Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódzki Festiwal Designu w tym roku opowie o naszym komforcie

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
18. edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 21-26 maja. Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczne wydarzenie zaplanowane zostało pod hasłem „Komfort”.

Łódź Design Festival powstał w 2007 roku i należy obecnie do najważniejszych wydarzeń poświęconych szeroko rozumianemu wzornictwu. Jak wyliczają organizatorzy, ubiegłoroczną edycję imprezy odwiedziło 20 tysięcy osób, a do jej programu zaangażowanych było ponad 500 projektantów, badaczy społecznych, kuratorów i animatorów życia kulturalnego. Równie intensywną ma być tegoroczna odsłona przedsięwzięcia.

- Żyjemy obecnie w ciągłym poszukiwaniu satysfakcji i dobrego samopoczucia, a przyspieszające zmiany stawiają przed nami nowe wyzwania. W trakcie nadchodzącej edycji festiwalu odkryjemy, jak komfort przenika daleko poza tradycyjne wygody fizyczne, obejmując subtelne elementy, takie jak harmonia, spokój ducha i indywidualne potrzeby użytkowników. Pokażemy, że odpowiednio zaprojektowane otoczenie sprzyja nie tylko dobremu samopoczuciu, lecz również odzwierciedla naszą unikalną tożsamość i pożądany styl życia. Na festiwalu poruszymy takie tematy, jak wpływ natury na nasze zdrowie, sposoby kształtowania przestrzeni współczesnych miast czy kulturowe i społeczne sensy spożywania - wyjaśnia Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival.

Organizatorzy łódzkiego festiwalu pragną przedstawić, jak współczesny design reaguje na zmieniające się potrzeby społeczeństwa. W programie znajdą się także elementy od lat doceniane przez publiczność - do najważniejszych należy make me!, międzynarodowy konkurs, który wyłania najlepsze projekty twórców młodego pokolenia. Konkursowi towarzyszy specjalna wystawa.

Kolejną mocną pozycją festiwalu jest must have - plebiscyt i wystawa prezentujące najlepsze krajowe wdrożenia użytkowe, stanowiące także okazję do poznania przedstawicielek i przedstawicieli polskiej branży kreatywnej. Open programme to prezentacja wystaw i wydarzeń z otwartego naboru, kierowanego przede wszystkim do instytucji, kuratorów, artystów i projektantów. Archiblok stanowi blok prezentacji eksperckich i dyskusji, poświęcony aktualnym tematom z dziedziny architektury i urbanistyki. A pod hasłem Edukreacja kryje się, przeznaczona dla rodzin z dziećmi, przestrzeń kreatywnej zabawy i nauki bez względu na wiek, status czy wiedzę.

Centrum festiwalowe, gromadzące m.in. najważniejsze ekspozycje, ulokowane zostanie tradycyjnie w przestrzeniach Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki (ul. Tymienieckiego 3). Należy jednak pamiętać. że różnorodne wystawy, prezentacje, artystyczne instalacje i miejsca towarzyszące festiwalowi rozlokowane będą również w innych miejscach miasta.

Łódź Design Festival to wydarzenie sprzyjające integracji branży kreatywnej, ale będące także niepowtarzalną szansą spotkania z wyobraźnią współczesnych twórców, możliwością odkrycia debiutujących talentów oraz poznania nowych kierunków rozwoju otaczającego nas świata. Wydarzenie ma przy tym silny wymiar edukacyjny - to tutaj można poznać procesy powstawania otaczających nas przedmiotów i zjawisk oraz inspiracje ich autorów.

- Festiwal jest genialny i byłem dumny, że mogłem być jego częścią. Ale co ważniejsze, ludzie, których spotkałem, byli tak entuzjastyczni i zafascynowani tym, czym się dzieliłem, że naprawdę się zaangażowali i zabrali ze sobą coś pożytecznego - potwierdza Terry McStea z Design Network North, prowadzący jeden z warsztatów w ramach ŁDF2023, który również w tym roku odwiedzi festiwal.

Trwa jeszcze nabór zgłoszeń propozycji do wybranych części z programu festiwalu - plebiscytu must have (nabór do 15 lutego), open programme (do 15 marca) i konkursu make me! (do 5 kwietnia). Szczegóły na stronie lodzdesign.com.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Łódzki Festiwal Designu w tym roku opowie o naszym komforcie - Dziennik Łódzki

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany