alkoholu. Zdaniem lekarzy musiała wypić około litra metanolu aby mieć takie stężenie we krwi. Jest dializowana. Poza typową dla alkoholowego upojenia delirką nie ma żadnych innych objawów zatrucia toksycznym alkoholem. Lekarze podejrzewają, że mogła pić również etanol, który powstrzymał rozkład metylowego.

Zatrucia metanolem bardzo często okazują się śmiertelne. Jeśli chorzy przeżywają, to na ogół tracą wzrok. Po wypiciu alkoholu metylowego w organizmie rozwija się kwaśnica metaboliczna, która uszkadza mózg. Dochodzi do zaburzenia oddychania, zatrzymania krążenia.

Wiosna tego roku w Łodzi zmarł mężczyzna, który w momencie przyjęcia do kliniki miał 3 promile alkoholu metylowego. Co roku z powodu zatrucia toksycznym alkoholem hospitalizowanych jest od kilku do kilkunastu pacjentów. Od 2014 r w sprzedaży detalicznej nie ma już płynów zawierających alkohol metylowy. W hurtowaniach można kupić płyn z zawartością metanolu w dużych opakowaniach. Producenci zabezpieczają się przed ewentualnymi roszczeniami pisząc, że jest to środek do profesjonalnego użycia.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

k
k.

Znałem ją niestety kolejna ofiara pochowana w bm.

A
A
2019-07-17T08:46:50 02:00, Gość:

Kurwa! A my podatnicy płacimy za leczenie takiej patologii. A jak normalny człowiek potrzebuje badań to czeka miesiącami! Paranoja!!!

2019-07-17T13:54:22 02:00, podatnik:

100/100

Masz rację.nnie też to wkur...a

B
Byrcyn Stonoga
2019-07-17T18:51:00 02:00, Gość:

jakie jest źródło tej informacji?

Zakopiańskie podania i legendy, hej!

D
Dnolald Rusk

Pierdolone miasto meneli, menele piją na umór i nic kurwą nie jest

Pozdrawiam Dnolald Rusk

PROSZĘ głosować na mnie w wyborach prezydenckich

G
Gość

jakie jest źródło tej informacji?

B
Byrcyn Stonoga
2019-07-17T14:33:58 02:00, MS:

Pytanie do autora - co to jest "kwaśnica metaboliczna"? XDDDDDDD

Ino Bolo miał metę pod Giewuntem i tom kwaśnicę swo zaprawioł hej!

M
MS

Pytanie do autora - co to jest "kwaśnica metaboliczna"? XDDDDDDD

o
obserwator

Z życia podłódzkiej żulerni odc.4981

G
Gość

kwaśnica metaboliczna ahahahahah

G
Gość

Pacjentka jest mieszkanką podłódzkiej miejscowości,jak tak to chyba ze Zgierza.

G
Gość

to ma minimum kwalifikacji na poslanke do sejmu, tam tez tego chleja tyle ,ze lepsze trunki bo wieksze z nich snoby a denaturant to taka sama wodka jak inne tyle ze tansza

G
Gość

Kurwa! A my podatnicy płacimy za leczenie takiej patologii. A jak normalny człowiek potrzebuje badań to czeka miesiącami! Paranoja!!!

Dodaj ogłoszenie