ŁKS - Raków 1:1. Szczęście było blisko. Tak walczący ŁKS może się utrzymać

Tomasz Jabłoński
Niezwykle trudna sytuacja Łódzkiego Klubu sportowego sprawia, że aby cały czas marzyć o pozostaniu w Ekstraklasie, łodzianie muszą wygrywać mecz za meczem. Dziś przeciwnikiem ŁKS był Raków Częstochowa. Do siódmej minuty przedłużonego czasu gry ełkaesiacy prowadzili 1:0, ale wtedy stracili wyrównującą bramką. Jaka szkoda! Zapraszamy na naszą RELACJĘ.

ŁKS Raków na żywo

Wynik meczu ŁKS Raków 1:1

KONIEC MECZU
90+8 min. Tejan rozpoczyna z koła środkowego
90+7 min. Dramat ŁKS. GOL. Papanikolau wepchnął piłkę do bramki ŁKS.
90+6 min. Mammadov zachęca kibiców do wzmożonego dopingu
90+6 min. Panie sędzio, kończ pan ten mecz
90+5 min. Koprowski ukarany żółtą kartką. Kartka też dla kogoś ze sztabu trenerskiego ŁKS
90+4 min. Zmiana w ŁKS: Koprowski zmienia Ramireza
90+3 min. Młynarczyk wybija na uwolnienie, Ramirez pada na boisko ze zmęczenia
90+3 min. Uderzenie Tejana zablokowane
90+2 min. Tejan faulowany. Kartka dla Papanikolau. Było blisko do pola karnego
90+1 min. O sześć minut mecz przedłuży sędzia
90 min. Obrońcy ŁKS bronią bramki - dwóch defensorów łodzian leży w polu karnym
88 min. Tejan przewrócił się, ale faulu nie ma
87 min. Głowacki strzelał płasko, jest róg dla ŁKS
87 min. Zmiana w ŁKS: Głowacki za Balicia. Zmiany w Rakowie: wchodzą Barath i Papanikolau
85 min. 9.328 kibiców ogląda mecz
84 min. Wolny dla Rakowa
83 min. Młynarczyk ukarany żółtą kartką
82 min. Tejan do Młynarczyka, młody piłkarz ŁKS do Ramireza. Ramirez trafił w słupek
81 min. Mammadov ucierpiał, ale wraca na boisko
80 min. Róg dla Rakowa. Crnac strzelał głową obok bramką
80 min. Nieporozumienie Balicia z Ramirezem, a na piłkę czekał Tejan
79 min. Nieudana akcja Rakowa
77 min. Zmiana w Rakowie: Zwoliński za Yeboaha
77 min. Racovitan strzelał niecelnie
76 min. Kibice ŁKS głośni wspierają swoją drużynę
75 min. Bobek ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry
74 min. Raków ma dużą przewagę, ŁKS zepchnięty do defensywy
74 min. Kapitalna interwencja Bobka
72 min. Róg dla Rakowa. Ofiarnie bronią się piłkarze ŁKS
69 min. GOL!!! RAMIREZ WYKORZYSTAŁ KARNEGO
68 min. Sędzia biegnie do monitora VAR. JEST KARNY DLA ŁKS
68 min. Po rogu Mammadov strzelał w rękę Berggrena. Obrońca ŁKS domaga się karnego. Sędzia Bartosz Frankowski okrążony przez piłkarzy
67 min. Balić do Tejana, ale zmiennik nie doszedł do piłki
66 min. Dwie zmiany w ŁKS: Młynarczyk i Tejan. Schodzą: Janczukowicz i Szeliga
65 min. Ramirez faulował Yeboaha
64 min. Kochergin strzelił mocno nad poprzeczką. Raków naciska ŁKS
63 min. Bobek piąstkuje piłkę
62 min. Kolejny róg dla Rakowa
60 min. Kochergin huknął z 17 metrów tuż obok bramki ŁKS
60 min. Bobek przerzuca piłkę nad poprzeczką bramki ŁKS
59 min. Strzelał Yeboah, obronił Bobek
58 min. Trybuny ożywiły się po dobrej akcji ŁKS
55 min. Gra wznowiona, ŁKS atakuje, ale nie udało się oddać strzału
53 min. Sędzia przerwał grę z powodu złej widoczności
52 min. Wolny dla Rakowa z ok. 30 metrów.
52 min. Zadymione boisko po odpaleniu rac kibiców Rakowa
51 min. Ramirez walczył o górną piłkę w polu karnym gości
49 min. Po rogu Bobek w opałach, ale piłka przeleciała metr ponad bramką
49 min. Yeboah zagrażał, ale obrońcy nie dają się zaskoczyć. Mammadov gra uważnie
48 min. Drachal strzelił z 15 metrów, na szczęście niecelnie
47 min. Bez zmian dokonanych w przerwie
46 min. Kto wygra mecz? ŁKS! - skandują kibice
Początek drugiej połowy meczu
Koniec pierwszej połowy.
45+3 min. Róg dla Rakowa. Łodzianie wybili piłkę, ale kontry nie było
45+2 min. Bobek wyjaśnia sytuację po ataku Drachala
45+1 min. Sędzia przedłużył pierwszą połowę o trzy minuty
45 min. Yeboah strzelał z 12 metrów, ale bardzo niecelnie
43 min. Niecelny strzał Berggrena
42 min. Balić ukarany żółtą kartką
40 min. Kontra ŁKS. Za długo Janczukowicz prowadził piłkę, miast podać na prawo
39 min. Zmiana w Rakowie: Drachal za Tudora
37 min. Gulen wybił piłkę głową po strzale Tudora. Ależ było gorąco pod bramką ŁKS
37 min. Yeboah podawał wszerz pola karnego, Bobek złapał piłkę
36 min. Balić do Ramireza, podanie do Mokrzyckiego, ale nie udało się oddać strzału
36 min. Tudor wraca do gry po pomocy medycznej
33 min. Durmisi upomniany przez sędziego po faulu na Tudorze
28 min. Pierwszy róg dla ŁKS. Nie było zagrożenia. Balić strzelił w boczną siatkę
26 min. Ramirez nieskutecznie podawał do Szeligi
24 min. Tudor zdenerwowany, bo znów został sfaulowany przez Szeligę
22 min. Szeliga faulował Tudora, na szczęście sędzia nie ukarał go kartką
20 min. Raków nie daje się zaskoczyć
18 min. Wyrównana walka w środku pola
15 min. Bobek uprzedził Yeboaha i złapał piłkę na końcu pola karnego
12 min. Dankowski trafił w słupek. Bardzo dobre podanie Ramireza. Ależ było blisko
11 min. Nowak w sytuacji sam na sam z Bobkiem przenosi piłkę nad poprzeczką
10 min. Ełkaesiacy wrzucają piłkę w pole karne gości, ale bez efektu
8 min. Pierwszy atak łodzian, Balić faulował i tracimy piłkę
7 min. Łodzianie radzą sobie w obronie, ale trzeba też atakować
6 min. Zablokowany strzał Tudora
5 min. ŁKS zepchnięty na własną połowę, Raków częściej przy piłce
4 min. Głośny doping licznych kibiców ŁKS
1 min. Początek meczu. Pierwszy gwizdek sędziego. Łodzianie w biało-czerwono-białych strojach

Godz. 14.57: Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko.

Godz. 14.55: ŁKS nie przegrał z Rakowem w lidze przed własną publicznością – odniósł 6 zwycięstw i raz zremisował. W bieżącym sezonie przegrał pod Jasną Górą 0:1, ale nie wykorzystał wielu szans.

Godz. 14.50: Bukmacherzy nie wierzą, że ŁKS wygra, czy nawet zremisuje z Rakowem. Na zwycięstwo Rakowa kurs wynosi 1.48, na remis 4.65, a na wygraną ŁKS aż 6.70. Jeśli ktoś wytypuje wynik 2:0 dla ŁKS i tak padnie, to za 100 złotych wygra 4100!

Godz. 14.45: Ilu kibiców obejrzy ciekawy mecz ŁKS - Raków? Ponad 10 tysięcy czy mniej? Działacze ,Rycerzy Wiosny'' zdecydowali, że w przedsprzedaży bilety na starcie z drużyną z Częstochowy można było kupić w promocyjnej cenie (mniejszej o dziesięć złotych)

Godz. 14.40: Od godz. 13 przed przeplatanką stadionu Króla funkcjonuje wyjątkowe stanowisko pierwszej pomocy. Znany wszystkich sympatyk ŁKS, radny i społecznik Mariusz Przybyła prezentuje wyjątkowy pokaz ratownictwa medycznego. Organizatorem akcji Umieć pomagać jest Fundacja Kocham Życie, a współorganizatorem – Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego. Patronem akcji została Prezydent Miasta Łodzi.

Godz. 14.35: Raków też ma swój ważny cel w tym meczu. Jeśli pokona ŁKS, awansuje na fotel wicelidera tabeli PKO Ekstraklasy. Do prowadzącej Jagiellonii będzie tracił 2 punkty. Ale w Łodzi Raków wygrać nie może.

Godz. 14.30: Raków 13 marca rozegrał zaległy mecz z Koroną (2:0). Trener Dawid Szwarga w porównaniu z tym meczem dokonał tylko jednej zmiany w składzie mistrza Polski. Otieno został zastąpiony przez Jeana Carlosa.

Godz. 14.25: Trener Marcin Matysiak dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu do meczu z Wartą: za Ceijasa gra Louveau, a za Tejana gra Szeliga.

Godz. 14.20: Po porażce z Cracovią 30 września ŁKS spadł na ostatnie miejsce i jest tam do dziś. Czerwoną latarnią jest więc prawie pół roku. Po dwóch zwycięskich meczach ŁKS powiększył swoje konto i jeśli pokona Raków przestanie być na końcu tabeli. Wyprzedzi Ruch, który przegrał z Górnikiem.

Godz. 14.15: Raków zagra w składzie: V. Kovacević - Racovitan, Arsenić, Svarnas, Tudor, Kochergin, Berggren, Jean Carlos, Nowak, Yeboah, Crnac. Rezerwowi: Bieszczad, Zwoliński, A. Kovacević, Myszor, Drachal, Masiak, Barath, Pestka, Papanikolau.

Godz. 14.10: ŁKS zagra w składzie: Bobek - Dankowski, Gulen, Mammadov, Durmisi, Balić, Ramirez, Mokrzycki, Louveau, Szeliga, Janczukowicz. Rezerwowi: Arndt, Flis, Ceijas, Tejan, Hoti, Młynarczyk, Łabędzki, Koprowski, Głowacki.

O godzinie 15 piłkarze rozpoczną bój o ligowe punkty na stadionie miejskim przy al. Unii. Kibice wciąż wierzą, że uda się utrzymać w najwyższej lidze. To jednak będzie niezwykle trudne, żeby nie powiedzieć, że niemal niemożliwe. Ale... dopóki piłka w grze.

Marcin Matysiak, trener piłkarzy ŁKS: - Raków to jakość indywidualna przekładająca się na jakość zespołu, a do tego powtarzalność. W działaniach widać, że jest kontynuacja bardzo dobrej pracy. Myślę, że kluczowe są też te ich działania w fazach przejściowych, bo po stracie piłki bardzo szybko doskakują i chcą ją odebrać. Chcą również zepchnąć przeciwnika do strefy niskiej i tam cały czas atakować. Są to rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę.

Dawid Szwarga, trener piłkarzy Rakowa: - Gramy z zespołem, który w ostatnich dwóch meczach zdobył 6 punktów. Po zmianie trenera widać w drużynie ŁKS większą swobodę i odwagę w działaniach w ataku. Ale my tez wiemy, jakim jesteśmy zespołem. I wiemy, że przy odpowiednim nastawieniu, konsekwencji i działaniach piłkarskich, które pokażemy w niedzielę jesteśmy w stanie to spotkanie wygrać.