ŁKS - Puszcza 3:2. Pierwsze zwycięstwo łodzian od sierpnia ubiegłego roku

Tomasz Jabłoński
W meczu 23. kolejki ekstraklasy rozegranym w Łodzi piłkarze ŁKS pokonali 3:2 Puszczą Niepołomice. To bardzo cenne zwycięstwo, bowiem odniesione nad innym kandydatem do spadku. Trener Marcin Matysiak mówił przed tym spotkaniem, że w jego drużynie wszystko idzie to w dobrym kierunku. - Myślę, że lada moment to wszystko się odwróci, bo na prawdę uważam, że zawodnicy na to zasługują. No i odwróciło się, a ŁKS odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie, pierwsze od 20 sierpnia ubiegłego roku. ŁKS miał też szczęście, bowiem aż trzykrotnie piłka po strzałach Stępnia trafiła w poprzeczkę łódzkiej bramki.

Puszcza ŁKS na żywo

Wynik meczu ŁKS - Puszcza 3:2

Koniec meczu, ŁKS wreszcie wygrał

90+5' Żółta kartka dla Tejana

90+4' Puszcza atakuje

90+3' Na spalonym zawodnik Puszczy

90+2' Sędzia doliczył pięć minut

90+1' Jednak karny i Zapolnik zdobywa gola

89' Puszcza szuka kontaktowego gola, karny dla gości, Zapolnika faulowa Louveau, choć jeszcze sędzia sprawdza na VAR

88' Dobra interwencja Bobka

85' Dobra sytuacja Tejana, ale ostatecznie bez bramki

83' Żółta kartka dla Louveau

81' Żółta kartka dla Yakuba

81' Rzut rożny dla gości

79' Puszcza jeszcze próbuje

76' GOL, GOL, GOL, Balić zdobywa drugiego gola, asysta Młynarczyk

75' Zmiany w ŁKS, za Ramireza Hoti, za Janczukowicza Młynarczyk

73' Zmiana w Puszczy, schodzi Koj, na boisku pojawia się Lee

72' Rzut rożny dla gości

70' Kontra ŁKS, le bez skutecznego wykończenia

68' ŁKS zacznie akcję od własnej bramki

66' Zmiany w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska zeszli Jakub Bartosz i Wojciech Hajda, weszli Artur Siemaszko i Maciej Firlej.
65' Aut dla piłkarzy ŁKS

62' Ożyły trybuny stadionu przy al. Unii

60' Zmiana w ŁKS, wchodzi Louveau, zszedł Letniowski

59' GOL, GOL, GOL ŁKS prowadzi, bramkę zdobył Balić, dośrodkowywał z prawej strony Dankowski

57' Rzut rożny dla ŁKS

55' Nieznaczna przewaga gości

53' Stępień strzelał głową z bliska i po raz trzeci trafił w poprzeczkę!

52' Piłkę stracił bezproduktywny do tej pory Tejan

49' Bramkarz Puszczy uprzedził Danowskiego

47' Stępień nie trafił z bliska światło bramki ŁKS

46' Rozpoczęła się druga część spotkania

Koniec pierwszej części spotkania

45+2' Żółta kartka dla Gulena

45+1' Niecelny strzał Balicia

45' Sędzia doliczył dwie minuty

43' Chyba drużyny czekają już na przerwę

41' Rzut rożny dla gości

40' Jeszcze pięć minut

38' Ramirez wyrównał wynik spotkania, mamy 1:1

36' Karny dla ŁKS, obrońca zagrał ręką!

35' Rożny dla ŁKS, kolejny i kolejny, Konsultacja sędziego z VAR, będzie karny dla ŁKS?

32' ŁKS próbuje, ale słabo mu idzie

29' Gol dla Puszczy, wspaniały gol Zapolnika. Zawodnik Puszczy popisał się doskonałą przewrotką w polu karnym i trafi w okienko.

32' ŁKS próbuje odrobić straty, ale kiepsko mu idzie

28' Kibice ŁKS zaczynają się niecierpliwić

26' Rzut rożny dla ełkaesiaków

25' Wielkie zamieszanie na przedpolu ŁKS

24' Faulowany Janczukowicz i wolny dla ŁKS

22' Dużą przewagę osiągnęła Puszcza

20' Znów poprzeczka ratuje Bobka!

20' Rzut rożny dla Puszczy

18' Poprzeczka ratuje ŁKS przed utratą bramki, strzelał głową Zapolnik

16' Rzut rożny dla gości

14' Pierwszy celny strzał w tym meczu, jednak bramkarz Puszczy broni uderzenie Ramireza

14' Na razie trudno mówić o wielkich emocjach w tym spotkaniu

12' Silmy strzał Zapolnika z pola karnego, ale na szczęście dla łodzian niecelny

11' Żółta karta dla Letniowskiego

11' Głośny doping kibiców ŁKS

9' Mammadov faulowany w polu karnym ŁKS

7' Dużo walki w środku pola

5' Na razi bez klarownych sytuacji bramkowych z obydwu stron

3' ŁKS stara się atakować, Puszcza uważnie w defensywie

1' Sędzia rozpoczął spotkanie

Godz. 12.29 Trener Marcin Matysiak mówi: Uważam, że idzie to w dobrym kierunku. Myślę, że lada moment to wszystko się odwróci, bo na prawdę uważam, że zawodnicy na to zasługują. Oby trener ełkaesiaków nie mylił się!

Godz. 12.25 W 2024 roku ŁKS przegrał wszystkie cztery mecze (w środę zaległy ze Stalą Mielec 0:1), ugrzązł na dnie tabeli z dorobkiem 10 punktów. Puszcza po wznowieniu rozgrywek jeszcze też nie wygrała, ale mając 22 „oczka” utrzymuje stykowy kontakt z bezpieczną strefą.

Godz. 12.20 Rezerwowi Puszczy: Komar – Wojcinowicz, Jin-Hyun, Siemaszko, Tomalski, Walski, Majchrzak, Poczobut, Firlej.

18. ŁKS Łódź 22 10 16-45

Godz. 12.10 Ławka rezerwowych piłkarskiej drużyny ŁKS: Michał Kołba, Marcin Flis, Thiago Ceijas, Pirulo, Engjell Hoti, Antoni Młynarczyk, Jan Łabędzki, Adrian Louveau, Piotr Głowacki.

Godz. 12.05 To historyczny mecz starcie ŁKS i Puszczy Niepołomice, bowiem pierwszy pojedynek w Łodzi w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Godz. 12 Trener Marcin Matysiak po raz trzeci poprowadzi piłkarzy ŁKS. Łodzianie pod jego wodzą dwukrotnie ulegli rywalom, przegrywając 2:4 z Pogonią Szczecin i 0:1 ze Stalą Mielec. Ale stare polskie przysłowie mówi, że do trzech razy sztuka!

Godz. 11.55 W takim składzie zagra dziś Puszcza

Godz. 11.50 Sędzią głównym niedzielnego spotkania będzie Karol Arys ze Szczecina, asystenci Marek Arys i Marcin Janawa. Za system VAR odpowiedzialni będą Bartosz Frankowski i Paulina Baranowska i oby nie był w tym meczu potrzebny!!!

Godz. 11.42 W takim składzie zagra ŁKS:

Kibice ŁKS wierzą, że właśnie w dzisiejszym meczu z Puszczą uda się przerwać fatalną serię bez wygranej, która ciągnie się za łodzianami aż od sierpnia!

Ale to na pewno nie będzie łatwy mecz. Puszcza też potrzebuje punktów i na pewno postawi się ełkaesiakom.

W tym roku Puszcza tak samo jak ŁKS też nie wygrała meczu. Przegrała jednak tylko raz, w pozostałych dwóch spotkaniach ugrała po punkcie. Wielkim sukcesem okazała się wizyta w Warszawie i remis z Legią (1:1).

Marcin Matysiak, trener ŁKS: - Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest dobrze w kontekście dotychczasowych wyników. Ale i nie mogę nie zauważyć, że poprawiamy pewne aspekty naszej gry. Wierzę w sztab, w drużynę i w to, co robimy. Gdybym myślał inaczej, to byłoby jak rzucenie ręcznikiem. Dla mnie ważne jest to, żeby stanąć przed lustrem i móc powiedzieć sobie, że dałem z siebie wszystko.

Tomasz Tułacz, trener Puszczy
: - Każdy mecz na tym poziomie jest bardzo ciężki. Przecież ŁKS zrobi wszystko, żeby wygrać z Puszczą. Bo z kim jak nie z Puszczą? Takie hasło panuje w tej lidze. I ja to rozumiem, bo od paru miesięcy ŁKS nie wygrał meczu. Ale my też mamy twoje plany, swoją ambicję i będziemy chcieli tak się zaprezentować, żeby dać sobie szansę na wyjście ze strefy spadkowej.