ŁKS Termalica na żywo. Wynik meczu ŁKS Łódź Termalica Nieciecza

Tomasz Jabłoński
To było bardzo ciekawe i szalenie emocjonujące widowisko. ŁKS pokonał Termalikę 3:2 i tym samym nie wpuścił jeszcze drużyny z Niecieczy do ekstraklasy. Łodzianie dzięki temu zwycięstwu są już pewni, że będą walczyć w barażach o ekstraklasę. Warto odnotować udany trenerski debiut Marcina Pogorzały (tymczasowego?) szkoleniowca ŁKS. Wreszcie kibice ŁKS mogli być zadowoleni z waleczności, postawy i oczywiście wyniku uzyskanego przez łódzkich piłkarzy.

ŁKS Łódź Termalica Nieciecza

Wynik meczu ŁKS - Termalica 3:2
Koniec meczu
90+8 - Jedenastkę wykorzystał Sekulski
90+8 karny dla ŁKS, faulowany Moros
90+7' Koniec spotkania
90+3' Strzał dankowskiego z dystansu, ale mocno niecelny
90' Pięć minut doliczone
90' Żółta kartka dla Wlazły za zdjęcie koszulki po tym golu
89' Rzut karny wykorzystał Wlazło, znów remis. Termalika w ekstraklasie

88' Karny dla Termaliki. Faulowali Wolski i Dankowski
86' Potrójna zmiana w ŁKS. Zeszli Gryszkiewicz, Trąbka i Dominguez. Na ostatnie minuty weszli Sajdak, Nawotka i Srnić
83' Zmiana w Termalice, Snopczyński za Śpiewaka
82' GOL DLA ŁKS. Znów dośrodkował Dankowski, a Trąbka strzałem głową zdobył gola.
79' Zmiana w ŁKS, Wolski za Pirulo
77' Potężne uderzenie Pirulo odbił bramkarz
75' Żółta karka dla Śpiewaka, pierwszy kartonik w tym spotkaniu
74' Aut dla Termaliki
72' Malarz broni strzał Stefanika
70' Akcja ŁKS, ale bez zagrożenia
68' Pirulo zagrał ostro łokciem, ale sędzia nie ukarał go kartką
64' Zmiana w ŁKS, Sekulski za Ricardinho
63' Silmy, ale niecelny strzał Stefanika. Sporo szczęścia ŁKS
61' Goście długo wymieniają między sobą piłkę
59' Przez dłuższy czas piłka krąży w środku boiska
57' Rożny dla ŁKS
55' Żle rozegrany rzut wolny ŁKS'
54' Ten wynik daje gościom awans do ekstraklasy
52' ŁKS ma problem z koncentracją i wyprowadzeniem składnej akcji
49' Wolny dla Termaliki i gol. Malarza pokonał Grzybek. Poważne błędy Malarza i Morosa
46' Szkoleniowiec gości wprowadził go gry Gergela, najskuteczniejszego piłkarza tej drużyny.
46' Rozpoczęła się druga część spotkania.
Koniec pierwszej połowy. ŁKS prowadzi z liderem pierwszej ligi.
45' Strzał Rozwandowicza z dystansu, ale obok bramki
44' Rożny dla gości
41' Mogło być 2:0, ale Pirulo z bliska nie trafił do bramki
38' GOL dla ŁKS. Do siatki trafia Trąbka
36' Mocny strzał Pirulo z dystansu, ale bramkarz broni
35' Nieznaczna przewaga Termaliki
33' Bardzo dobry strzał Klimczaka, rożny dla ŁKS
32' Trąbka faulował rywala
30' Rożny dla Termaliki
28' Rywal szybszy do Ricardinho
26' Ricardinho na pozycji spalonej
25' Ładny strzał Gryszkiewicza, bramkarz odbił przed siebie, a dobitka Ricardinho obok bramki
23' Rzut wolny dla gości i piłka w środku pola
21' Aut dla Termaliki
19' Trąbka w idealnej sytuacji. Siedem metrów do bramki, ale strzeli w bramkarza!
18' [/b]ŁKS jeszcze nie oddał celnego strzału
15' Rozwandowicz próbował strzelać z daleka, ale piłka w rękach bramkarz gości.
14' Gryszkiewicz zmarnował doskonałą sytuację, z bliska posłał pikę obok słupka.
12' Trzeci błąd Malarza przy wyprowadzaniu piłki
11' Znaczną przewagę w środkowej strefie mają goście
10' Jak na razie mało emocji na boisku
9' ŁKS nie może złapać rytmu
6' Śpiewak faulowany przez Morosa
5' Bąd Malarza i rzut rożny
4' Ricardinho faulował rywala
3' Piłka w środku pola
1' Sędzia rozpoczął spotkanie.
20.28 W składzie ŁKS cztery zmiany w porównaniu z przegranym spotkaniu z Miedzią Legnica.
20.25 Dzisiejsze spotkanie będzie ósmym ligowym starciem ŁKS z Bruk-Bet Termaliką. Ełkaesiacy wygrali dwa mecze, dwa zakończyły się podziałem punktów, a trzy zwycięstwami zespołu z Niecieczy. W rundzie jesiennej bieżących rozgrywek „Słonie” pokonały ŁKS 2:0.
20.20 Dzisiejszy mecz sędziuje Tomasz Marciniak z Płocka, któremu na liniach będą pomagać Michał Sobczak i Krzysztof Nejman.
20.15 Ławka rezerwowych drużyny gości: Budziłek – Bezpalec, Jobanović, Matuszewski, Pek, Boniecki, Żyra, Gergel, Snopczyński.

20.10 Dziś zmierzą się dwie drużyny z największą liczbą strzelonych goli w tym sezonie pierwszej ligi. ŁKS Łódź ma ich na koncie 55, z kolei Termalica - 54. Trzecia w tej klasyfikacji Arka Gdynia zdobyła "zaledwie" 48.
20.03 Na ławce rezerwowych ŁKS zasiądą Michał Kot – Maciej Wolski, Jan Sobociński, Mikkel Rygaard, Tomasz Nawotka, Łukasz Sekulski, Jakub Tosik, Przemysław Sajdak, Dragoljub Srnić.

19.55 To mecz z olbrzymią stawką. Gospodarze spróbują zagwarantować sobie miejsce w barażach, zaś goście – awans do ekstraklasy, a to gwarantuje emocje w spotkaniu rozgrywanym na stadionie przy al. Unii.

19.47 - Wyjściowa jedenastka gości. Termalica Nieciecza: Tomasz Loska – Mateusz Grzybek, Wiktor Biedrzycki, Artiom Putniwcew, Marcin Wasilewski, Piotr Wlazło, Samuel Stefanik, Michał Hubinek, Adam Radwański, Kacper Śpiewak, Martin Zeman
19.40 - W takim składzie rozpocznie ŁKS: Arkadiusz Malarz – Kamil Dankowski, Carlos Moros Gracia, Adam Marciniak, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Michał Trąbka – Pirulo, Piotr Gryszkiewicz, Ricardinho

We wtorek zapadła decyzja o rozstaniu z trenerem Ireneuszem Mamrotem. Jego obowiązki przejął dotychczasowy asystent - Marcin Pogorzała i to on poprowadzi piłkarzy ŁKS w meczu z Termalicą.
Dla obydwu zespołów dzisiejsze spotkanie ma olbrzymie znaczenie. Łodzianie stracili już wprawdzie szansę na bezpośredni awans do ekstraklasy, ale walczą o poprawę pozycji wyjściowej przed barażami.

ŁKS Termalica wynik meczu na żywo

Oczywiście w pesymistycznym wariancie może się okazać, że łodzianie nie znajdą się nawet w barażach, ale lepiej nie zapeszajmy.

Warto przypomnieć, że zespoły, które po 34 kolejkach uplasują się na miejscach 3 i 4 będą gospodarzami pierwszym meczów barażowych. ŁKS traci aktualnie do czwartej Arki trzy oczka.

Termalica potrzebuje punktu, by już dziś wywalczyć promocję do ekstraklasy.