ŁKS - Podbeskidzie 2:1. Po tym zwycięstwie łodzianie są już dosłownie o krok od awansu do ekstraklasy

Tomasz Jabłoński
ŁKS Podbeskidzie. Czy łodzianie są w stanie wygrać?
ŁKS Podbeskidzie. Czy łodzianie są w stanie wygrać? Polskapress
W spotkaniu piłkarskiej pierwszej ligi ŁKS pokonał na stadionie przy al. Unii w Łodzi Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:0). Podopieczni trenera Kazimierza Moskala odnieśli szesnaste zwycięstwo w tym sezonie i umocnili się na pierwszej pozycji w tabeli. Zanosi się na to, że już nic nie odbierze ,,Rycerzom Wiosny" tak upragnionego awansu do ekstraklasy. Gospodarze zdobyli decydującego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. 28 kwietnia (piątek, 20.30) ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

ŁKS Łódź Podbeskidzie Bielsko - Biała

Wynik meczu ŁKS Podbeskidzie 2:1

KONIEC MECZU - ŁKS wygrywa z Podbeskidziem 2:1. To bardzo ważne zwycięstwo lidera z Łodzi. Ekstraklasa coraz bliżej!
90+5 min - Zmiana w ŁKS. Za Kowalczyka wchodzi Koprowski.
90+3 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS. Z lewej strony pola karnego centruje Szeliga. Główkuje Kort, Kaczorowski odbija piłkę, ta trafia w Rodrigueza i wpada do siatki. ŁKS - Podbeskidzie 2:1.
90+3 min - Strzał Simonsena.
90+2 min - Kaczorowski uprzedza Pirulo.
90 min - Sędzia przedłuża ten mecz co najmniej o sześć minut.
90 min - Zmiana w Podbeskidziu. Rodriguez zastępuje Mikołajewskiego.
89 min - Czy ŁKS uda się zdobyć decydującego gola?
84 min - Uderza Ibe-Torti.
83 min - Po rożnym wielkie zamieszanie w ,,szesnastce" łodzian. Próbuje strzelać Jodłowiec, ale bez efektu.
81 min - Podwójna zmiana w ŁKS. Schodzą Trąbka i Spremo, wchodzą Kort i Ibe-Torti.
81 min - Intewencja bramkarza po centrze Janczukowicza.
78 min - Podwójna zmiana w Podbeskidziu. Schodzą Drzazga i Biliński, wchodzą Scalet i Milasius.
75 min - ,,Centrostrzał" Spremo.
74 min - Faul na Janczukowiczu.
74 min - Suną kolejne ataki ,,Rycerzy Wiosny".
69 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS. Pirulo kapitalnie podaje do Dankowskiego, a ten dośrodkowuje w pole karne. Tam najsprytniej zachowuje się Kowalczyk. Na raty, ale pokonuje golkipera. ŁKS - Podbeskidzie 1:1.
67 min - Coraz większa przewaga ŁKS.
66 min - Biliński fauluje Spremo.
65 min - Mikołajewski fauluje Janczukowicza.
63 min - Faul na Mokrzyckim.
60 min - Z kilku metrów mocno uderza Marciniak, ale ta mija poprzeczkę.
59 min - Podwójna zmiana w ŁKS. Schodzą Jurić i Śliwa, wchodzą Janczukowicz i Szeliga.
58 min - Bonifacio powstrzymuje faulem Trąbkę.
55 min - Żółtą kartką ukarany zostaje Kowalczyk. On również nie zagra w kolejnym starciu (z Zagłębiem w Sosnowcu).
53 min - GGGOOOLLL!!! Dla Podbeskidzia. Karnego pewnie wykorzystuje Goku. Wcześniej sędzia główny analizował w systemie VAR sytuację, w której Pirulo odbił piłkę ręką. Arbiter uznał, że było to przewinienie Hiszpana i podyktował ,,jedenastkę". To dziewiąty karny podyktowany przeciwko ŁKS w dziesięciu ostatnich meczach. Ale tym razem jak najbardziej słuszny. ŁKS - Podbeskidzie 0:1.
47 min - Akcja Misztala.
POCZĄTEK II POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu. Zapraszamy na relację.
KONIEC I POŁOWY - Do przerwy ŁKS remisuje z Podbeskidziem 0:0. W Łodzi oglądamy ciekawe widowisko. Zapraszamy na relację po przerwie. ŁKS - Podbeskidzie 0:0.
45+4 min - Jodłowiec zmienia Neugebauera.
45+1 min - Marciniak uderza przypadkowo głową Neugebauera. Ten pada na murawę, konieczna jest interwencja lekarska.
45 min - Sędzia przedłuża pierwszą połowę o co najmniej minutę.
44 min - Pirulo podaje do Trąbki, a ten do Śliwy. Jednak ten nie opanowuje czysto piłki.
43 min - I znów goście postraszyli gospodarzy. Na szczęście dla nich Goku chciał podawać, a nie strzelać w polu karnym. Wcześniej nie popisał się Spremo.
41 min - Kaczorowski interweniuje po centrze z wolnego Pirulo.
40 min - Tym razem faulowany jest Jurić.
38 min - Ładne uderzenie Misztala.
35 min - Znów kontra bielszczan. W polu karnym odnajduje się Hartherz i strzela obok słupka.
35 min - Trąbka próbuje technicznego uderzenia lewą nogą z pola karnego.
33 min - Jurić główkuje nad poprzeczką po centrze z rogu Pirulo.
31 min - Sędzia karze Pirulo żółtą kartką, uznając, że symulował w polu karnym. A to oznacza, że Hiszpan nie zagra w kolejnym meczu.
29 min - Znów ładna akcja łodzian. Po zamieszaniu w ,,szesnastce" gości próbują Trąbka, Jurić i Śliwa.
28 min- Kowalczyk świetnie odgrywa piłkę do Śliwy. Ten strzela płasko z kilkunastu metrów, ale Kaczorowski wybija piłkę na róg.
25 min - Kaczorowski podaje do Mikołajewskiego. Ten jest atakowany przez Śliwę i w efekcie piłka omal nie wpada do bramki Podbeskidzia.
24 min - Kolejna groźna kontra gości. W pole karne wpada Drzazga i posyła piłkę wzdłuż linii bramkowej.
22 min - Pomysłowa akcja łodzian. Ostatecznie Spremo główkuje obok słupka.
18 min - Groźna akcja gości. Goku wpadł w pole karne i podawał do Bilińskiego. Na szczęście, ten nie sięgnął piłki.
17 min - Uwidacznia się przewaga gospodarzy.
15 min - Faul Hartheza na Dankowskim.
13 min - Faul na Juriciu.
11 min - Pierwszy róg dla ŁKS.
10 min - Sędzia uznał, że Hartherz faulował Dankowskiego.
7 min - Niecelne uderzenie Pirulo.
6 min - Faul Goku na Kowalczyku.
4 min - Zablokowany strzał Śliwy z pola karnego.
3 min - Szybkie tempo meczu.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz ŁKS z Podbeskidziem. Zapraszamy na relację.

Godz.20.29 - Oba zespoły już na murawie. ŁKS na biało-czerwono, Podbeskidzie na niebiesko.

Godz.20.23 - Aż siedmiu zawodników łodzian musi uważać na zbyt ostrą grę. Ewentualne upomnienie od sędziego będzie bowiem skutkować przymusowym odpoczynkiem w kolejnym starciu. Są to: Dąbrowski, Pirulo, Kowalczyk, Janczukowicz, Okhronchuk, Kort i Mokrzycki.

Godz. 20.15 - W rundzie jesiennej na południu Polski padł remis 1:1, choć łodzianie nie zdobyli żadnego gola. Najpierw samobójcze trafienie było dziełem Julio Rodrigueza, następnie zaś do wyrównania doprowadził Goku. Dotąd oba zespoły rywalizowały z sobą o punkty dziewiętnastokrotnie. I bilans jest wyrównany. Sześć razy triumfował ŁKS, sześciokrotnie Podbeskidzie, natomiast siedem razy rezultat był nierozstrzygnięty (bilans goli: 21:18 dla ŁKS.

Godz. 20.06 - Skład Podbeskidzia: Wiktor Kaczorowski – Ezequiel Bonifacio, Arthur Vitteli, Kamil Biliński, Jeppe Simonsen, Goku, Marcel Misztal, Florian Hartherz, Krzysztof Drzazga, Tomasz Neugebauer, Daniel Mikołajewski. Ławka rezerwowych: Matvei Igonen, Michał Janota, Ivaylo Markov, Jakub Bieroński, Titas Milasius, Maksymilian Sitek, Tomasz Jodłowiec, Mathieu Scalet, Julio Rodriguez.

Godz. 20 - Znamy wyjściowy skład ŁKS. Od pierwszej minuty zagrają: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Milan Spremo – Mateusz Kowalczyk, Michał Mokrzycki, Michał Trąbka – Pirulo, Stipe Jurić, Maciej Śliwa. Na ławce rezerwowych zasiądą: Dawid Arndt, Maciej Dąbrowski, Władysław Ochrończuk, Dawid Kort, Oskar Koprowski, Kelechukwu Ibe-Torti, Bartosz Biel, Bartosz Szeliga oraz Piotr Janczukowicz.

Dla drużyny trenera Moskala piątkowy mecz na pewno nie będzie spacerkiem. Po pierwsze ŁKS nie zachwyca, po drugie górale w ostatnich spotkaniach prezentowali całkiem niezłą formę, a w ostatnim meczu rozgromili broniącą się przed spadkiem Chojniczankę Chojnice (4:1).

Szczególną uwagę defensywa ŁKS będzie musiała zwrócić na czołowego strzelca Podbeskidzia Kamila Bilińskiego. Ten zawodnik ma na swoim koncie już czternaście trafień w obecnych rozgrywkach.

Zapraszamy na naszą relacje na żywo ŁKS Podbeskidzie

Jesienią w Bielsku -Białej zanotowaliśmy remis 1:1. Jak będzie w Łodzi? Początek meczu ŁKS Podbeskidzie na stadionie Miejskim Łódzkiego Klubu Sportowego im. Władysława Króla o godzinie 20:30.