Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Light.Move.Festival 2019 w Łodzi i jego największe atrakcje. Co i gdzie zobaczyć?

Piotr Jach
Piotr Jach
1. AVA Animation & Visual Arts Inc – „Symfonia Koloru” (Teatr Wielki)To dzieło, które wykorzysta architekturę teatru, tworząc niezapomniane przedstawienie wizualne. Kolor, światło, natura i dźwięk… Widzowie rozpoznają motywy z oper Carmen, Madame Butterfly, Faust czy Jezioro Łabędzie – dzieł, które odtwarzane były na deskach Teatru Wielkiego.  Co więcej, Fundacja Lux Pro Monumentis, organizator Light.Move.Festival., nawiązała współpracę z artystami Teatru Wielkiego. Widowisko uświetnią soliści, chór oraz tancerze, którzy wyjdą w przestrzeń miasta, w przestrzeń dostępną dla każdego. Dzięki temu stworzą niezwykłe widowisko na Placu Dąbrowskiego, tworząc niezapomniane obrazy miasta nocą. A stworzone przez kanadyjski zespół animacje na budynku teatru będą niesamowitym tłem do występów na żywo.
1. AVA Animation & Visual Arts Inc – „Symfonia Koloru” (Teatr Wielki)To dzieło, które wykorzysta architekturę teatru, tworząc niezapomniane przedstawienie wizualne. Kolor, światło, natura i dźwięk… Widzowie rozpoznają motywy z oper Carmen, Madame Butterfly, Faust czy Jezioro Łabędzie – dzieł, które odtwarzane były na deskach Teatru Wielkiego. Co więcej, Fundacja Lux Pro Monumentis, organizator Light.Move.Festival., nawiązała współpracę z artystami Teatru Wielkiego. Widowisko uświetnią soliści, chór oraz tancerze, którzy wyjdą w przestrzeń miasta, w przestrzeń dostępną dla każdego. Dzięki temu stworzą niezwykłe widowisko na Placu Dąbrowskiego, tworząc niezapomniane obrazy miasta nocą. A stworzone przez kanadyjski zespół animacje na budynku teatru będą niesamowitym tłem do występów na żywo. Materiały prasowe
Organizatorzy dziewiątej edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światłą Light.Move.Festival, która odbędzie się w dn. 27-29 września, program wydarzenia mają już dopięty na ostatni guzik. Tym razem Festiwal Światła zboczy nieco z ul. Piotrkowskiej w kierunku Nowego Centrum Łodzi i wschodniej części Śródmieścia. Nie obejmie pl. Wolności i Parku Staromiejskiego, za to licznymi atrakcjami stworzy trasę, która pozwoli festiwalowej publiczności odwiedzić najciekawsze miejsca imprezy podczas jednej wycieczki. Oto TOP 10 festiwalu.

Do TOP 10 LMF 2019 zaliczają się mappingi 3D (na Teatrze Wielkim, cerkwi Aleksandra Newskiego i Łódzkim Domu Kultury), instalacje (świetlny tunel oraz deszcz świecących piłeczek na ul. Traugutta, kosmiczna fali z kilkuset pionowych linii utkanych białą włóczką na ul. Piotrkowskiej oraz interaktywny spot ożywiany uściskami w pasaży Rubinsteina) oraz animacje (w pasażu Schillera, u zbiegu ul. Sienkiewicza i Narutowicza oraz ul. Traugutta). Na festiwalowej mapie jest łącznie ponad 40 punktów, wliczając w to pięć przystanków muzycznych oraz wydarzenia towarzyszące.

- Dynamicznie zmieniające się obrazy, gra światła - wszystko podkreślające i pokazujące, jak zaskakująca i nieoczywista jest Łódź. I do tego muzyka! Dźwięk będzie bardzo ważnym elementem tegorocznego festiwalu - zapowiada Beata Konieczniak, twórczyni i dyrektor kreatywna Light.Move.Festival.

Warto odwiedzić m.in. Virtual House przy ul. Piotrkowskiej 120, w którym w specjalnych goglach wirtualnej rzeczywistości można będzie odbyć spacer po fantastycznym świecie wykreowanym przez światło i dźwięk. Ta symulacja powstała specjalnie na LMF stanowi niezwykłe połączenie technologii, muzyki i sztuki wizualnej. W bezpośrednim odbiorze robi niezwykle sugestywne wrażenie przeniesienia w realia przypominające filmu „Tron” (choć nie był on dla jej twórców inspiracją).

FESTIWAL ŚWIATŁA W ŁODZI

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany