Łódzka pływaczka Aleksandra Urbańczyk wicemistrzynią Europy!

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk została wicemistrzynią Europy.
Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk została wicemistrzynią Europy. Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Kolejny sukces odniosła Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Łódzka pływaczka podczas trwających w Netanji mistrzostw Europy na krótkim basenie zdobyła srebrny medal na 50 metrów stylem grzbietowym.

Zawodniczka AZS UŁ PŁ Łódź wygrała swój wyścig półfinałowy, ale w finale szybsza od niej była Katinka Hosszu z Węgier - 26,13 s. Łodzianka uzyskała czas 26,27 s. Trzecia była Chorwatka Sanja Jovanović - 26,45 s, a czwarte miejsce zajęła Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław - 26,56 s.

To już ósmy medal ME łodzianki na krótkim basenie, w tym piąty srebrny. Pierwszy i jedyny złoty krążek wywalczyła w 2004 r. w Wiedniu na 100 m st. zmiennym. W kolekcji ma też dwa brązowe medale.