Mateusz Pietras
Norbert Kobielski siódmy w finale skoku wzwyż
Norbert Kobielski siódmy w finale skoku wzwyż PAP/ADAM WARZAWA
Norbert Kobielski zajął siódme miejsce w finale skoku wzwyż w lekkoatletycznych halowych mistrzostwach świata w Glasgow. Złoty medal wywalczył Nowozelandczyk Hamish Kerr. Na podium stanęli też Amerykanin Shelby McEwen i Koreańczyk Sanghyeok Woo.

Polak siódmy w Glasgow

Reprezentant Polski w skoku wzwyż Norbert Kobielski pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,24, ale nie uporał się z 2,28.

– Wynik dramat nie ma co się oszczędzać. 2,24 mnie nie satysfakcjonuje. Cały sezon męczyłem się z urazem piety. Ból był ogromny

– powiedział dla TVP Sport siódmy zawodnik konkursu Kobielski.

– Skoki każdy inny. Szukałem swojej techniki z tego względu, że przez cały sezon halowy może zrobiłem ze dwie techniki przed pierwszymi startami. Później tylko bieganie i siłownia, żeby nie odciążać tej pięty. Myślę, że siódme miejsce tak jest zadowalające patrząc na to, co za mną

– dodał.

Polak nie ukrywa swoich celów względem sezonu letniego i igrzysk olimpijskich w Paryżu.

– Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby doprowadzić się do ładu na igrzyska olimpijskie, gdzie chcę pobić rekord Polski. Liczy się tylko jeden cel. Z Paryża chcę wrócić z medalem

– zapowiedział.

Hamish Kerr triumfował najlepszym w tym roku wynikiem na świecie - 2,36. Nowozelandczyk wcześniej za pierwszym razem zaliczył wysokość 2,15, 2,20, 2,24, 2,28 i 2,31. Drugi Shelby McEwen i trzeci Sanghyeok Woo zakończyli konkurs rezultatem 2,28.

LaFond najlepsza w trójskoku

[/b]Thea LaFond została mistrzynią świata w trójskoku podczas lekkoatletycznego halowego czempionatu w Glasgow. Reprezentatnka Dominiki osiągnęła najlepszy w tym roku wynik - 15,01. Srebrny medal zdobyła Kubanka Leyanis Perez Hernandez, a brązowy Hiszpanka Ana Peleteiro-Compaore.

Hernandez w najlepszej próbie uzyskała 14,90, a Peleteiro-Compaore - 14,75.

W Glasgow nie startowała Yulimar Rojas. Wenezuelka od 2016 roku wygrywała wszystkie mistrzostwa świata w hali i na stadionie. W 2022 roku wynikiem 15,74 poprawiła własny rekord świata.