KSZ0-Grot Budowlani 1:3. Potrafiły przełamać własną niemoc

(bart)
Grot Budowlani są wiceliderem tabeli ekstraklasy
Grot Budowlani są wiceliderem tabeli ekstraklasy paweł łacheta
W meczu trzeciej kolejki ekstraklasy siatkarki Grot Budowlanych pokonały w Ostrowcu Świętokrzyskim KSZO 3:1 (20:25, 25:23, 25:14, 25:19). Łodzianki z kompletem punktów są wiceliderem tabeli.

Drużyna z Ostrowca prowadzona przez dobrze znanego w Łodzi trenera Adama Grabowskiego (opiekował się Budowlanymi w sezonie 2013/2014) rozpoczęła to spotkania bardzo dobrze. Wprawdzie łodzianki prowadziły jeszcze 3:2, ale potem gospodynie przejęły inicjatywę i wyszły na prowadzenie 7:4. Później trwała zacięta walka (8:8, 10:10), jednak KSZO znów odskoczyło (14:11, 16:12, 20:16). Po autowym ataku Kai Grobelnej zrobiło się już 24:19, a po chwili 25:20.

W drugim secie KSZO prowadziło 2:0, jednak po akcji Julii Twardowskiej to Budowlani wyszli na prowadzenie (4:7). Ostrowiczanki nie rezygnowały i przez pewien czas to one były górą (10:8, 13:11). Szkoleniowiec łodzianek zmienił słabo się spisującą czeską rozgrywającą Pavlę Vincourovą na Ewelinę Polak i przyniosło to efekt. Wydawało się, iż podopieczne Błażeja Krzyształowicza szybko zakończą tą partię (16:20), ale po bloku Anny Miros na Grobelnej był remis (22:22). Na szczęście skutecznie zaatakowały Agnieszka Kąkolewska i Grobelna (22:24), a po akcji tej ostatniej zrobiło się 23:25.

Początek trzeciego seta przebiegał pod dyktando wicemistrzyń kraju, które przez pewien czas demolowały swoje rywalki. Wystarczy wspomnieć, że pierwszy punkt KSZO zdobyło po akcji Miros przy rezultatcie 0:8. Wprawdzie później gra się wyrównała, ale to już nie miało większego znaczenia, bo sukces drużyny z Łodzi nawet przez chwilę nie był już zagrożony (9:17, 11:20, 12:23). Partię zakończyła Twardowska (14:25).

Czwarty set okazał się ostatnim. Wprawdzie KSZO prowadziło 4:2, ale tym razem siatkarki z Łodzi zachowały czujność. Doprowadziły do remisu 8:8, a później wyszły na prowadzenie 13:9 i powiększały przewagę. Szybko zrobiło się 12:17, a następnie 14:20. Ostatecznie mecz zakończyła atakiem Martyna Grajber (19:25).

W sezonie 2016/2017 Budowlani trzykrotnie rywalizowali z KSZO i za każdym razem były górą. W ekstraklasie zwyciężyły 3:0 i 3:2, natomiast w Pucharze Polski 3:0.

Swoje kolejne spotkanie o punkty dziewczyny z Grot Budowlanych rozegrają w najbliższą sobotę. O 18 rozpoczną w Atlas Arenie starcie z beniaminkiem Treflem Proximą Kraków i będą faworytem.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:20, 23:25, 14:25, 19:25)
KSZO: Rabka, Stroiwąs, Wojtowicz, Miros, Skrzypkowska, Łyszkiewicz, Pavlukovskaya (libero) oraz: Markiewicz, Soter, Biedziak, Ciesielczyk.
Grot Budowlani: Vincourova, Twardowska, Polańska, Grobelna, Grajber, Kąkolewska, Witkowska (libero) oraz: Polak, Muszyńska, Piotrowska.