Krzysztof Radzikowski z Głowna wygrał Ligę Mistrzów siłaczy!

Krzysztof Radzikowski z mistrzowskim pasem i pucharem.
Krzysztof Radzikowski z mistrzowskim pasem i pucharem. Archiwum zawodnika/Facebook
Pochodzący z Głowna Krzysztof Radzikowski wygrał prestiżowe zawody strongmenów. Siłacz po raz drugi triumfował w cyklu Strongman Champions League 2015 , czyli w Lidze Mistrzów siłaczy.

Tytuł głownianin wywalczył podczas finałowych zawodów w Antalyi. Już przed nimi Polak prowadził w klasyfikacji generalnej z przewagą 29 punktów, a w Turcji potwierdził dominację, zwiększając dystans do 49 punktów.

Drugie miejsce po całym cyklu zajął Łotysz Danis Zageris, a trzecie JF Caron z Kanady. Dla Polaka to drugi triumf w tych prestiżowych zawodach. Poprzednio zwyciężył w 2013 roku, a przed rokiem był drugi, ale wówczas stracił część sezonu przez kontuzję.

Strongman Champions League to cykl trwających przez cały rok 16 zawodów, w którym siłacze rywalizują w różnych konkurencjach. Radzikowski w każdej imprezie, w której startował, zajmował miejsce na podium – trzy razy zwyciężył, siedem razy był drugi i dwa razy trzeci.

Nasz siłacz w rywalizacji strongmenów godnie zastępuje Mariusza Pudzianowskiego, z którym kiedyś wspólnie trenował.