Kto zostanie dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim?

Lila Sayed
Lila Sayed
Dokładnie 4 tys. 424 zł brutto – tyle wynosi wynagrodzenie zasadnicze dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Oprócz pensji zasadniczej szef konstantynowskiej placówki otrzymuje od miasta dodatek funkcyjny (w zależności od doświadczenia i posiadanych kwalifikacji oraz rozmiaru zarządzanej jednostki) oraz dodatek stażowy (zależny od liczby przepracowanych lat). Konkurs na stanowisko dyrektora MOK właśnie się zakończył. Kto przejmie obowiązki po Andrzeju Cieśliku, który był szefem konstantynowskiego MOK przez 27 lat?

– Zgłosiło się pięciu kandydatów – informuje Marlena Kamińska, rzecznik prasowy konstantynowskiego magistratu. – Wszyscy spełnili warunki formalne i przechodzą do kolejnego etapu rekrutacji, czyli rozmowy kwalifikacyjnej przed specjalnie do tego powołaną komisją. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zapadnie decyzja, kto wygra konkurs.

Niebawem miną trzy miesiące odkąd Andrzej Cieślik, dotychczasowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim, złożył wypowiedzenie z pracy i 7 czerwca został odwołany. Nie jest tajemnicą, że dyrektor Cieślik jest prywatnie przyjacielem Henryka Brzyszcza, byłego burmistrza Konstantynowa. Kilka miesięcy po zmianie na tym stanowisku (w minionych wyborach samorządowych Henryk Brzyszcz nie ubiegał się o bycie burmistrzem) z funkcji dyrektora zrezygnował i Cieślik.

Po odwołaniu Cieślika, obowiązki dyrektora na trzy miesiące przejęła Anna Walczak, której pensja zasadnicza wynosi 4,4 tys. zł brutto.
Jak informuje Marlena Kamińska, Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego skierował zawiadomienie do rzecznika dyscypliny finansów publicznych i do prokuratury odnośnie funkcjonowania MOK w 2018 roku. Jakubowski kierował się wynikami audytu zewnętrznego, który był prowadzony od 10 kwietnia tego roku.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

H
Hirek

To co się tam działo to wygląda jak miasto w mieście.... przekręt na przekręcie.... dyrektor wyprawil konselacje po śmierci ojca za kasę MOKu i jeszcze kazał zaksięgować tą fakturę?!

SKANDAL!

Przeczytajcie sobie cały raport: https://bip.konstantynow.pl/fls/bip_pliki/2019_08/BIPF5909E4DA4FD40Z/Audyt_MOK_po_anonimizacjiBIP.pdf

Dodaj ogłoszenie