Legia Warszawa - Sheriff Tiraspol [RELACJA NA ŻYWO] 1:1

(B)/abaj
W akcji doświadczony pomocnik Kasper Hamalainen (z prawej).
W akcji doświadczony pomocnik Kasper Hamalainen (z prawej). Fot. Szymon Starnawski
Już dziś o godz. 20.45 piłkarze Legii Warszawa rozpoczną na stadionie przy ul. Łazienkowskiej pierwszy mecz czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Rywalem zespołu prowadzonego przez trenera Jacka Magierę będzie Sheriff Tiraspol, który - tak jak mistrzowie Polski - nie poradził sobie w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Aby odświeżyć stronę, wciśnij F5.

SHERIFF LEGIA GDZIE OBEJRZEĆ NA ŻYWO

90 + 5' - KONIEC MECZU. REMIS 1:1. Legia musi wygrać rewanż!

90 + 3' - Gra przerwana, bo na środku boiska zderzyli się Hlousek z Bayalą.

90 + 2' - Próbował przedzierać się środkiem Hildeberto, ale Kucharczyk wypchnięty po lewej stronie - zacznie bramkarz gości.

90 + 1' - Sędzia dolicza 4 minuty. Czy Legię stać na ostatni zryw???

90' - Remis oznacza dla Legii konieczność wygrania meczu rewanżowego w Tiraspolu, jeśli Warszawiacy chcą awansować do Ligi Europy.

88' - Przy akcji bramkowej poważny błąd w kryciu popełnił Maciej Dąbrowski. Do tej pory środkowy obrońca Legii spisywał się bez zarzutu.

87' - GOOOL! 1:1! Goście wyrównują po rogu i główce Bayali...

87' - Zmiana u gości: schodzi de Nooijer, w jego miejsce Balima.

85' - Kolejna akcja duetu Hildeberto - Hlousek, ale Kucharski za słabo wykańcza ich rozegranie.

83' - Znów dobra akcja Legii: oskrzydlał z prawej Jędrzejczyk, tam Kucharczyk w polu karnym uderzył minimalnie nieczysto... Legia poczuła wiatr w żagle! Zmiana w zespole gości: opuszcza plac gry Brezovec, zastępuje go Vitalie Damascan. Napastnik zastępuje środkowego, defensywnego pomocnika.

80' - I znów na lewej stronie "buszuje" Hildeberto, który obsłużył podaniem Moulina. Ten uderzył niecelnie - ale już widać, że trener Magiera miał nosa przy debiucie Portugalczyka.

78' - W akcji bramkowej pokazał się też Hildeberto, wynajdujący podaniem asystującego Hlouska. Widać, ze Portugalczyk "ma papiery" na dobrego rozgrywającego.

77' - Bramkę wypracował Hlousek, który przedarł się "swoją" lewą stroną, podał płasko do środka - tam Kucharczyk puścił grę, a Hamalainen uderzył po ziemi w prawy róg bramki gości.

76' - GOOOL! 1:0! Hamalainen!

76' - Piłka z głębi pola do Susicia, który z prawego narożnika boiska poszukał podaniem Badibangi, ale ten koszmarnie pudłuje...

74' - Groźnie przedzierał się "odpuszczony" w kryciu Bayala, ale na szczęście dla Legii sędzia odgwizduje spalonego.

72' - Hamalainen próbował wyjść sam na sam z Mikuliciem, ale powstrzymuje go dwóch obrońców... Róg, ale wykonany fatalnie.

71' - Żółta kartka dla Cristiano. W Legii natomiast szykuje się do zmiany debiutant, Hildeberto Pereira. Zmienia Dominika Nagyego.

69' - Atak Legii trzech na trzech, pada w polu karnym Kucharczyk, ale nie ma ani faulu, ani karnego. Chwilę potem Nagy wpada na jednego z defensorów Sheriffa.

67' - Kucharczyk na lewej stronie próbował mocno dośrodkować, ale trafił w jednego z obrońców gości - w bardzo bolesne miejsce.

65' - Korner dla gości. Centrował Brezovec, uderzał głową wprowadzony Jairo, ale bardzo niecelnie. Sheriff Tiraspol gra coraz pewniej i swobodniej.

62' - Zmiana w Sheriffie. Schodzi Zlatko Tripić, w jego miejsce Jairo.

61' - Dobra okazja: 19-ty metr, uderza Mączyński... prosto w mur.

59' - Żółta kartka dla Hlouska. Rzut wolny dla Legii po faulu na Nagym.

58' - Ach, czemu nikt nie zamknął akcji po podaniu Szymańskiego, który w polu karnym zagrał wzdłuż bramki na piątym metrze!!!

55' - Obie drużyny "kasują" wzajemnie swoje akcje w bezpiecznej odległości od bramki. Zmiana w Legii: schodzi Sadiku, za niego Hamalainen.

52' - Ostra centra Cristiano z lewej strony, uderzał głową Badibanga, ale niecelnie. Z rogu Brezovec, "na aferę", wychodził z kontrą samotny Kucharczyk - akcja, w polu karnym gości powstrzymany Szymański... Nie ma bramki.

50' - Żółtą kartką w obozie Sheriffa upomniany defensywny pomocnik, Brezovec. To ten sam zawodnik, który wcześniej spowodował kontuzję Guilherme.

48' - Druga połowa zaczęła się w nieco szybszym tempie.

45 + 2' - Po tej akcji wolny i róg dla Legii: główka Jędrzejczyka, ach, minimalnie nad poprzeczką!!! Najlepsza okazja dla Legii!!! KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy - bez bramek.

45 + 1' - Starcie Hlouska z Susiciem, zderzyli się głowami po prawej stronie bramki Sheriffa. Potrzebna interwencja służb medycznych.

45' - Aut dla Legii z lewej strony, wrzuca Hlousek, przedłuża Szymański - a Mączyński potężnie uderza zza pola karnego, zmuszając Mikulicia do wybicia na rzut rożny... Ten jednak źle wykonany. Sędzia dolicza 2 minuty.

43' - Rzut rożny dla gości po wybiciu piłki spod nóg Tripicia na lewej stronie boiska. Po centrze Malarz próbuje piąstkować, a w zamieszaniu pod bramka Legii faulowany Moulin.

40' - W końcówce pierwszej połowy obie drużyny przyśpieszają grę, Badibanga próbował miękko ze środka wrzucać do Bayali, ale na 12-tym metrze dobrze ustawieni stoperzy Legii.

38' - Goście nadal mądrze się bronią: trzymając formacje blisko siebie i nie pozwalając Legii rozegrać piłki, czekają na okazje do kontry.

35' - W pole karne rywali wdarł się Kucharczyk, ale bramkarz Sheriffa znów na posterunku.

34' - Pressing rywali, Legia bez pomysłu w rozgrywaniu piłki. Stąd mało klarownych sytuacji podbramkowych.

33' - Wychodził z akcją lewą stroną Hlousek, przy dośrodkowaniu - rykoszet, który mógł zmylić bramkarza gości. Mikulić łapie jednak piłkę.

30' - Nadal statyczna gra w środku pola. Ataki pozycyjne Legii dobrze niwelują rywale.

27' - Żółta kartka dla Pazdana. Powstrzymywał w środkowym kole Badibangę, rozpędzającego się do groźnej kontry. Upomnienie za faul taktyczny.

25' - Legia nadal bez klarownych sytuacji, wyrównany mecz. Trzeba zagrać odważniej!

24' - Zmiana ustawienia Legii: "Kuchy" na lewym skrzydle, na prawym Nagy, do środka przesunięty 18-to letni Szymański.

23' - Do zmiany przygotowany Michał Kucharczyk, który zastępuje kontuzjowanego Guilherme.

22' - Tymczasem sam na sam z Malarzem znalazł się Bayala. Na szczęście był na spalonym.

21' - Prawdopodobnie brazylijski rozgrywający ma kontuzję kolana: jest poza boiskiem, został zniesiony na noszach. Kto go zmieni?

20' - Rywale nie oszczędzają Guilherme, znów leży przy bocznej linii, pokazuje zmianę...

18' - Rzut wolny dla Legii, 16 metrów od bramki, wrzuca z prawej Jędrzejczyk, ale blokuje Susić.

Kwadrans meczu za nami, bez bramek, gra głównie w środku boiska.

15' - Pada w polu karnym Sheriffa Mączyński, ale faulu nie było.

12' - Mocny, ale minimalnie niecelny strzał Jędrzejczyka; dośrodkowywał z lewej strony Szymański, przedłużał Mączyński. Było groźnie!

11' - Badibanga mocno dośrodkował z prawego skrzydła, ale w walce z obrońcami Legii przegrywa pojedynek Tripić.

10' - Mikulić wychodzi na 12-ty metr i uprzedza Mączyńskiego, zdejmując mu piłkę z nogi.

7' - Dobra, indywidualna akcja Guilherme środkiem boiska, ale na groźny strzał zabrakło już sił.

6' - Legia powoli łapie swój rytm gry. Mączyński podawał do młodego Szymańskiego, ale za daleko.

5' - Okazja dla Legii! Piłkę w polu karnym dostaje Sadiku, ale jego strzał blokują obrońcy.

2' - W szeregach mistrza Mołdawii egzotyczni gracze, jak Badibanga - urodzony w Brukseli potomek rodziców kongijskich. Wyróżnia się żółtymi dredami... Atak gości, ale Brezovec powstrzymany na prawej stronie.

1' - Zaczęli punktualnie!!! 20:45.

20:30 - do meczu 15 min. Składy wyjściowe obu drużyn:

Legia Warszawa

Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Moulin, Mączyński, Guilherme - Szymański, Sadiku, Nagy;

Rezerwowi: Cierzniak - Broź, Jodłowiec, Pasquato, Hamalainen, Kucharczyk, Pereira;

Sheriff Tiraspol

Mikulić - Susić, Posmac, Kukusić, Da Silva - de Nooijer, Anton, Brezovec, Tripić - Bayala, Badibanga;

Rezerwowi: Jurić - Jardan, Victr, Mugosa, Jairo, Balima, Damascan;

Spotkanie poprowadzi sędzia Aleksandar Stavrev z Macedonii.

Aby odświeżyć stronę, wciśnij F5

Legia Warszawa - Sheriff Tiraspol [RELACJA NA ŻYWO]

Dzisiaj o 20.45 w Warszawie

Legioniści zostali postawieni pod ścianą. Jeśli nie zakwalifikują się do fazy grupowej LE, będzie to dla nich wielka porażka nie tylko sportowa, ale także finansowa. O tym też trzeba pamiętać.

W środę legioniści ćwiczyli po południu na bocznym boisku. W treningu udział wziął powracający po kontuzji Tomasz Jodłowiec i najnowszy nabytek zespołu, Inaki Astiz.

Legia powalczy z Sheriffem o pozostanie w pucharach

Astiz zastąpił w kadrze kontuzjowanego Jakuba Czerwińskiego, dodatkowo zostało zgłoszonych trzech zawodników z tzw. listy B: Robert Bartczak, Miłosz Szczepański i Mateusz Żyro.