LEGIA WARSZAWA - WIDZEW ŁÓDŹ RELACJA NA ŻYWO 24.02.2023. Śledź wynik meczu

Dziś wielki mecz! Legia Warszawa - Widzew Łódź zapraszamy na relację na żywo.

LEGIA WARSZAWA - WIDZEW ŁÓDŹ RELACJA LIVE, ONLINE, WYNIK MECZU

strona wymaga odświeżania

LEGIA WARSZAWA2
WIDZEW ŁÓDŹ2

Koniec meczu. Widzew jest drużyną z charakterem. Walczy do końca. Dwukrotnie potrafił wyrównać i może się cieszyć z remisu po 22 latach. Trzeba bić brawo trenerowi Niedźwiedziowi za trafne zmiany. Jeden dżoker Hansen strzelił gola, drugi - Kun - wywalczył wolnego, po którym Pawłowski wyrównał. Brawo Widzew. Klasyk nie zawiódł.
90+3 min. Hansen po doskonałej akcji w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił w interweniującego Jędrzejczyka
90+2 min. Sokołowski nożycami strzelił tuż obok słupka bramki Widzewa
90+1 min. Trzy minuty doliczone. Zjawiński ukarany żółtą kartką
90+1 min. Kapitalne wejście Hansena w pole karne, ale jego strzał zablokował Ribeiro
90 min. Zjawiński za Pawłowskiego
90 min. Kolejny róg dla Legii, gospodarze byli blisko
89 min. Róg dla Legii
88 min. Wrzutka Joshue, Pekhart strzelił obok bramki Widzewa
88 min. Widzew bliski przechwytu, ależ emocje
87 min. Nawrocki silnie strzelił, Ravas wybił na róg
86 min. Kibice Widzewa są szczęśliwi, słychać: Widzew Ole!
85 min. Sanchez ukarany żółtą kartką po odkopnięciu piłki po gwizdku
83 min. GOL DLA WIDZEWA. Pawłowski strzelił z wolnego, piłka odbiła się od stojącego w murze Wszołka, zmyliła bramkarza Legii i jest wyrównanie
82 min. Kun sfaulowany tuż przed polem karnym Legii. Sokołowski ukarany żółtą kartką. Dobra odległość dla Pawłowskiego
81 min. Wszołek groźnie strzela z prawej strony, obok bramki Widzewa
79 min. Zmiana w Widzewie Shehu za Ciganiksa
77 min. GOL DLA LEGII. Po dośrodkowaniu Wszołka, samobójczy strzał Hanouska. Czech chciał zablokować podanie do Strzałka, ale zagrał tak niefortunnie, że piłka wpadła do siatki Ravasa
75 min. Joshue dwukrotnie wrzucał piłkę w pole karne łodzian, ale Widzew sobie radzi i wybijamy piłkę
74 min. Za słabo uderzał głową Hanousek i Hładun złapał piłkę
74 min. Jędrzejczyk w ostatniej chwili zatrzymał Sancheza. Róg dla Widzewa
70 min. GOL DLA WIDZEWA. Milos kapitalnie dośrodkował z prawej, do piłki doszedł Hansen i strzelił głową do siatki. To drugi gol w drugim z rzędu meczu Norwega, wcześniej strzelił bramkę Śląskowi
68 min. Zmiana w Legii - Strzałek za Muciego
67 min. Sanchez wywalczył róg. Gospodarze wybili piłkę po dośrodkowaniu
65 min. Milos dośrodkował, piłki nie przejął Sanchez
64 min. Ribeiro ukarany żółtą kartką za faul na Pawłowskim
62 min. Boiskowa sprzeczka Hansena z Joshue
61 2in. Po rogu Hansen w dobrej pozycji strzeleckiej, ale też zablokowany. Kolejny róg. Szkoda, że Norweg nie strzelał z pierwszej piłki
60 min. Ciganiks w dobrej akcji, obrońcy Legii przechwycili piłkę i wybili na róg
60 min. Pekhart za Rosołka
59 min. Letniowski i Terpiłowski schodzą z boiska, w ich miejsce Kun i Hansen
59 min. Sanchez próbował lobować Hładuna, ale strzelił za wysoko
58 min. Sanchez źle dośrodkował i Legia przejęła piłkę
56 min. Letniowski podaje piłkę na nogę rywala, Joshue strzela obok bramki Widzewa
55 min. Mladenović źle przyjął piłkę
54 min. Atak Pawłowskiego, strzelał Hanousek, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Hładuna
54 min. Po dośrodkowaniu Ravas łapie piłkę
53 min. Kapustka blisko strzelenia gola, Żyro wybił w ostatniej chwili na róg
52 min. Brakuje w Widzewie prawdziwego reżysera gry
51 min. Dalekie podanie nie dochodzi do Sancheza
50 min. Widzew ma kłopoty, by wyjść z piłką z własnej połowy
49 min. Wszołek uderzył w twarz Pawłowskiego, wolny dla Widzewa, kartki dla legionisty nie ma
48 min. Legia odbiera piłkę widzewiakom, Joshue strzela wprost w Ravasa
47 min. Joshue przeciągnął dośrodkowanie
47 min. Trener Niedźwiedź zachęca swych podopiecznych do odważniejszej gry
46 min. Druga połowa rozpoczęta
Koniec pierwszej połowy. Legia jest lepsza, Widzew nie może rozwinąć skrzydeł. Akcji łodzian jest zbyt mało. Legia wykorzystała jedną szansę i zasłużenie prowadzi
45 min. Po rogu Hanousek nie trafił głową w piłkę, okazja była niezła
45 min. Pawłowski strzelał, obrońcy wybijają piłkę na róg
44 min. Widzewiacy blisko przechwytu piłki
42 min. Stępiński zatrzymał Muciego w ostatniej chwili przed strzałem
41 min. Ciganiks nie sięgnął piłki po ostrym dośrodkowaniu
40 min. Widzew mógł strzelić gola. Strzał Pawłowskiego broni Hładun, po kolejnym dośrodkowaniu tuż obok głową strzela Milos
39 min. Wreszcie groźniejsza akcja Widzewa, ale najpierw Joshue odebrał piłkę Pawłowskiemu, później źle zagrał Ciganiks
37 min. Znów strzelał głową Nawrocki, metr nad bramką Widzewa
37 min. Ciganiks wybił piłkę na róg
35 min. Widzew traci piłkę metr za linią środkową
33 min. Legia przeważa, gra dług piłką. Dośrodkowanie Joshue niecelne
31 min. Wielkie szczęście było po stronie Widzewa. Ravas wybił piłkę na róg
30 min. Muci do Nawrockiego, strzał głową legionisty ponad bramką Widzewa
29 min. Po akcji Rosołka Ravas wybija piłkę na róg
28 min. Faul Letniowskiego na Joshue
28 min. Legia gra lepiej, nie daje sobie odebrać piłki
26 min. Wszołek atakuje groźnie, na szczęście jego dośrodkowanie ląduje na siatce Ravasa
25 min. Legia długo rozgrywa piłkę, widzewiacy nie mogą jej odebrać
23 min. Akcja Kapustki, piłkę broni Ravas
20 min. Hładun ratuje Legię po strzale Pawłowskiego, później uderza Stępiński, ale sędzia odgwizduje spalonego
18 min. GOL DLA LEGII. Kapustka dośrodkował do Wszołka, nie zatrzymał legionisty Ciganiks i Wszołek strzelił głową gola
17 min. Widzewiacy naciskają Legię, ale gospodarze nie tracą piłki
15 min. Róg dla Legii, widzewiacy wybijają piłkę
13 min. Joshue stracił piłkę na rzecz Letniowskiego, była szansa na kontrę, ale Jędrzejczyk zatrzymał Letniowskiego
12 min. Genialne dośrodkowanie Joshue, akcję zamykał Mladenović, Ravas interweniuje i przechwytuje piłkę
11 min. Bardzo dobra akcja Terpiłowskiego, strzelał Hanousek, piłka została zablokowana przez obrońców Legii
10 min. Odważnie gra Pawłowski. Po dryblingu faulowany w środku pola
9 min. Widzew gra pressingiem, gdy Legia próbuje zainicjować akcję
8 min. Widzew gra bez kompleksów
7 min. Pawłowski atakuje, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę
6 min. Prezesi obu klubów Mateusz Dróżdż i Dariusz Mioduski oglądają mecz obok siebie
5 min. Widzew buduje akcję na połowie Legii
3 min. Dobra interwencja Mateusza Żyro
2 min. Legia ma przewagę
1 min. Zaczynamy.

Godz. 20.30: Widzew wygrał losowanie i zacznie mecz. Legia zmienia połowy boiska.

Godz. 20.29: Widzew zagra na czerwono, Legia w białych koszulach i czarnych spodenkach. Piłkarze wychodzą na boisko. Stadion jest pełny. Co za mecz!

Godz. 20.27: Piłkarze już gotowi do rozpoczęcia wielkiej gry. Mamy ciarki na plecach. Będzie się działo. Słychać Sen o Warszawie - hymn Legii i Czesława Niemena.

Godz. 20.25: Jesienią Widzew przegrał z Legią w Łodzi 1:2. Teraz nadszedł czas rewanżu. Trener Janusz Niedźwiedź mówił: Jedziemy do Warszawy po zwycięstwo.

Godz. 20.20: Ten mecz elektryzuje wszystkich. Legia jest wiceliderem tabeli, Widzew - beniaminkiem, który zajmuje czwarte miejsce. Legia wyprzedza Widzew o siedem punktów. Wszystko w walce o medale jeszcze może się zdarzyć.

Godz. 20.15: Zdaniem bukmacherów faworytem jest Legia. Kurs na wygraną stołecznej drużyny wynosi 2.05, na remis 3.60, na wygraną Widzewa 3.80.

Godz. 20.10: Obie drużyny walczyły ze sobą 79 razy. Legia wygrała 41 razy, było 19 remisów i 19 razy wygrał Widzew. Bilans bramkowy to 122-69 na korzyść Legii.

Godz. 20.05: Piłkarze Widzewa w stolicy nie będą osamotnieni. 1730 - tyle biletów od gospodarzy dostał Widzew i wszystkie zostały wyprzedane. To mecz o coś więcej niż o trzy punkty. Legia podgrzewała atmosferę przed meczem promując to wydarzenie plakatem pt. „Witamy w piekle”.

Godz. 19.55: Trener Janusz Niedźwiedź mówił przed meczem: To nie jest mecz jak każdy inny. Historia i otoczka sprawiają, że każdy marzy, by w takim pojedynku zagrać. Jesteśmy dojrzalsi, mamy więcej meczów w Ekstraklasie, w związku z czym nasza świadomość jest większa. Pół roku temu się nie udało, ale w piątek będziemy pisać kolejny rozdział. Przez 25 lat w XX wieku Widzew nie przegrał ligowego meczu u siebie z Legią, trzykrotnie wygrał na Łazienkowskiej, a dwa razy te mecze mocno przyczyniły się do zdobycia mistrzostwa Polski. W XXI wieku natomiast ta statystyka jest dla nas brutalna, ale my chcemy zmienić bieg historii – mówił trener łodzian.

Godz. 19.47: Związki Legii z Widzewem są mocne. W obu klubach grało wielu wybitnych piłkarzy: Włodzimierz Smolarek, Władysław Dąbrowski, Paweł Janas, Dariusz Dziekanowski, Maciej Szczęsny, Radosław Michalski, Tomasz Łapiński, Marek Citko, Jacek Magiera, Piotr Mosór, Sergiusz Wiechowski, Sławomir Rutka, Tomasz Kiełbowicz, Tomasz Rzeźniczak, Piotr Włodarczyk, Bartłomiej Grzelak, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Broź, Mateusz Żyro, Rafał Augustyniak - prawie trzy świetne jedenastki.

Godz. 19.40: Mecz poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka. W tym sezonie podyktował 4 rzuty karne, wszystkie wykorzystane. Gdy ostatnio mecze prowadził Jarosław Przybył, Widzew przegrał z Górnikiem Zabrze 0:3, a w minionym sezonie z Arką Gdynia 2:5. Gwizdał też mecz 1/16 finału Pucharu Polski w 2020 roku, kiedy to Widzew przegrał z Legią w Łodzi 0:1.

Godz. 19.30: W składzie Legii trener Kosta Runjaić dokonał aż czterech zmian w porównaniu do ustawienia z ostatniego meczu z Piasem. Nie grają Tobiasz, Johansson, Slisz, Pekhart. W ich miejsce od pierwszego gwizdka wystąpią: Hładun, Wszołek, Kapustka i Rosołek.

Godz. 19.25: Jak widać trener Janusz Niedźwiedź zaufał sprawdzonym graczom i Widzew wystąpi na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w żelaznym składzie

Godz. 19:10 - Skład Widzewa na mecz z Legią: Widzew Łódź: Henrich Ravas (26) - Mateusz Żyro (4), Serafin Szota (5), Mato Milos (7), Jordi Sanchez Ribas (9), Juliusz Letniowski (10), Ernest Terpiłowski (13, M), Andrejs Ciganiks (14), Bartłomiej Pawłowski (19), Marek Hanousek (25), Patryk Stępiński (95, K)

Rezerwowi: Jakub Wrąbel (44) - Bożidar Czorbadżijski (3), Juljan Shehu (6), Filip Zawadzki (16, M), Jakub Sypek (21, M), Dominik Kun (22), Łukasz Zjawiński (29, M), Martin Kreuzriegler (33), Kristoffer Normann Hansen (77)

Skład Legii Warszawa: Hładun - Nawrocki, Jędrzejczyk, Rbeiro, Wszołek, Skołowski, Josue, Kapustka, Mladenović, Rosołek, Muci

Godz. 19:05 - Na trybunach stadionu przy ul. Łazienkowskiej zasiądzie około 30 tys. widzów, w tym 1730 kibiców łodzkiego Widzewa. Fani z Łodzi wykorzystali pełną pulę biletów.

Godz. 18:50 - Legia vs. Widzew dziś o godz. 20.30 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie! To mecz wicelidera tabeli z czwartym zespołem piłkarskiej elity. To bardzo ważne spotkanie przede wszystkim dla kibiców obu drużyn. Ostra rywalizacja szykuje się nie tylko na murawie ale i na trybunach. Cały sektor gości zostanie wypełniony fanami Widzewa. Będzie się działo! Za chwilę podamy składy obu drużyn.

Godz. 18:45 - Dziś mecz Legia - Widzew. Taki mecz elektryzuje całą Polskę. Początek spotkania o godz. 20:30. Zapraszamy na RELACJĘ NA ŻYWO z meczu Legia vs. Widzew!