ŁKS - Arka Gdynia. Bardzo ważna wygrana łodzian. Śledź wynik meczu ONLINE

(hof, ww)
ŁKS vs ARKA GDYNIA NA ŻYWO
W spotkaniu trzynastej kolejki piłkarskiej pierwszej ligi ŁKS pokonał Arkę Gdynia 1:0. Łodzianie awansowali na siódme miejsce w tabeli, ale do drugiej Korony Kielce tracą teraz pięć punktów. Łodzianie bardzo potrzebowali tego zwycięstwa. Bez wątpienia pokonanie wyżej notowanej Arki da ełkaesiakom niezbędny impuls optymizmu przed czekającymi ich derbami Łodzi z Widzewem. Dzisiejszy mecz na pewno nie oczarował poziomem, ale trzeba przyznać, że emocji w nim nie brakowało. Tuż przed przerwą, przy stanie 1:0, ŁKS nie wykorzystał rzutu karnego (Dominguez trafił w słupek), a na dodatek od 74 minuty musiał grać w dziesiątkę (czerwona kartka dla Dąbrowskiego). Zdołał jednak utrzymać bramkową zaliczkę i doniósł drugie zwycięstwo w sezonie na własnym stadionie.

ŁKS ŁÓDŹ - ARKA GDYNIA MECZ NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ1
ARKA GDYNIA0

90+8' Koniec spotkania, ŁKS wygrywa 1:0
90+6' Żółta kartka dla Nacho
90+5' Faul dla ŁKS w środku pola
90+4' Znów faul dla Arki
90+2 ' Doskonale Kozioł broni strzał Adamczyka
90' Sędzia doliczył sześć minut
90' Bramkarz ŁKS korzysta z pomocy lekarza
89' Kolejny rożny dla Arki
88' Rzut rożny dla ŁKS
87' ŁKS broni się cały czas
85' Zmiany w ŁKS. Weszli Szeliga i Kelechukwu, zeszli Radaszkiewicz i Bąkowicz
81' Poprzeczka ratuje ŁKS. Z bliska Stępień trafił w poprzeczkę

81' ŁKS gra w dziesiątkę, a więc cofnął się na swoją połowę
79 ' Żółta kartka dla Czubaka
77' Faulowany Pirulo
76' Zmiana w ŁKS. Schodzi Diminguez wchodzi Nacho
75' Zmiana w Arce, na boisku Stępień, zmienił Hiszpańskiego
74' Druga żółta, a zatem czerwona karka dla Dąbrowskiego, faulował Rosołka
73' Coraz większa frustracja w szeregach Arki
71' Zmiana w ŁKS. Rygaarda zmienia Tosik
70' Bardzo aktywni kibice ŁKS
68' Aut dla Arki
66' Teraz sporo chaosu na boisku
63' Dwie zmiany w Arce. Weszli Czubak i Da Silva
63' Faul dla Arki
61' Przewinienia nie było, piłka dla ŁKS
59' VAR sprawdza, czy Dąbrowski faulował w polu karnym. Teraz robi to główny sędzia.
57' Rzut rożny dla Arki
55' Seria błędów w defensywie ełkaesiaków, ale Rosołek z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką
54' Żółta kartka dla Pirulo za faul na zawodniku Arki
51' Żółta kartka dla Bednarskiego za faul na Rozwandowiczu
49' Rzut rożny dla łodzian
47' Faulował Dąbrowski
46' Rozpoczęła się druga połowa, w ŁKS zmiana za Wolskiego Ricardinho
Wracamy do Państwa po przerwie
45+4' Koniec pierwszej części spotkania
45+3' Żółta karka dla Dąbrowskiego
45+2' Atakuje ŁKS
45' Doliczone trzy minuty
43' Kolejna niecelna główka Siemaszki
42' Rozwandowicz faulował Siemaszkę
40' Nie ma gola. Dominguez trafił z jedenastki w słupek
38' Rzut wolny dla łodzian, VAR podpowiada jednak, że jedenastka dla ŁKS
35' GOL, GOL, GOL, Radaszkiewicz pięknym strzałem pokonał bramkarza Arki. ŁKS prowadzi 1:0
35' Sędzia często przerywa grę, piłkarze obydwu drużyn faulują
33' ŁKS częściej przy piłce
31' Rzut rożny dla piłkarzy ŁKS
30' Mało w tym meczu klarownych sytuacji podbramkowych
28' Niecelny strzał Bąkowicza
26' Faulował Kasperkiewicz
24' Siemaszko sam na sam z Koziołem, górą bramkarz ŁKS
24' W środku pola dominują goście
22' Żółta kartka dla Milewskiego
22' strzał Siemaszki broni Kozioł
20' Głośny doping kibiców ŁKS
18' Rzut rożny dla ŁKS, główka Dąbrowski, ale wysoko nad poprzeczką
16' Niecelna główka zawodnika Arki
14' Faulowany Rozwandowicz
13' Aut dla Arki
11' Lekarz udziela pomocy Siemaszce
9' ŁKS ma poważny problem z wyprowadzeniem składnej akcji
8' Więcej z gry mają goście
6' Groźny strzał Dobrotki, ale na szczęście dla ŁKS minimalnie niecelny
5' Rożny dla Arki
4' Faulowany Klimczak
3' Groźnie pod bramką ŁKS, rożny dla Arki
2' Pierwsza akcja Arki, ale zakończona niecelnym podaniem
2' Faul Rygaarda
1' Sędzia rozpoczął spotkanie
Godz. 12.35 W Gdyni podkreślają, że ŁKS przed własną publicznością jest w tym sezonie jedną z najsłabszych drużyn zaplecza ekstraklasy. W pięciu spotkaniach przy al. Unii zdobyli zaledwie 4 punkty przy bilansie bramkowym 6:10. Czas to zmienić!

Godz. 12.33 Rezerwowi piłkarze Arki Gdynia: Krzepisz, Danch, Memić, Valcarce, Bednarski, Da Silva, Stępień, Czubak, Żebrowski

Godz. 12.26 Trener Kibu Vicuna mówi, że jego zespół w pojedynku z Arką chce wywalczyć trzy punkty. - To jest bardzo ważny mecz dla mojego zespołu - mówi trener ełkaesiaków. - W spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec zawiedliśmy naszych wiernych fanów, dlatego teraz zamierzamy dać im powody do zadowolenia. Nie powiem niczego odkrywczego, ale potrzebujemy zwycięstwa i solidnie przygotowywaliśmy się do tego, by je odnieść.

Godz. 12.20 Ławka rezerwowych ŁKS: Arndt – Nacho, Szeliga, Tosik, Kuźma, Gryszkiewicz, Kelechukwu, Ricardinho, Corral
Godz. 12.13 Arka Gdynia zacznie dzisiejszy mecz w składzie: Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik, Dobrotka – Kobacki, Deja, Milewski, Adamczyk, Hiszpański – Siemaszko, Rosołek

Godz. 12.05 Co łączy ŁKS i Arkę? Ano to, że obydwa kluby w sezonie 2019/2020 podzieliły wspólnie smutny los, bo razem spadły z ekstraklasy. Pobyt w pierwszej lidze miał być krótki, ale nic z tego nie wyszło, Łodzianie i gdynianie polegli w barażach o awans do elity (ŁKS w półfinale pokonał na Wybrzeżu Arkę 1:0).

Godz. 11.57 ŁKS Łódź zacznie mecz w składzie: Kozioł – Bąkowicz, Dąbrowski, Koprowski, Klimczak – Rozwandowicz, Dominguez, Rygaard – Pirulo, Radaszkiewicz, Wolski

Godz. 11. 50 Samuel Corral, napastnik ŁKS, który wrócił na boisko po dziesięciomiesięcznym leczeniu urazu wierzy, że drużyna zakończyła już serię porażek przed własną publicznością. - Bardzo potrzebujemy trzech punktów i liczę, że po twardej walce je wywalczymy. Przy głośnym dopingu z widowni dużo łatwiej będzie nam sięgnąć po zwycięstwo.
Godz. 11:25 - W kadrze meczowej ŁKS zabraknie dziś Kamila Dankowskiego, Adama Marciniaka, Jana Sobocińskiego, Piotra Janczukowicza i Michała Trąbki.

Godz. 11:20 - Dzisiaj drużyna ŁKS walczy o utrzymanie kontaktu z czołówką pierwszej ligi. Początek spotkania o godz. 12:40. Dzisiejszy mecz poprowadzi Sebastian Jarzębak. Arbiter z Bytomia będzie miał do dyspozycji VAR. Poniżej aktualna tabela I ligi...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani