Lech Poznań - ŁKS Łódź 3:1. ,,Rycerze Wiosny" przegrali zasłużenie, ale postraszyli faworyta. Debiut trenera Piotra Stokowca.

Wojciech Wielgus
W meczu dwunastej kolejki piłkarskiej ekstraklasy nie doszło do wielkiej niespodzianki. Walczący o utrzymanie się w krajowej elicie ŁKS uległ bowiem w stolicy Wielkopolski Lechowi Poznań 1:3 (0:2). W pierwszej połowie spotkania faworyci dominowali, ale po zmianie stron podopieczni trenera Piotra Stokowca, dla którego był to debiut w roli szkoleniowca łódzkiego klubu, doszli do głosu. I przy sporym szczęściu mogli nawet uniknąć porażki w tym starciu. Mieli bowiem wymarzoną okazję do strzelenia drugiej bramki. W sumie gospodarze zwyciężyli zasłużenie, co nie zmienia faktu, że ełkaesiacy pokazali, że potrafią nawiązać wyrównaną walkę z czołówką krajowej elity. Nie zmienia to jednak faktu, iż sytuacja łodzian nadal jest kiepska, są bowiem ,,czerwoną latarnią" tabeli. 27 października (sobota, godz. 20.30) ŁKS podejmie przy al. Unii Górnika Zabrze.

Lech Poznań ŁKS Łódź na żywo

strona wymaga odświeżania

LECH POZNAŃ3
ŁKS ŁÓDŹ1

KONIEC MECZU - Piłkarze ŁKS przegrali w Poznaniu z Lechem 1:3 (0:2). Zasłużenie, choć łodzianie postraszyli faworyta. Dziękujemy za relację.
90 min - Ten mecz potrwa jeszcze co najmniej pięć minut.
90 min - W ekstraklasie debiutuje młody siedemnastoletni pomocnik ŁKS Jan Łabędzki. Zmienia Hotiego.
87 min - Bobek broni uderzenie Szymczaka.
85 min - Kolejna zmiana w Lechu. Schodzi Velde, wchodzi Vilak.
84 min - Sousa zostaje zniesiony na noszach. Zastępuje go Szymczak.
81 min - GGGOOOLLL!!! Dla Lecha!!! Bobka kapitalnym uderzeniem lewą nową pokonuje Velde. Kilkudziesięciometrowym podaniem popisuje się Kwekweskiri. Wydaje się, że w tej sytuacji nieco lepiej mógł zachować się mało zdecydowany Bobek. Lech-ŁKS 3:1.
80 min - Zmiana w Lechu. Wchodzi Czerwiński, schodzi Ba Lua.
77 min - Ależ szansa dla ŁKS. Po rożnym Mokrzyckiego z pola karnego strzelał Szeliga, a piłka musnęła głowę najpierw Milicia, a potem Fase. I nie wpadła do bramki. A mogło być 2:2.
77 min - ŁKS cały czas próbuje wyrównać. Rożny dla łodzian.
75 min - Z wolnego dośrodkowuje Głowacki.
73 min - Zmiana w ŁKS. Za Juricia wchodzi Fase.
67 min - Mokrzycki dosłownie w ostatniej chwili blokuje uderzenie Velde z pola karnego.
64 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS! Do siatki Lecha trafia z bliska Jurić. Wcześniej strzelał Mokrzycki, w polu karnym Lecha doszło do zamieszania, następnie Milić odbił piłkę po strzale Janczukowicza. Lech-ŁKS 2:1.
61 min - Podwójna zmiana w Lechu. Schodzą Murawski i Marchwiński, wchodzą Kwekweskiri i Sousa.
60 min - Karlstrom faulowany przez Hotiego.
54 min - Świetne podanie Marchwińskiego do Ishaka, ale Szwed nie trafia w bramkę.
53 min - Ishak pada w polu karnym ŁKS, ale sędzia nie reaguje.
52 min - Murawski fauluje Hotiego.
52 min - Niezły fragment gry łodzian.
48 min - Ładne dośrodkowanie z wolnego lewą nogą Głowackiego i strzał z bliska Louveau. Niestety, nie trafił w bramkę, a sytuacja była bardzo dobra.
47 min - Faulowany Mokrzycki.
46 min - Aż trzy zmiany w ŁKS. Schodzą: Pirulo, Śliwa i Ramirez, wchodzą: Janczukowicz, Głowacki i Szeliga.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy II połowę meczu w Poznaniu. Lech prowadzi z ŁKS 2:0.
KONIEC I POŁOWY - Do przerwy Lech prowadzi z ŁKS 2:0. Jak najbardziej zasłużenie. Zapraszamy na relację po zmianie stron.
45+1 min - Faul Velde na Dankowskim.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa jeszcze co najmniej minutę.
44 min - GGGOOOLLL!!! Dla Lecha! Anderson podaje do Velde, ten do Isaka, a niepilnowany Szwed strzela sprytnie lewą nogą. Bobek jest bezradny. Lech - ŁKS 2:0.
42 min - Interwencja Mrozka po zbyt lekkim strzale Flisa. Pierwsze celne uderzenie łodzian w tym meczu.
40 min - Starcie Murawskiego z Pirulo. Zawodnik Lecha ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.
40 min - Beznadziejne rozegranie wolnego przez gości.
38 min - Faul Mokrzyckiego. Musi uważać.
36 min - Bobek piąstkuje.
35 min - Fatalny błąd Louveau. Na szczęście dla łodzian Ba Loua uderza nie dość precyzyjnie.
32 min - We własnej ,,szesnastce" faulowany jest Flis.
28 min - Faul Hotiego.
27 min - Niecelny strzał Murawskiego.
27 min - Seria rożnych Lecha. ŁKS broni się desperacko.
22 min - Znów groźna akcja Lecha. Ale Louveau ofiarnym wślizgiem blokuje piłkę po strzale Anderssona. Potem niecelnie dobijał Karlstrom.
21 min - Niecelne uderzenie Ba Louy.
18 min - GGGOOOLLL!!! Dla Lecha! Bobka pokonuje płaskim uderzeniem z około 16 metrów Ishak. Wcześniej piłkę rozegrali Pereira i Marchwiński. Lech-ŁKS 1:0.
17 min - Velde fauluje Pirulo.
14 min - Śliwa zagrywa piłkę ręką. Wolny dla Lecha.
9 min - Velde faulowany przez Pirulo.
6 min - Na szczęście dla ŁKS źle podaje Marchwiński.
5 min - Faul na Pirulo.
4 min - Pierwszy róg w meczu po centrze Pereiry.
2 min - Faul Mokrzyckiego, który ogląda żółtą kartkę. I nie zagra z Górnikiem Zabrze.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Lech-ŁKS. Zapraszamy na relację.

Godz. 19.59 - Oba zespoły są już na murawie. ŁKS na czarno, Lech na niebiesko-biało.

Godz. 19.57 - W ŁKS trzech zawodników jest zagrożonych przymusową pauzą za żółte kartki. Są to: Engjell Hoti, Michał Mokrzycki oraz Dani Ramirez.

Godz. 19.55 - W sumie będzie to już 99. oficjalne spotkanie ŁKS z Lechem. W ekstraklasie zaś 44. W niej bilans przemawia za rywalami (22. wygrane), dziewięciokrotnie padł remis, a dwunastokrotnie górą byli ełkaesiacy (bilans goli jest korzystniejszy dla Lecha: 72-33).

Godz. 19.52 - ŁKS ma za sobą passę sześciu meczów bez zwycięstwa, a na wyjazdach nie zdołał jeszcze wywalczyć nawet jednego ,,oczka". Z kolei Lech nie zamierza zwalniać tempa, w tym sezonie zremisował u siebie zaledwie raz, poza tym wyłącznie zwyciężał.

Godz. 19.47 - W ŁKS zabraknie na pewno Litwina Artemijusa Tutyskinasa, Jakuba Letniowskiego oraz Holendra Kaya Tejana. Natomiast szkoleniowiec Lecha nie będzie mógł skorzystać z usług Bartosza Salamona, Aliego Gholizadeha oraz Dino Hoticia.

Godz. 19.40 - Jak dotąd, szkoleniowcy obu zespołów, czyli John van der Brom (Lech) i Piotr Stokowiec (ŁKS) walczyli przeciwko sobie raz. W sezonie 2022/2023 Zagłębie Lubin (pod wodzą Stokowca) zremisowało z Lechem 1:1.

Godz. 19.34 - Wyjściowa jedenastka Lecha: Bartosz Mrozek – Joel Pereira, Filip Dagerstal, Antonio Milić, Elias Andersson – Jasper Karlstrom, Radosław Murawski – Adriel Ba Loua, Filip Marchwiński, Kristoffer Velde – Mikael Ishak. Ławka rezerwowych: Filip Bednarek, Barry Douglas, Afonso Sousa, Filip Szymczak, Miha Blazić, Nika Kvekveskiri, Alan Czerwiński, Filip Wilak, Artur Sobiech.

Godz. 19.32 - Znamy wyjściowy skład ŁKS. Od początku zagrają: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Adrien Louveau, Nacho Monsalve, Marcin Flis – Michał Mokrzycki, Engjell Hoti – Pirulo, Dani Ramirez, Maciej Śliwa – Stipe Jurić. Ławka rezerwowych: Michał Kołba, Levent Gulen, Adam Marciniak, Adrian Małachowski, Jan Łabędzki, Anton Fase, Bartosz Szeliga, Piotr Janczukowicz, Piotr Głowacki.

Godz. 18.45 - Dziś Łódzki Klub Sportowy zmierzy się przy Bułgarskiej z poznańskim Lechem. Czy łodzianie zdołają wywieźć punkty z tak trudnego terenu? Już nie długo się o tym przekonamy, początek spotkania o godz. 20. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...

Lech Poznań - ŁKS Łódź 3:1. ,,Rycerze Wiosny