ŁKS - Resovia 2:1. Siódme zwycięstwo łodzian, piękna seria trwa, ale...

W spotkaniu siódmej kolejki piłkarskiej pierwszej ligi ŁKS pokonał na własnym stadionie Resovię 2:1. To siódme z rzędu zwycięstwo drużyny z al. Unii. Tym razem lider miał sporo szczęścia i na pewno dyspozycją nie zachwycił, ale cel osiągnął. Gospodarze zdobyli gole z dwóch rzutów karnych wykonywanych przez Antonio Domingueza.

Były zmiany

Przed tym meczem trener Wojciech Stawowy zdecydował się na kilka roszad w składzie. W bramce stanął Arndt (wypełniał rolę młodzieżowca), na prawej obronie zameldował się Dankowski, a na lewej pomocy Nawotka. Z kolei Wolski trafił na prawą pomoc. Tym samym chwilę oddechu od ligowej rywalizacja otrzymali dotychczasowy kapitan drużyny Arkadiusz Malarz i Pirulo. I trzeba przyznać, że nieobecność tego ostatniego była mocno odczuwana w postawie drużynie ŁKS.

ŁKS nie miał łatwego zdania w tym spotkaniu, bowiem goście dzisiejszego pojedynku nastawili się wyłącznie na obronę własnej bramki i tylko sporadycznie wyprowadzali ataki. Dość długo Resovii udawało się odpierać ataki łodzian. Tak na dobrą sprawę pierwszą klarowną sytuację bramkową łodzianie stworzyli w 35 minucie, ale piłka po strzale Sekulskiego trafiła w poprzeczkę. Pięć minut rzut karny wykorzystał Antonio Dominguez.

Po przerwie łodzianie wyraźnie spuścili z tonu, co wykorzystali goście. W 70 minucie zapachniało sensacją, bowiem do remisu doprowadził Adamski.

Jednak w końcówce spotkania podwójne szczęście uśmiechnęło się go gospodarzy. Faulowany był Sajdak, ale telewizyjne powtórki pokazały, że łodzianin faulowany był przed polem karnym i sędzia popełnił błąd. Do jedenastki znów podszedł Dominguez. Hiszpan oddał sygnalizowany strzał, który przy nieporadnej interwencji bramkarza ostatecznie wylądował w siatce.

To na pewno był najsłabszy mecz łodzian w tym sezonie. ważne jednak, że ełkaesiakom udało się wygrać. należy zakładać, że za kilka dni nikt już nie będzie pamiętał o stylu.

ŁKS - Resovia 2:1 (1:0)

1:0 - Antonio Dominguez 40, karny
1:1 - Radosław Adamski 70
2:1 - Antonio Dominguez 84, karny

ŁKS: Arndt – Dankowski (65, Sajdak), Dąbrowski, Sobociński, Klimczak – Wolski, Dominguez, Rozwandowicz (59, Tosik), Trąbka, Nawotka (65, Kelechukwu) – Sekulski (46, Corral)

Resovia: Zapytowski – Geniec, Kubowicz, Zalepa, Adamski (71, Kiełbasa) – Czernysz, Wasiluk, Kuczałek, Domoń (46, Mikulec), Płatek (83, Rogalski) – Twardowski (46, Demianiuk).