Lech - Widzew 0:1. Łodzianie pokonali słabego Lecha (zdjęcia)

ww
Widzew wygrał mecz w Poznaniu 1:0. Jedyną bramkę strzelił Bruno Pineihro pięknym płaskim strzałem w 57 min. meczu. Lech był bezradny. Łodzianie wracają więc do domu z kompletem punktów.

Lech Poznań - Widzew Łódź 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Bruno Pinheiro (57).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 9 000.

Powiedzieli po meczu:

Jose Mari Bakero (trener Lecha): "Pierwsza połowa mogła się podobać jeśli chodzi o piłkarskie aspekty. Brakowało ostatniego podania i skuteczności. W drugiej połowie było już znacznie gorzej i byłem tym mocno zaskoczony. Po przerwie Widzew z pierwszej akcji, którą stworzył, strzelił bramkę. Wybiło nas to zupełnie z rytmu. Jesteśmy bardzo rozczarowani. To nie jest jeszcze koniec, nie uważam, że nie przegraliśmy już tego sezonu. Jesteśmy jeszcze w grze i walczymy dalej. Trzy kolejki temu, po remisie z Legią mówiono że jesteśmy najlepszą drużyna w Polsce, a teraz, że już jest wszystko stracone. Ani jedno, ani drugie nie jest prawdą".

Radosław Mroczkowski (trener Widzewa Łódź): "Jesteśmy bardzo szczęśliwi z trzech punktów, które nam na pewno się przydadzą. Nie ukrywam, że mieliśmy trochę szczęścia na początku spotkania, gdzie Lech przeprowadził dużo akcji i miał kilka stałych fragmentów gry. My się jednak tego spodziewaliśmy. Udało się przetrwać i do końca graliśmy konsekwentnie. Szkoda, że po zdobyciu bramki, przy kontrach zabrakło nam jakości, bo wówczas końcówka meczu nie byłaby taka nerwowa".

Lech Poznań: Jasmin Buric - Grzegorz Wojtkowiak, Hubert Wołąkiewicz (46. Marciano Bruma), Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Semir Stilic, Rafał Murawski, Dimitrije Injac (76. Vojo Ubiparip), Siergiej Kriwiec (64. Jakub Wilk), Aleksander Tonew - Artjom Rudniew.

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Jakub Bartkowski, Ugochukwu Ukah, Jarosław Bieniuk, Dudu - Adrian Budka (90. Piotr Mroziński), Bruno Pinheiro, Mindaugas Panka, Hachem Abbes, Krzysztof Ostrowski (46. Princewill Okachi) - Piotr Grzelczak (90+2. Mariusz Stępiński).