MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Laweta z bilbordem "Łódź przez 600 lat nigdy nie była tak dziurawa" i "Najdroższe bilety MPK od 600 lat" jeździ po mieście

Marcin Darda
Marcin Darda
Laweta z urodzinowym napisem o dziurawej Łodzi jeździ po mieście. Ostatnio pojawiła się też druga - z innym napisem. Więcej na kolejnych zdjęciach
Laweta z urodzinowym napisem o dziurawej Łodzi jeździ po mieście. Ostatnio pojawiła się też druga - z innym napisem. Więcej na kolejnych zdjęciach czytelnik
Kolejny efekt publicznej zbiorki wśród łódzkich kierowców zirytowanych stanem nawierzchni ulic w Łodzi oraz cenami biletów komunikacji miejskiej. Po mieście jeździ laweta z napisami "Łódź przez 600 lat nigdy nie była tak dziurawa" i "Najdroższe bilety MPK od 600 lat". Zbiórkę zorganizowała społeczność LDZ Zmotoryzowani Łodzianie.

Laweta z bilbordem piętnującym dziury na ulicach i drogie bilety jeździ po Łodzi

Na awersie nowego mobilnego bilbordu, jest hasło "Łódź przez 600 lat nigdy nie była tak dziurawa" na czarnym tle, na rewersie "Najdroższe bilety MPK od 600 lat" i dopisek, że za ceny odpowiada Rada Miejska Łodzi, tyle, że na czerwonym tle.

Wynajem lawety to swego rodzaju konieczność, albowiem Zmotoryzowani, którzy pod koniec stycznia opłacili pierwszy bilbord przy ulicy Aleksandrowskiej z napisem "Wjeżdżasz do Łodzi, najbardziej dziurawego i zakorkowanego miasta w Polsce", nie mogli tej akcji kontynuować. Bilbord będzie widoczny do końca lutego, dwa kolejne z identycznymi hasłami, odsłonięto przy ulicach Brzezińskiej i Strykowskiej, ale tylko do połowy lutego. Informowaliśmy o tym na bieżąco.

Mimo, że firma wynajmująca powierzchnie reklamowe deklarowała współpracę przy eksponowaniu kolejnych bilobordów, to niespodziewanie odmówiła tłumacząc, że "aż takiego rozgłosu nie chciała". Inne tłumaczyły, że wszystkie miejsca są wyprzedane, stąd krąży teoria, że ta branża nie chce sobie psuć relacji z władzami Łodzi.

LAWETA Z Z HASŁEM O DZIURAWEJ ŁODZI ZAWITA W OKOLICY PREZYDENT ŁODZI I JEDNEGO Z RADNYCH

Wyjściem okazał się pomysł z lawetą. Jak tłumaczy Jarosław Kostrzewa, lider Zmotoryzowanych, samochód z lawetą ma przemierzać Łódź przez dwadzieścia dni, poza weekendami, 100 kilometrów dziennie. Koszt jednodniowy najmu to 350 złotych. Kostrzewa oznajmił również, że laweta będzie parkować między innymi w okolicach mieszkań prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej i radnego Mateusza Walaska z Platformy Obywatelskiej. Pieniądze na opłacenie lawety, tak jak w przypadkach bilbordów, pochodzą z publicznej zbiórki.

Radny Walasek jest wśród lokalnych polityków najbardziej aktywnym hołdownikiem miejskiej polityki remontowej i inwestycji drogowych w mediach społecznościowych. Komentując pierwszy wyeksponowany bilbord o "dziurawej Łodzi", zresztą postawiony w jego okręgu wyborczym, stwierdził między innymi, że Kostrzewa wielokrotnie publikował fałszywe informacje na temat stanu infrastruktury drogowej w Łodzi, przestrzegał też łodzian przed "bezrefleksyjną wiarą w to, co ten pan publikuje".

"LAWETA Z NAPISEM O DZIURAWEJ ŁODZI - GDZIE PARKUJE?

Póki co laweta przemieszczając się po Łodzi, zaparkowała między innymi pod nową siedzibą Zarządu Dróg i Transportu przy ulicy Tuwima. Przez cały 2021 r. kierowcy zgłosili 2 796 szkód, które nabyli na drogach utrzymywanych przez miasto Łódź. Natomiast już pierwsze trzy miesiące 2022 roku roku przyniosły aż 2 629 zgłoszeń o szkodach, czyli zaledwie 167 przypadków mniej, a przecież to dane tylko z jednego kwartału.

Z tytułu szkód drogowych pula wypłaconych w 2021 roku odszkodowań wyniosła 2 milionów 626 tysięcy 337 złotych, ale już tylko za pierwszy kwartał 2022 roku prawie 1,1 miliona złotych. Gdy wiosną 2022 roku radni przesuwali 105 milionów złotych na remonty dróg, sam ZDiT uzasadniał tę potrzebę tym, iż "stan dróg generuje bardzo wysokie koszty dotyczące zabezpieczenia i naprawy ubytków jezdni, a obecny stan nawierzchni stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz powoduje powstawanie szkód komunikacyjnych".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany