ŁKS Łódź - Korona Kielce 2:1. Złoty gol Litwina w 99 minucie. Pierwsze punkty ŁKS

Dariusz Kuczmera
Straciliśmy dużo zdrowia oglądając ten mecz. Najważniejsze, że ŁKS wygrał i zdobył pierwsze punkty w PKO Ekstraklasie. Zwycięskiego gola zdobył litewski obrońca ŁKS Artemijus Tutyskinas, który wszedł na boisko w 79 minucie. Miał nosa trener Kazimierz Moskal. Szkoleniowca ŁKS musiała zdenerwować wcześniejsza sytuacja, po której Korona wyrównała. Znów w decydującej roli wystąpił VAR. To przekleństwo ŁKS. Ale wszystko szczęśliwie się skończyło. Wielkie brawa dla Aleksandra Bobka.

ŁKS Łódź Korona Kielce mecz na żywo

strona wymaga odświeżania

ŁKS Łódź2
Korona Kielce1

Koniec tego emocjonującego meczu
90+12 min. - Czyżby sędzia Marciniak zgubił zegarek?
90+11 min. - Ostatnia akcja Korony, nieudany strzał
90+10 min. - Złota bramka litewskiego obrońcy dla ŁKS
90+9 min. - GOL DLA ŁKS. Po dośrodkowaniu z rogu Tutyskinas strzelił głową do pustej bramki
90+9 min. - Rzut rożny dla ŁKS.
90+8 min. - Korona broni się na swojej połowie
90+7 min. - Glapka nie miał pomysłu, jak wykończyć dobrą akcję ŁKS
90+6 min. - Faulowany Mokrzycki, będzie okazja dla Dankowskiego. Jednak Mokrzycki - trafił w mur
90+5 min. - Łodzianie długo budują akcję
90+4 min. - Jurić nie mógł minąć dwóch graczy rywala
90 min. - Sędzia doliczył 9 minut
89 min. - Czy ełkaesiacy jeszcze się poderwą do walki?
88 min. - Dalmau pokonał Bobka i jest remis. ŁKS znów traci gola po sytuacji sprawdzanej przez VAR. Przeklęty VAR dla drużyny trenera Moskala. Ileż to razy w minionym sezonie łodzianie stracili gole po decyzjach sprawdzanych przez VAR. I ten koszmar powrócił.
87 min. - KARNY DLA KORONY. Dramat. Szymon Marciniak uznał, że ełkaesiak został trafiony w rękę
87 min. - Sędzia ogląda VAR i sprawdza, czy Koronie należy się jedenastka. Nerwowo
86 min. - Kolejna kartka dla sztabu szkoleniowego Korony. Trenerzy domagali się karnego dla swojej drużyny
85 min. - Jurić ukarany żółtą kartką
84 min. - Konstantyn próbował lobować Bobka, ale zrobił to nieudolnie
81 min. - Louveau ostro faulowany leży na murawie. Na szczęście nic groźnego się nie stało
79 min. - Zmiany w ŁKS. Schodzą Śliwa i Hoti, wchodzą Tutyskinas i Glapka
75 min. - Groźnie pod bramką ŁKS po ręce Flisa. Korona nie wykorzystała wolnego
74 min. - Zmiana w Koronie: Strzeboński na boisku, schodzi Nono
72 min. - Ramirez musi zejść z boiska z urazem. W jego miejsce wchodzi Marciniak
69 min. - Jurić był w sytuacji sam na sam z bramkarzem Korony, ale atakowany przez trzech rywali nie wykorzystał tej okazji. Dobrym podaniem popisał się Ramirez
66 min. - Znów świetna interwencja Bobka. Nasz bramkarz wybija piłkę z linii w bardzo trudnej sytuacji
65 min. - Zmiany w Koronie: Konstantyn i Dalmau na boisku, zeszli Łukowski i Deaconu
64 min. - Rzut wolny dla ŁKS. Korona buduje mur. Główkował Louveau, piłkę złapał bramkarz Korony na linii, ale i tak Francuz był na spalonym
63 min. - Bramkarz Korony broni strzał Dankowskiego
62 min. - Uciekła piłka Lorencowi, mógł uderzać na bramkę rywali
61 min. - 10.500 kibiców na trybunach. To świetny wynik
60 min. - Ramirez zablokowany
57 min. - Zmiana w ŁKS: Jurić za Janczukowicza
57 min. - Nieudana próba Dankowskiego
55 min. - Deaconu ukarany żółtą kartką za faul na Ramirezie. Jest wolny dla ŁKS. Kto będzie strzelał?
54 min. - Kolejna kapitalna interwencja Bobka. Nasz bramkarz wybił piłkę lecącą pod poprzeczkę
52 min. - Faulowany Trojak leży na murawie
50 min. - Trwa zacięta rywalizacja o opanowanie środka pola
Druga połowa rozpoczęta - ŁKS bez zmian
Koniec pierwszej połowy. Kibice ŁKS mają powody do zadowolenia. ŁKS prowadzi 1:0.
45+1 min. - Sędzia przedłużył pierwszą połowę o 2 minuty
45 min. - Podgórski popisał się strzałem w stylu rugbistów, wysoko ponad bramką ŁKS
43 min. - Groźnie pod bramką Korony. ŁKS ma rzut wolny. Niestety, efektu bramkowego nie ma
40 min. - Doskonale interweniuje Bobek po strzale z rzutu wolnego
39 min. - Chwilę po pochwałach Louveau fauluje i dostaje żółtą kartkę
38 min. - Wolny dla Korony 25 metrów od bramki ŁKS. Łodzianie wybijają piłkę po dośrodkowaniu
37 min. - Dobra interwencja debiutanta - Louveau zebrał brawa publiczności
35 min. - Korona straciła animusz, a ŁKS gra coraz pewniej
30 min. - Podgórski ukarany żółtą kartką. Pracuje na czerwoną
28 min. - Ramirez pewnie w prawy góry róg i ŁKS obejmuje prowadzenie
26 min. - KARNY DLA ŁKS. Śliwa nieprzepisowo zatrzymany przez Trojaka w polu karnym Korony
22 min. - Wolny dla Korony źle wykonany, Bobek będzie zaczynał kolejną akcję łodzian
18 min. - Czekamy na pierwszy strzał w bramkę
15 min. - Bobek kolejny raz łapie piłkę po dośrodkowaniu gości
14 min. - Niedokładne przyjęcie Janczukowicza
12 min. - Brakuje groźnych sytuacji podbramkowych
9 min. - Nerwowo grają obie drużyny. Trwa walka o narzucenie stylu gry rywalowi
3 min. - Zablokowane uderzenie Dankowskiego
2 min. - Korona zaczęła ofensywnie. Gorący doping kibiców ŁKS
1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy

Godz. 20:30 - Obie drużyny w tradycyjnych barwach. Nowy kapitan ŁKS Kamil Dankowski otrzymał puchar od wiceprezesa PZPN Adama Kaźmierczaka za awans do PKO Ekstraklasy.

Godz. 20:29 - Piłkarze wychodzą na boisko. Fantastycznie prezentuje się murawa Stadionu Króla. Jest przecież po remoncie.

Godz. 20:25 - Trener Korony Kamil Kuzera: W meczu w stolicy łodzianie nie wyglądali wcale tak źle, mieli też swoje szanse. To Legia zagrała bardzo dobrze. Bilans bramkowy w tych dwóch spotkaniach wskazuje na to, że nie jest dobrze. Dla mnie jednak ŁKS to stabilny zespół, który co prawda popełnia błędy, ale ma dużo atutów w grze ofensywnej.

Godz. 20:20 - Trener Kazimierz Moskal mówił przed meczem: Docieramy się. I szukamy optymalnych rozwiązań. Na pewno chcemy zagrać o pełną pulę. Duży niedosyt czujemy zwłaszcza po meczu z Ruchem. Gramy teraz przed własną publicznością i chcemy zaprezentować się lepiej.

Godz. 20:15 - Żadna z drużyn walczących na Stadionie Króla przy al. Unii jeszcze nie wygrała w tym sezonie. Korona grała raz (1:1 ze Śląskiem Wrocław), a drugi mecz tej drużyny z Rakowem został przełożony. ŁKS dwa razy przegrał 0:3 z Legią, 0:2 z Ruchem.

Godz. 20:10 - Na trybunach Stadionu Króla zasiądzie blisko 900 kibiców, którzy wspierać będą Koronę Kielce. Kibiców ŁKS powinno być około 10 tysięcy.

Godz. 20:05 - Obie drużyny po raz ostatni rywalizowały ze sobą w I lidze w sezonie 2021/22. W Kielcach Korona wygrała z ŁKS 1:0, a w Łodzi padł bezbramkowy remis.

Godz. 19:59 - Mecz poprowadzi najsłynniejszy polski arbiter, który gwizdał finał mundialu - Szymon Marciniak. W tym sezonie był rozjemcą w dwóch meczach: Piasta z Lechem i Śląska z Zagłębiem. Oba wygrali... goście po 2:1, ale w obu podyktował karne dla gospodarzy. Na stadionie ŁKS pracował ostatnio 10 czerwca 2020 roku, gdy ŁKS... przegrał z Jagiellonią 0:3.

Godz. 19:50 - W drużynie ŁKS zadebiutuje dwóch piłkarzy: 23-letni Adrien Louveau, który do ŁKS przyszedł z rezerw RC Lens i 29-letni Marcin Flis, który ostatnio grał w Stali Mielec. Obaj będą tworzyć parę stoperów.

Godz. 19:45 - Korona zagra w składzie: Dziekoński, Zator, Podgórski, Łukowski, Takac, Shikavka, Deaconu, Nono, Godinho, Trojak, Czyżycki. Rezerwowi: Forenc, Strzeboński, Hofmeister, Konstantyn, Dalmau, Kucharczyk, Gałązka, Szulc, Remacle.

Godz. 19:40 - W porównaniu do ostatniego meczu ŁKS z Ruchem trener Kazimierz Moskal dokonał pięciu zmian w wyjściowej jedenastce. Za Glapkę gra Dankowski, za Nacho - Louveau, za Marciniaka - Flis, za Szeligę - Śliwa. Nie ma ponadto Tejana - jest Lorenc. Szóstka, która została to: Bobek, Głowacki, Janczukowicz, Mokrzycki, Hoti i Ramirez.

Godz. 19:35 - ŁKS zagra w składzie: Bobek - Dankowski, Louveau, Flis, Głowacki - Ramirez, Mokrzycki, Lorenc, Hoti, Śliwa - Janczukowicz. Rezerwowi: Arndt, Tutyskinas, Ochronczuk, Pirulo, Glapka, Kelechukwu, Jurić, Ricardo Goncalves, Marciniak.

Godz. 19:15 - Dziś rywalem beniaminka ekstraklasy będzie Korona Kielce. Spotkanie na stadionie przy al. Unii rozpocznie się o godz. 20.30. Kibice liczą, że podopieczni trenera Kazimierza Moskala przywitają ekstraklasę w Łodzi mocnym akcentem, czyli pierwszym w tym sezonie zwycięstwem. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...