Kto nie musi płacić za abonament RTV 2020? Lista jest długa! Ile kosztuje abonament RTV? Abonament RTV 2020: zwolnienia, stawka [18.03]

SR
Poczta Polska podała już stawki za abonament RTV na 2020 rok - ile zapłacimy za abonament RTV w tym roku? Z pewnością wielu z Was interesuje również to, kto nie musi płacić za abonament RTV - a lista jest dość długa.
Kto nie musi płacić za abonament RTV 2020? Lista jest długa! Poczta Polska podała stawki za abonament RTV na 2020 rok - ile zapłacimy za abonament RTV w tym roku? Z pewnością wielu z Was interesuje również to, kto nie musi płacić abonamentu RTV - lista, regulowana przez odpowiednie ustawy, jest dość długa. Wśród osób zwolnionych z płacenia za abonament RTV są m.in. osoby, które ukończyły 75 lat oraz osoby bezrobotne. Sprawdźcie, ile wynoszą stawki za opłatę abonamentową i czy być może jesteście zwolnieni z tego obowiązku. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie poniżej.

Abonament RTV 2020 kwoty, ulgi, zwolnienia: Poczta Polska podała stawki na 2020 rok

Poczta Polska poinformowała o wysokości stawek, jakie będziemy płacić za abonament RTV w 2020 roku, poniżej znajdziecie szczegóły.

 • Opłata za miesiąc za odbiornik radiofoniczny wynosi 7,00 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 84,00 zł).
 • Opłata za miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 22,70 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 272,40 zł).

Abonament RTV 2020. Jeśli zapłacisz opłatę abonamentową za cały rok - otrzymasz zniżkę

Nieco mniej zapłacą osoby, które uiszczą opłatę abonamentową 2020 od razu za cały rok.

Jeżeli zapłacisz do 25 stycznia 2020 za abonament RTV za cały rok, otrzymasz 10% zniżkę.

Najniższa krajowa 2020 na nowych zasadach. Ile zarabialiśmy ...

Abonament RTV 2020 cena, zwolnienia. Kto nie musi płacić abonamentu RTV?

Wielu z Was z pewnością jednak bardziej niż to, ile wynoszą stawki za abonament RTV w 2020 interesuje to, że kto nie musi uiszczać opłaty abonamentowej. Tę kwestię dokładnie reguluje ustawa z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych. Na podstawie art. 4 ust. 1 z opłat abonamentowych zwolnione są:

 • osoby, co do których orzeczono o zaliczeniu do I grupy inwalidów, lub całkowitej niezdolności do pracy, lub znacznym stopniu niepełnosprawności lub trwałej lub okresowej całkowitej niezdolności do
 • pracy w gospodarstwie rolnym,
 • osoby, które ukończyły 75 lat,
 • osoby, które otrzymują świadczenie pielęgnacyjne lub rentę socjalną,
 • osoby niesłyszące, u których stwierdzono całkowitą
 • głuchotę lub obustronne upośledzenie słuchu,
 • osoby niewidome, których ostrość wzroku nie przekracza 15%,
 • osoby, które ukończyły 60 lat oraz mają prawo do
 • emerytury, której wysokość nie przekracza
 • miesięcznie kwoty 50% przeciętnego wynagrodzenia
 • w gospodarce narodowej w roku poprzedzającym,
 • ogłaszanego przez Prezesa GUS,
 • osoby spełniające kryteria dochodowe, określone
 • w ustawie z dnia 28 listopada 2003 roku
 • o świadczeniach rodzinnych,
 • osoby, które mają prawo do korzystania ze świadczeń
 • pieniężnych z tytułu ustawy z dnia 12 marca 2004
 • roku o pomocy społecznej,
 • osoby bezrobotne,
 • osoby posiadające prawo do zasiłku przedemerytalnego,
 • osoby posiadające prawo do świadczenia przedemerytalnego,
 • osoby otrzymujące zasiłek dla opiekuna.

Dodatkowo, na podstawie innych ustaw z opłat na abonament RTV zwolnieni są m.in. inwalidzi wojenni i wojskowi, a także członkowie ich rodzin.

BEZ ŚCIEMY: Na scenie

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 27

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
11 lutego, 22:04, Gość:

Ja płace co miesiąc ale abonament za tv satelitarną w polsacie..wcześniej canal potem "n" więc platformy cyfrowe niech się dogadają z tvp a ja mam na to wy....ne.

Zgadzam się. Niech się oni dogadywują. Ile można płacić haraczu. 🤐🤐

G
Gość
11 lutego, 22:04, Gość:

Ja płace co miesiąc ale abonament za tv satelitarną w polsacie..wcześniej canal potem "n" więc platformy cyfrowe niech się dogadają z tvp a ja mam na to wy....ne.

Jestem za

G
Gość

temat na czasie :D

G
Gość

Ja płace co miesiąc ale abonament za tv satelitarną w polsacie..wcześniej canal potem "n" więc platformy cyfrowe niech się dogadają z tvp a ja mam na to wy....ne.

Z
ZERO!!!

tyle macie ze mnie od zawsze.

nie oglądam tego g@wna od ...dziecka!

Z
Zzz

Przestańcie już pisać o abonamencie za telewizję Kurskiego to zaczyna podchodzić pod nekanie

G
Gość
11 stycznia, 18:37, Iwona:

Trzeba płacić bo są kary. W innym artykule na ten temat nawet podali jakie województwo jest liderem w łapaniu tych odpornych i ile ściągnęli więc sposób mają. Ja nie płacę bo autentycznie nie mam telewizora ani radia. Tylko mnie interesuje z jakiego powodu TVP dostanie teraz z naszej kasy 2 miliardy złotych.

Pisowska fałszywka.

Nikogo nie złapali. Nie mają prawa wchodzić do domu.

R
Russel

Przecież nawet pisiory nie płacą abonamentu. W to gufno nikt nie wierzy.

K
Kb

Jesli nie mam anteny i telewizor nie odbiera żadnych programów tylko filmy z dvd dlaczego mam płacic abonament

I
Iwona

Trzeba płacić bo są kary. W innym artykule na ten temat nawet podali jakie województwo jest liderem w łapaniu tych odpornych i ile ściągnęli więc sposób mają. Ja nie płacę bo autentycznie nie mam telewizora ani radia. Tylko mnie interesuje z jakiego powodu TVP dostanie teraz z naszej kasy 2 miliardy złotych.

G
Gość

To w końcu płacić czy nie. Zdecydujecie się.

m
mietek
4 stycznia, 10:32, mietek:

Nikt nie musi płacić. Wystarczy wyrejestrować telewizor, lub go nigdy nie rejestrować. I już.

Formalnie nie masz odbiornika i nie płacisz. Kontroli nie ma, zresztą nie mieliby prawa wejść do domu.

4 stycznia, 21:22, Gość:

A wiesz, że są kary za używanie odbiornika bez rejestracji? W zeszłym roku już złapali takich...

A wiesz że nikt ci nie uwierzy pisowski trollu?

Kara wynosi trzyletnią opłatę i teraz każdy może sobie przypomnieć kiedy miał ostatnią kontrolę: NIGDY.

No i kontroler nie ma prawa wejść do mieszkania.

G
Gość

PIS przed wyborami postanowiło zniesienie abonamentu RTV. Nikt z partii nie zabrał głosu w sprawie przywrócenia abonamentu. Nie slyszalem aby ktoś zapłacil. Ja mam radio i telewizor w samochodzie.

J
Ja
8 stycznia, 13:30, Uczciwy pracownik:

Mnie nie interesuje czy rządzi PiS czy po. Jak będę zarabiać pieniądze adekwatne do wymagań to będę płacił. Puki nie zarabiam takich to nie płacę. Zapłacę jak będę miał. Pracuje po 12godzin na dobę, wynajmuje mieszkanie, czynsz prąd gaz itd.. Jedzenie, dojazdy wymienić samochód raz na kilka lat by był nie starszy niż 15letni. Do tego raz na jakiś czas do kina raz na jakiś czas drinka bo coś mi od życia też chyba się należy. Raz na dwa lata wakacje Chorwacja, albo kraj. Jak mi zostanie to zapłacę ale jak do tej pory nie zostawało więc nie płaciłem. A i jeszcze chciałem sobie założyć cyfrę bo w tej naziemnej to taki szmir leci, że nie da się oglądać. No więc jak będę miał to założę potem dopiero abonament zapłacę

Dodał bym jeszcze do twojego wpisu że skoro pracujesz 12 godzin dziennie to nie masz czasu oglądać tego szajsu.

b
bibol
8 stycznia, 08:48, Gość:

Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://sexanons.eu/monia25

ślicznotko to nie twoje światy

Dodaj ogłoszenie