Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łodzianie nie odpuszczają i bronią łódzkich parków przed festiwalem muzyki elektronicznej. Audioriver 2024 w Łodzi

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Grzegorz Gałasiński
Łodzianie nie odpuszczają i bronią łódzkich parków przed festiwalem muzyki elektronicznej Audioriver, który ma się odbyć w lipcu 2024 roku. Wydaje się, że park im. Piłsudskiego na Zdrowiu został ocalony, (choć nie wiadomo, co będzie po wyborach samorządowych - mówią niedowiarki), to w niebezpieczeństwie znalazły się trzy inne zieleńce wskazane jako ewentualne lokalizacje.

Więcej

W parkach leśnych mogą być budowane place zabaw z naturalnych materiałów.

Las na Lublinku w Łodzi obroniony. Zamiast hal magazynowych ...

Audioriver 2024 w Łodzi. Głośno aż w trzech zieleńcach

Pierwsza z nich to park im. Baden Powella na Widzewie. Rada Osiedla Śródmieście-Wschód przyjęła jednogłośnie uchwałę, w której sprzeciwia się przeniesieniu tu imprezy.
Park ten i przylegający do niego park im. 3 Maja oraz Zieleniec Konstytucyjna stanowią miejsca wypoczynku dla mieszkańców Radiostacji, a oba parki także dla osiedla Stary Widzew. Zdaniem rady, a tym samym łodzian mieszkających w tych okolicach organizacja masowej imprezy przyniosłoby na tych terenach zielonych podobne szkody, jak w przypadku parku na Zdrowiu - nieuchronne zniszczenia zieleni i wyposażenia parku, rozjeżdżenie jego traktów komunikacyjnych. Ponadto stanowi zagrożenie dla zwierząt, zamieszkujących ten obszar i przylegające tereny zielone. Negatywne skutki - hałas i kilkudniowy paraliż komunikacyjny w rejonie osiedli - odczuliby też mieszkańcy.

Więcej

Zieleń miejska w Łodzi. Na dobre zaczęły przedwiosenne porzą...

Park na Julianowie także zagrożony

Pomysł, by na trzy dni kilkunastotysięczną publiczność wpuścić do parku im. Mickiewicza na Julianowie, ustawić w nim pięć scen i tony sprzętu, zmobilizował do walki mieszkańców Julianowa, Marysina, Radogoszcza oraz osiedla Stare Bałuty. Rada Osiedla Julianów Marysin Rogi poszła w ślady rady Śródmieścia-Wschodu i przyjęła uchwałę wyrażającą dezaprobatę wobec wyboru parku Julianowskiego na miejsce takiej imprezy.

- Na terenie festiwalu ma zostać wydzielona strefa pola namiotowego dla uczestników oraz zorganizowane miasteczko festiwalowe ze strefą gastronomii, sanitariatów, zabezpieczenia medycznego. W umowie nie nałożono na Audioriver Sp. z o.o. żadnych wyraźnych obowiązków, odnoszących się do ochrony przyrody w miejscu organizacji festiwalu. Umowa nie przewiduje dla wykonawcy zagrożenia karami umownymi w razie zniszczenia drzewostanu, zieleni parkowej czy infrastruktury miejskiej, ani nie określa, w jaki sposób zostaną zapewnione media niezbędne dla obsługi festiwalu i jego publiczności - prąd, woda, sanitariaty. W naszej ocenie zawarta umowa nie zabezpiecza w wystarczający sposób miejsca festiwalu ani interesów miasta Łodzi - czytamy w uchwale.

Trzecią lokalizacją są Błonia Retkińskie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany