Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krynica Forum 2023. Debaty o przyszłości, ambasadorowie NATO i wieczór Małopolski. Co będzie się działo 13-15 września 2023?

Redakcja
Krynica Forum to międzynarodowe wydarzenie łączące biznes, politykę i środowisko akademickie. Swoją obecność podczas wydarzenia zapowiedział prezydent RP Andrzej Duda.
Krynica Forum to międzynarodowe wydarzenie łączące biznes, politykę i środowisko akademickie. Swoją obecność podczas wydarzenia zapowiedział prezydent RP Andrzej Duda. Fot. materiały prasowe
Krynica Forum 2023, jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowo-politycznych w regionie, zbliża się wielkimi krokami. To prestiżowe spotkanie, organizowane we współpracy z Województwem Małopolskim, gromadzi liderów polityki, biznesu, nauki i kultury, aby rozmawiać o kluczowych kwestiach globalnych i regionalnych. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia i panele tematyczne, które będą miały miejsce w dniach 13-15 września podczas Krynica Forum 2023.

Spis treści

Przyszłość NATO - debaty o Sojuszu i wpływie na Europę

Tomasz Szatkowski – ambasador RP, Muriel Domenach – ambasador Francji i Peter Bátor – ambasador Słowacji, a także mający wkrótce objąć funkcję ambasadora w Norwegii Øystein Bø spotkają się, aby omówić przyszłość Sojuszu Północnoatlantyckiego. W panelu The future of NATO – mapping the challenges, zaplanowanym na 14 września o godzinie 16:00, uczestnicy będą rozważać skutki postanowień szczytu NATO w Wilnie, kwestię drogi Ukrainy do NATO oraz tematy, które będą podnoszone podczas przyszłorocznego szczytu w Waszyngtonie. Panel poprowadzi dr Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Polska a konflikt na Ukrainie - wyzwania i nowa strategia bezpieczeństwa

Gen. broni Wiesław Kukuła, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Polskiego, będzie gościem specjalnym w panelu zaplanowanym na 14 września o godzinie 11:00. Panel „Polska wobec wojny na Ukrainie. Wyzwania, prognozy i nowa strategia bezpieczeństwa" skoncentruje się na analizie wpływu konfliktu na Ukrainie na polskie bezpieczeństwo. Uczestnicy, w tym dr Michał Marek, dr Grzegorz Ocieczek, i Kamil Pachecki, będą rozmawiać o strategiach wzmocnienia bezpieczeństwa Polski.

Bezpieczeństwo finansowe w nowej rzeczywistości geopolitycznej

W panelu pod patronatem Banku Pekao S.A. o nazwie „Bezpieczeństwo finansowe w nowej rzeczywistości geopolitycznej – determinanty, szanse, wyzwania," planowanym na 14 września o godzinie 11:00, czołowi przedstawiciele sektora finansowego, w tym Leszek Skiba (Prezes Banku Pekao S.A.) i Marek Dietl (Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie) oraz prof. Stanisław Mazur, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie omówią zagadnienia związane z bezpieczeństwem gospodarczym w zmieniającym się świecie.

Wpływ wojny na Ukrainie na polskie środowisko bezpieczeństwa

Członkowie Rady do spraw Bezpieczeństwa i Obronności przy Prezydencie RP spotkają się na panelu „Wojna na Ukrainie jako katalizator przemian środowiska bezpieczeństwa RP" planowanym na 14 września o godzinie 17:00. W dyskusji udział wezmą eksperci, w tym dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski, prof. Andrzej Zybertowicz, Izabela Albrycht i gen. Roman Polko, aby omówić zmiany w strategii bezpieczeństwa Polski po rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Rektorzy Małopolskich uczelni na Krynica Forum 2023

Sześciu rektorów małopolskich i podkarpackich uczelni weźmie udział w Krynica Forum 2023, reprezentując swoje instytucje na panelach dyskusyjnych o tematyce gospodarczej i infrastrukturalnej. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Politechnika Krakowska i Politechnika Rzeszowska, a także nowosądecka Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University będą reprezentowane na Krynica Forum 2023 na najwyższym szczeblu.

Wieczór Małopolski - Kulminacyjny Punkt Krynica Forum 2023

Wieczór Małopolski, zaplanowany na 14 września o godzinie 20:00 w Pijalni Głównej, stanie się kulminacyjnym punktem Krynica Forum 2023. Będzie to okazja do świętowania biznesowych sukcesów oraz uhonorowania tych, którzy przyczynili się do rozwoju regionu. Wieczór uświetnią gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego oraz koncert zespołu Kombi.

Więcej informacji na temat wydarzenia na oficjalnej stronie: krynicaforum.pl/program2

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zmiana czasu nie ma sensu. Kiedy z tym skończymy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Krynica Forum 2023. Debaty o przyszłości, ambasadorowie NATO i wieczór Małopolski. Co będzie się działo 13-15 września 2023? - Gazeta Krakowska

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany