Korzeniowski szósty na 200 m stylem dowolnym

ei24
Korzeniowski szósty na 200 m stylem dowolnym ei24
Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) czasem 1.42,73 zajął szóste miejsce w finale wyścigu na 200 m stylem dowolnym pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie, które odbywają się w Dubaju. Złoty medal zdobył Amerykanin Ryan Lochte - 1.41,08.

Rezultat zwycięzcy jest rekordem mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął Rosjanin Daniła Izotow (1.41,70), a trzecie Tunezyjczyk Oussama Mellouli (1.42,02).

W swojej koronnej konkurencji - 200 m stylem motylkowym - Korzeniowski wystartuje w niedzielę. (PAP)