Master Pharm Rugby Łódź wygrywają po wyjątkowo dramatycznym pojedynku. Zdecydował karny

Po zaciętej walce i dramatycznej końcówce drużyna Master Pharm Rugby Łódź odniosła trzecie zwycięstwo tej wiosny!

Łodzianie od początku meczu mieli incjatywę. W 11 minucie po akcji młyna piłkę w polu punktowym położył Kramarenko. Przy próbie podwyższenia Brzozowskiego piłka niestety przeleciała obok słupka. W 17 min karnego wykorzystał Brzozowski, powiększając przewagę łodzian. Gdynianie grali jednak ambitnie, szybko i taki dynamiczny atak okazał się skuteczny. Przewaga łodzian zmalała do jednego punktu. Niestety, w 25 min boisko musiał opuścić kontuzjowany Schevhenko. Skutecznie wykonany karny dał w 32 minucie dał prowadzenie gospodarzom. Kolejny, kilkadziesiąt sekund później pozwolił powiększyć przewagę (13:8). Zmniejszył ją udanym kopem z karnego Brzozowski (13:11). Karny w doliczonym czasie pozwolił gdynianom odzyskać 5 punktów przewagi.
Tuż po wznowieniu gry szybsi gospodrze rozbili szyki obronne łodzian i powiększyli przewagę (23:11). Łoodzianie szybko odrobili straty po akcjach myłna zakończonych przez Nibladze (23:18). Byli pod polem punktowm raz drugi trzeci i się udało się. Przyłożył piłkę Kramarenko, podwyższył Brzozowski i Master Pharm Rugby odzyskali przewagę w 65 min (25:23). Gdy po przerwie zabrakło silnego jak tur Mchedlidze, łodzianie przegrywali walkę w młynie, co skutkowało karnym. Na szczęście gdynianin przestrzelił. Przy następnym karnym był już skuteczny i Arka wyszła na prowadzenie (26:25) w 75 min meczu. Master Pharm Rugby walczyli do końca. W doliczonym czasie mieli karnego. Z 30 metrów kopał Brzozowski i trafił.. Goście wyszli na prowadzenie 28:26. Treaz zaatakowała Arka i też miała karnego, ale go nie wykorzystała!
Master Pharm Rugby grali bez jednego ze swoich liderów, reprezentanta Polski, obrońcy Pogorzelskiego.

Arka Gdynia - Master Pharm Rugby Łódź 26:28 (16:11)

Punkty dla łodzian: Brzozowski 13, Kramarenko 10, Nibladze 5

Master Pharm Rugby Łódź: Kramarenko, Plesiński, Mchedlidze (42, Kacprowicz), Nibladze (79, Olejnik), Schevneko (25, Witkowski, 79, Dułka), Serafin, Mirosz, Soafa, Urbaniak, Brzozowski, Matyjak, Seerane (22, Orłowski) Dobijański, Wlaźlak, Lewandowski