Koszykówka - CosinusMed Widzew. Pszczółka potrafi być groźna

Trudne sportowe zadanie przed zajmującymi dziewiąte miejsce koszykarkami CosinusMed Widzew.

Łodzianki w sobotę o godz. 18 podejmują czwarty team ligi
Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Ambitne łodzianki walczyć będą o piąte ligowe zwycięstwo.
W zaległym meczu Pszczółka pewnie pokonała Energę Toruń 75:67. Rywalki prowadziły w drugiej kwarcie różnicą sześciu punktów, na początku czwartej był remis 56:56, ale potem rządziły gospodynie . Duet Peterson Popović był nie do zatrzymania. Pierwsza miała 20 punktów, 6 asyst i 5 zbiórek. Druga 21 „oczek", 5 asyst i 4 zbiórki. Ekipa Krzysztofa Szewczyka wygrała po raz jedenasty w sezonie.
Punkty dla lublinianek zdobyły: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Alexis Peterson (20), Briana Day (13), Zuzanna Sklepowicz, Agnieszka Szott Hejmej, Julia Adamowicz (12), Anna Pawłowska (DNP), Jovana Popovic (21), Giedre Labuckiene (7), Kristina Baltic (2).
Na liście najskuteczniejszych druga jest Alexis Peterson z Pszczółki 17,8 pkt na mecz, a piąta Taylor Emery z CosinusMed Widzew 14,9 pkt Najlepszą asystentką jest łodzianka Julia Drop 6,6 asysty na mecz. Briana Day z Pszczółki ma 9,5 zbiórki na mecz, Peterson 1,9 przechwytu na spotkanie, a Giedre Laubskiene 1,3 loku na mecz.
W pierwszej rundzie lublinaki wygrały z łodziankami 85:52, w czym w dużej mierze zdecydowała pierwsza kwarta (33:13). Widzew grał jeszcze Jazmine Davis.
Najwięcej punktów tym spotkaniu zdobyły Pszczółka: Alexis Peterson 18, Julia Adamowicz 13, Giedre Labuckiene 13, Ama Degbeon 12. Widzew:Taylor Emery 15, Katarina Vucković 13, Monika Jasnowska 11.
W pozostałych meczach 18 kolejki, która zostanie rozegrana w sobotę: Enea Gorzów Wielkopolski AZS Poznań, AZS Uniwersytet Gdański Wisła Kraków, Energa Toruń Artego Bydgoszcz, Arka Gdynia, Politechnika Gdańska, CCC Polkowice 1KS Ślęza Wrocław.