ŁKS - Korona. Bezsilność ŁKS. Choć Korona grała w dziesiątkę, ŁKS ani razu nie trafił w bramkę

Tomasz Jabłoński
ŁKS Korona na żywo. Na stadionie przy al. Unii ŁKS podejmuje Koronę - obie drużyny zawiodły swoich kibiców i w ubiegłym tygodniu zremisowały z zespołami walczącymi o utrzymanie. Zapraszamy na nasza relację online. Wynik meczu ŁKS Korona na żywo.

ŁKS Korona na żywo

Wynik meczu ŁKS Korona 0:0

Koniec meczu. ŁKS tylko zremisował z Koroną 0:0, choć przez pół godziny grał z przewagę jednego zawodnika. Nie można jednak wygrać, skoro ani razu nie strzela się w bramkę rywala. Bezsilność ŁKS. A tak dobrze ełkaesiacy grali w sparingach
90+4 min. Wolny dla Korony. Obrońcy ŁKS wybili piłkę
90+3 min. Zmiana w Koronie Petrović za Takacia
90+1 min. Ricardinho strzelił z linii pola karnego ponad bramką
90 min. Ricardinho strzelił głową, piłka leciała do bramki przy słupku, ale bramkarz Korony z łatwością złapał piłkę
88 min. Coraz mniej czasu na strzelenie gola. Marciniak w pole karne, bramkarz Korony wybija
86 min. Wolski przewracający się w polu karnym kopnął piłkę ponad bramką Korony
85 min. Zmiany w ŁKS. Wolski i Jurić za Samu Corrala i Kuźmę
80 min. Bąkowicz w ostatniej chwili zatrzymał wychodzącego ba czystą pozycję Górskiego
79 min. Po dośrodkowaniu Pirulo z prawego skrzydła, stojący w polu bramkowym Samu Corral strzelił głową, ale trafił piłką w słupek. To też niecelny strzał, choć brakowało niewiele, by strzelić gola
79 min. Kto gra w dziesiątkę, a kto w jedenastu? - mogą się zastanawiać kibice
76 min. Zmiana w ŁKS. Javi Moreno za Janczukowicza
75 min. Zmiany w Koronie. Sewerzyński za Szpakowskiego, Amroziński za Szykawkę.
73 min. Samu Corral podał do Kowalczyka, ten był w stuprocentowej sytuacji, ale nie trafił do siatki. Fatum! Sędzia uznał, że gola by nie było, bo młody ełkaesiak był na pozycji spalonej
73 min. Bąkowicz ukarany żółtą kartką.
68 min. Wolny dla ŁKS. Pirulo ostro dośrodkował, ale nikt nie sięgnął piłki, a szkoda...
67 min. Po wrzutce Dąbrowskiego, Ricardinho strzelał głową, nie trafił w światło bramki Korony
64 min. Zmiany w ŁKS. Kowalczyk i Ricardinho za Domingueza i Trąbkę
63 min. Róg dla ŁKS
62 min. Zmiany w Koronie. Wchodzą Błanik i Górski schodzą Podgórski i Frączczak
60 min. Dominguez strzelił tuż nad poprzeczką
59 min. Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona kartka dla Zebicia. Faulował Bąkowicza przy bocznej linii. Drużyna Korona będzie grać w dziesiątkę. Czy ŁKS wykorzysta przewagę.
58 min. Pierwsza żółta kartka dla łodzian - ukarany Nacho
57 min. Czwarta żółta kartka dla Korony - tym razem dla Malarczyka
54 min. Szykawka zderzył się z Dąbrowskim w polu karnym ŁKS. Obrońca ŁKS długo leżał na murawie, na szczęście nic się nie stało. Guzy będą mieli jednak obaj
52 min. Danek za ostry faul ukarany żółtą kartką. Trzecia kara dla Korony, ŁKS gra czysto
52 min. Dąbrowski znów ratuje łódzką drużynę, podał głową do bramkarza
48 min. Akcje obu drużyn przerywane przez obrony. W defensywie ŁKS bryluje Dąbrowski - jest nie do przejścia
46 min. Druga połowa rozpoczęta. Obie drużyny bez zmian.
Koniec pierwszej połowy. Piłkarze Korony strzelili dwa gole, które zostały nieuznane przez sędziego. ŁKS nie stwarza wielkiego zagrożenia bramce gości. ŁKS bez celnego strzału w światło bramki.
46 min. Piłka znów w siatce ŁKS. Sędzia uznał, że Kozioł był faulowany w polu bramkowym i gola nie uznał. Niektórzy mają wątpliwości, czy bramkarz ŁKS był rzeczywiście faulowany
43 min. Roberto Corral dośrodkował, Dąbrowski wybił piłkę na róg. Samu Corral wybił piłkę dośrodkowaną z rogu
42 min. Po rogu znów strzelał Danek, ale tym razem bardzo niecelnie
41 min. Ale blisko gola była Korona. Danek strzelał z 30 metrów, Kozioł wybił piłkę na róg
37 min. Wolny dla Korony tuż za boczną linią pola karnego ŁKS. Niebezpiecznie. Takać strzelił obok bramki
35 min. Rajd Bąkowicza. Upadł w polu karnym, ale nie ma mowy o karnym
34 min. Pirulo w doskonałej pozycji strzelił obok bramki
34 min. Z wolnego Pirulo wrzucił na głowę Samu Corrala, ale ten strzelił ponad bramką Korony
33 min. I minutę później druga żółta dla Korony, Zebić fauluje Bąkowicza w wyścigu do piłki.
32 min. Kontra Korony, ale faul w ataku Szpakowskiego i gracz Korony ukarany został żółtą kartką
28 min. Indywidualny atak Dąbrowskiego i popisy techniczne w polu karnym Korony, nie udało się jednak strzelić na bramkę gości
26 min. Piłka w siatce ŁKS. Piłkę po strzale zza pola karnego, Kozioł odbił piłkę wprost pod nogi Malarczyka, ten trafił z bliska do siatki, ale ten był na pozycji spalonej i gol nie został uznany
25 min. Komentator Polsatu pod wrażeniem stadionu ŁKS, głośno się zastanawia, czy będzie tutaj komplet widzów, jak na Widzewie?
22 min. Wolny dla ŁKS z odległości 20 metrów. Strzelił Kuźma, ale dużo za wysoko
20 min. Róg dla ŁKS. Janczukowicz naciskany przez rywali strzelił obok
17 min. Samu Corral faulował Danka w polu karnym Korony
16 min. Dośrodkowanie Marciniaka wybili obrońcy Korony
14 min. Niecelny strzał Podgórskiego
13 min. Gra toczy się w środku pola, brakuje sytuacji podbramkowych
9 min. Kozioł odbił piłkę w sytuacji sam na sam, ale i tak Szykawka był spalony
8 min. Trąbka wrzucił piłkę z wolnego w pole karne Korony, ale goście wybili piłkę
5 min. Dobry strzał Kuźmy zza pola karnego, tuż obok słupka
3 min. Dominguez zbyt szybko zdecydował się najpierw na strzał, później na dośrodkowanie odbitej piłki
2 min. Pierwsze wejście Korony w pole karne ŁKS, dobre wyjście bramkarza łodzian
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego, gramy. ŁKS na biało-czerwono, Korona na czarno.

Piłkarze obu drużyn wyszli na boisko z flagą Ukrainy. Minuta ciszy dla upamiętnienia ofiar wojny w Ukrainie.

Godz. 12.36. Trener Korony Leszek Ojrzyński: - Zgadzam się, że w poprzednim meczu ze Stomilem głowa piłkarzy nie dojechała na mecz. Musimy w Łodzi wrzucić na luz, nie być spiętym, musimy grać skuteczniej nie tylko w obronie, ale i w ataku. Walczymy z ŁKS o awans i swoje marzenia. Ciekawe widowisko przed nami. Jedna i druga drużyna będzie walczyła o trzy punkty. Niech wygra lepszy i mądrzejszy.

Godz. 12.35. Trener Kibu Vicuna powiedział przed meczem: Nie graliśmy dobrze w ofensywie w meczu z GKS. Mieliśmy sytuacje, ale niezbyt dużo. Jedna zmiana Koprowskiego jest naturalna, bo ma kartki. Chcemy grać lepiej w meczu z Koroną, bo to dobra drużyna.

Godz. 12.30. Jeśli ŁKS wygra z Koroną, w co nie wątpimy, mieć będzie 33 punkty, czyli tyle ile ma dziś czwarte Podbeskidzie Bielsko-Biała. A przecież jeszcze w środę o 18 ŁKS na swoim stadionie przy al. Unii rozegra zaległy mecz z Puszczą Niepołomice. Czy po tym meczu łodzianie mieć będą 36 punktów?

Godz. 12.20. W składzie ŁKS cztery zmiany w porównaniu z poprzednim meczem z GKS Jastrzębie. Koprowskiego zastąpił Nacho, Klimczaka - Marciniak, Tosika - Kuźma, a Ricardinho - Dominguez.
Dwie zmiany w składzie Korony w porównaniu z poprzednim meczem ze Stomilem. Ukaranego czerwoną kartką Łukowskiego zastąpił Szymusik, a Sewerzyńskiego - Szpakowski.

Godz. 12.15: Korona zagra w składzie: Forenc - Szymusik, Malarczyk, Zebić, Corral, Podgórski, Danek, Frączczak, Takać, Szpakowski, Szykawka.
Rezerwowi: Zapytowski, Seweryś, Petrović, Strzeboński, Błanik, Sewerzyński, Majewski, Amroziński, Górski.

Godz. 12.10. Zdaniem firmy bukmacherskiej Forbet faworytem meczu jest ŁKS. Kurs na zwycięstwo łodzian wynosi 1:2,34, na remis 1:3,35, a na zwycięstwo Korony 1:3,10.

Godz. 12.00. Piłkarze ŁKS zagrają w składzie: Kozioł - Bąkowicz, Dąbrowski, Nacho, Marciniak - Pirulo, Dominguez, Kuźma, Trąbka, Janczukowicz - Corral.
Rezerwowi: Arndt, Javi, Wolski, Rozwandowicz, Kowalczyk, Ricarinho, Wszołek, Lorenc, Jurić.

Oba zespoły mają aspiracje gry w najwyższej klasie rozgrywek. Oba wciąż muszą gonić, ponieważ czołówka na razie jest poza zasięgiem. Do tego wszystkiego początek rozgrywek w wykonaniu dzisiejszych rywali nie zachwycił.
Przypomnijmy zatem, że Korona Kielce, która chce dogonić liderów Fortuna 1. Ligi (Widzew i Miedź), podzieliła się punktami ze Stomilem Olsztyn (1:1). A ŁKS nie zdołał wygrać w wyjazdowym meczu broniących się przed spadkiem piłkarzy GKS-u Jastrzębie (1:1).

A jak będzie dziś? Czy na stadionie przy al. Unii zobaczymy dobry i emocjonujący mecz? Czy ŁKS zwycięży na własnym obiekcie? Początek meczu ŁKS Korona o godzinie 12.40. Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO

Sędzia głównym spotkania będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani