ŁKS - Polonia Warszawa 2:0. Udany mecz kontrolny łódzkich piłkarzy. Ełkaesiacy lepsi od pierwszoligowców ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO

grzegorz gałasiński
Ostatnia drużyna w tabeli piłkarskiej ekstraklasy, ŁKS, ma już za sobą mecz kontrolny z zajmującą dwunastą pozycję w tabeli pierwszej ligi Polonią Warszawa. To spotkanie zostało rozegrane na boisku numer cztery w ośrodku treningowym Akademii ŁKS przy ulicy Minerskiej w Łodzi. I było elementem przygotowań do kolejnego meczu o punkty łodzian, wykorzystaniem przerwy na mecze narodowych reprezentacji. Łodzianie wygrali 2:0 (1:0).

Widać, że Stokowiec cały czas stara się wykorzystać każdy dzień swojej pracy w ŁKS (12 października zastąpił na tym stanowisku Kazimierza Moskala), na to, by maksymalnie poznać drużynę. Oby z dobrym efektem i oby jeszcze w tym roku ,,Rycerze Wiosny" zaczęli wygrywać. Bez tego nie ma co marzyć o pozostaniu w ekstraklasie.

ŁKS przystąpił do meczu z ,,Czarnymi Koszulami" (Stokowiec grał kiedyś w Polonii i był jej trenerem) po dokładnych testach wydolnościowych oraz szybkościowych.

W 23 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i głową uderzał Dani Ramirez, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

W 32 min gospodarze wyszli na prowadzenie. Z narożnika pola karnego precyzyjnie centrował Ramirez, a bośniacki napastnik Stipe Jurić uprzedził jednego z defensorów i główkował do siatki

W przerwie Stokowiec dokonał wielu zmian w składzie, między innymi na murawie pojawili się gracze kojarzeni w tym sezonie przede wszystkim z występów w drugoligowych rezerwach (jak choćby: Oskar Koprowski, Mateusz Bąkowicza, Jędrzej Zając, Antoni Młynarczyk, Oliwier Sławiński i Nelson Balongo (przez jakiś czas trenowali ostatnio z pierwszą drużyną).

W 57 min drugiego gola dla łodzian zdobył właśnie jeden z graczy wprowadzonych na boisku w drugiej połowie. Bardzo ładnym uderzeniem z około dwudziestu metrów popisał się albański pomocnik Engjell Hoti

W 67 min z prawej strony ,,szesnastki" warszawiaków próbował Jędrzej Zając, któremu niewiele zabrakło do pełni szczęścia. Z kolei w 72 min musiał wykazać się Aleksander Bobek, który wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z Szymonem Kobusińskim. Natomiast w 84 min z dystansu niecelnie strzelał Jan Kuźma, który kilka minut wcześniej zmienił Sławińskiego. Do ostatniego gwizdka arbitra rezultat już się nie zmienił.

Ciekawe, że poprzednie starcie kontrolne obu drużyn miało miejsce latem tego roku, tuż przed inauguracją sezonu 2023/2024. Wówczas było ono jednak zamknięte zarówno dla kibiców, jak i dla mediów. W ,,tajnym" meczu ŁKS wygrał wtedy 6:2.

W najbliższy piątek, czyli 24 listopada o godzinie 18 to właśnie mecz na stadionie przy al. Unii zainauguruje szesnastą kolejkę krajowej elity. Łodzianie podejmą wówczas Zagłębie Lubin. Czyli zespół, którym już dwukrotnie opiekował się Stokowiec

ŁKS Łódź - Polonia Warszawa 2:0 (1:0)
1:0 - Jurić (32, głową), 2:0 - Hoti (57).
ŁKS: pierwsza połowa: Bobek - Szeliga, Marciniak, Guelen, Głowacki - Ramirez, Mokrzycki, Louveau, Śliwa - Tejan, Jurić. Druga połowa: Bobek - Dankowski, Koprowski, Flis, Bąkowicz - Zając, Lorenc, Hoti, Młynarczyk - Sławiński (76, Kuźma), Balongo.
Polonia: pierwsza połowa: Lemanowicz - Grudniewski, Majsterek, Wełna, Pawłowski, Ochronczuk, Wojciechowski, Fadecki, Piątek, Kluska, Tomczyk. Druga połowa: Sandach - Kowalski-Haberek, Mikołajewski, Wełna - Pawłowski, Piątek, Marciniec, Michalski, Bajdur, Kołodziejski - Kobusiński.